Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiskalne kase u Republici Srpskoj

elitemadzone.org :: TechZone :: Fiskalne kase u Republici Srpskoj

[ Pregleda: 4946 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kan
Milenko Karapetrovic
Administrator
Gradiska

Član broj: 11267
Poruke: 51
91.191.15.*

Sajt: www.aiku.info


Profil

icon Fiskalne kase u Republici Srpskoj17.08.2008. u 08:32 - pre 191 meseci
Nakon silnih odgadjanja i nagadjanja sutra ili prekosutra bi u Republici Srpskoj trebala da bude prakticno fiskalizovana prva kasa. Na zalost, za sada, u igri je samo jedan "proizvodjac" koji je dobio licence za pojedine modele kasa pa nemamo bas nekog izbora. Bio sam na obuci prije par dana pa su nam rekli da se radio o kasama bugarske firme Datex, naravno ovdje se prodaju pod drugim imenom. E sad interesuje me ko je radio sa takvim kasama u Srbiji i kakva su iskustva. Na predavanju su nam bili ljudi iz Srbije i prenijeli nesto od iskustava ali mene interesuju ona prakticna na terenu. Koji su najcesci kvarovi, gdje ljudi najcesce grijese i sl. Ovim poslom planiram da se bavim malo ozbiljnije (inace radim prodaju i servis racunara) pa su mi sva iskustva dobrodosla . Naravno trebam napomenuti da postoji jedan sulud rok od strane Poresku uprave Republike Srpske da do 30.09. vecina poreskih obveznika mora imati fiskalni sistem na svojim prodajnim mjestima sto je po mom misljenju prakticno nemoguce jer imamo samo jednog tzv. proizvodjaca i neobucene poreske sluzbenike koji to trebaju da nadgledaju.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Fiskalne kase u Republici Srpskoj17.08.2008. u 14:20 - pre 191 meseci
Citat:
kan: E sad interesuje me ko je radio sa takvim kasama u Srbiji i kakva su iskustva.

Mozes li postaviti sliku tih kasa, cisto da vidimo da li su iste kao ove u srbiji?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

kan
Milenko Karapetrovic
Administrator
Gradiska

Član broj: 11267
Poruke: 51
91.191.15.*

Sajt: www.aiku.info


Profil

icon Re: Fiskalne kase u Republici Srpskoj17.08.2008. u 15:50 - pre 191 meseci
Na ovom linku ( http://www.mikroelektronika.net/proizvodi.php?data=fiskalni ) mozes pogledati koji su to modeli. Kolega koji radi sa uređajem za pripejd dopunu mobilne telefonije kaze da ova prva ima isto kuciste. Navodno se firma zove Datex i sjediste joj je u Bugarskoj. Ljudi koji su bili na predavanju za servisere tvrde da te kase uzimaju oko 60% trzista u Srbiji!?
Evo jos jedan link sa nesto vise tehnickih detalja o samim kasama http://fiskalizacija.copitrade...onid=4&id=13&Itemid=31
Nama su rekli da svi modeli primaju do 10000 artikala i imaju Citizenove termalne stampace.

 
Odgovor na temu

kan
Milenko Karapetrovic
Administrator
Gradiska

Član broj: 11267
Poruke: 51
*.teol.net.

Sajt: www.aiku.info


Profil

icon Re: Fiskalne kase u Republici Srpskoj18.08.2008. u 15:59 - pre 191 meseci
Pronasao sam firmu iz Bugarske koja proizvodi te kase. Tacan nazim je Datecs a link sa kasama http://www.datecs.bg/products.php i potpuno su iste kao ove nase u RS.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Fiskalne kase u Republici Srpskoj

[ Pregleda: 4946 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.