Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

5.1 surround(postavljanje u prostoriji)

[es] :: Audio softver :: 5.1 surround(postavljanje u prostoriji)

[ Pregleda: 4181 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VUCKO-91
Predrag Vuckovic
nezaposlen,srednjoskolac
Novi Sad

Član broj: 191344
Poruke: 3
91.150.84.*



Profil

icon 5.1 surround(postavljanje u prostoriji)21.08.2008. u 00:22 - pre 190 meseci
Skoro sam nabavio 5.1 blueberry surround sistem za kucni bioskop, ali sam ga namenio za racunar!
E sad, mene interesuje da li postoji neki idealan raspored za njih? Od druga iz skole sam cuo da za to postoji neka tacna sema tj pravilo kako se oni rasporedjuju da bi efekat surrounda bio sto bolji!Da budem jasniji, valjda se razmatraju dimenzije prostorije,zbog akustike ili nesto tome slicno.....
hvala unapred
PV
 
Odgovor na temu

harly 99
belgija

Član broj: 77423
Poruke: 96
*.access.telenet.be.



Profil

icon Re: 5.1 surround(postavljanje u prostoriji)24.09.2008. u 15:45 - pre 189 meseci
Ovako bi to trebalo izgledati,to jest najbolji polozaj zvucnika,da bi se dobio najbolji efekat.E sad mozda imas u opcijama da podesis za svaki zvucnik posebno vreme zvuka koji se meri u mikro sekundama.To jest da podesis koliko su ti zvucnici od tebe udaljeni.I obicno se steluju centralni zvucnik i pozadinski zvucnici.Postoji tabela kako namestiti i sta staviti.Obicno su mere 00ms-5ms-10ms,pa ako to imas u podesavanjima poslacu ti odnos daljine zvucnika i vreme odziva.
Za sad evo ti najbolji raspored.
Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: 5.1 surround(postavljanje u prostoriji)

[ Pregleda: 4181 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.