Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da napravim COM dll

[es] :: .NET :: Kako da napravim COM dll

[ Pregleda: 2664 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Kako da napravim COM dll10.08.2008. u 16:52 - pre 191 meseci
Ćao!

Spremam MCTS 70 536 i stigao sam do chaptera "Interoperation" gde se u .NET projektima koriste COM dll-ovi. Kako da napravim COM dll koji će sadržati neke metode, npr izračunavanje kvadrata ili korena prosleđenog broja ... a da to mogu da koristim za ove potrebe?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll10.08.2008. u 18:03 - pre 191 meseci
Prebacicu ovu tvoju poruku u VB6 forum, posto je najlakse napraviti COM kakav hoces iz VB6-e, mozda ti neko izbilduje mali DLL za tvoje potrebe.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll10.08.2008. u 18:13 - pre 191 meseci
Hvala!
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.113.*



+7 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll10.08.2008. u 23:27 - pre 191 meseci
Projekat u VB6 se pravi sa File->New Project pa ActiveX DLL
Dobijes jedan prazan Class Modul u kom treba da upises kod za klasu ...


 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll11.08.2008. u 10:11 - pre 191 meseci
Mislim da covek nema VB6 (nemam ga ni ja instaliranog), cisto ako je neko ovde voljan da mu izbilduje COM dll sa dva tri jednostavna metoda da moze da prodje COM interop u .NETu.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.112.*



+7 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll11.08.2008. u 11:00 - pre 191 meseci
Pa pitanje je bilo "Kako da napravim ..." a ne napravite mi :)
Ako nema VB6 koja je svrha kompajlovanog dll-a koji ne moze da izmeni ...
Zakacio sam jedan AX DLL VB6 projekat (od nekoliko linija koda) kompajlovanu DLL i VB6 i VB.NET exe projekte koji je koriste.
Prvo treba da se registruje kao i svaki ActiveX (ukljucen je bat fajl za to) a ako se dll prekompajluje u VB6 VB6 ce sam da je registruje ...
http://www.eurora3d.com/es/VBAXDLL.zip


 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll11.08.2008. u 12:30 - pre 191 meseci
Pa treba mu da nauci kako da konzumira COM objekte iz .NET-a, a ne moze da se napravi COM objekat u .NET-u pa da se konzumira preko interop-a posto CLR ne dozvoljava dvostruki context switch. Okacicu kopiju ZIP-a u ovu poruku da ostane i drugima kojima zatreba. Hvala.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.112.*



+7 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll11.08.2008. u 13:09 - pre 191 meseci
Citat:
mmix: Pa treba mu da nauci kako da konzumira COM objekte iz .NET-a, a ne moze da se napravi COM objekat u .NET-u pa da se konzumira preko interop-a posto CLR ne dozvoljava dvostruki context switch. Okacicu kopiju ZIP-a u ovu poruku da ostane i drugima kojima zatreba. Hvala.

Ok okaci :)
Inace, eurora3d.com je stabilan sajt i fajlovi se ne brisu ...
Drugi put kad mi budes kopirao fajlove proveri dali imaju neki CopyRight u sebi (ovaj nema) jer ih ne uploadujem bezveze na odredjene sajtove (neki fajlovi su na ES-u a neki na eurora3d.com-u)
poz

[Ovu poruku je menjao Eurora3D Team dana 11.08.2008. u 14:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll11.08.2008. u 14:04 - pre 191 meseci
Ne kontam problem, okacio si direktan link na fajl, ja sam ga samo preneo u forum da se ne bi zagubio a tvoja poruka, link i sam ZIP su ostali netaknuti, tako da se jos uvek zna ko je autor koda. Necu da ulazim u pricu oko stabilnosti servera, svi su serveri stabilni dok ne postanu nestabilni, pa onda ostaju mrtvi linkovi i nefunkcionalne teme, iz kog razloga sam fajl preneo u temu. Tebi hvala sto si izasao u susret i okacio kod, ali ne vidim zasto sad potenciras copyright kad si link okacio u javnu temu i dao ga na koriscenje svima cime si deo autorskih prava preneo na ES? Ako ti smeta sto je zip zakacen za moju poruku, okaci slobodno zip u svoju poruku a ja cu obrisati moju, nije nikakav problem.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.112.*



+7 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll11.08.2008. u 14:57 - pre 191 meseci
Nije nikakav problem a i izlazio sam stotinama puta "u susret" ljudima ovde na ES-u :)
Da ne ponavljam tekst al ukratko kopiranje fajlova (intelektualne svojine) je domen CopyRight-a , a i pise da se ne odnosi na ovo ...
poz




 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll11.08.2008. u 16:59 - pre 191 meseci
@Eurora3D Team
@Mmix

Još jednom hvala svima na pomoći!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll11.08.2008. u 21:53 - pre 191 meseci
Vid'te, ok je, receno je da se odnosi na stvari sa sajta uopste i da se ne misli konkretno na ovo. Znaci, nije se Eurora3D zalio da e copyright prekrsen vec trazio da se ne prersi ubuduce. Ali, wtf je sad bilo potrebno uopste kukati oko toga, niti je sada to uradjeno niti bi se i uradilo. mmix je moderator pa mu je svakako duznost da sprecava takve stvari a ne da ih radi, tako da je bespredmetno pretpostaviti da bi krsio copyright.
Ako je poenta u tome da se zna ko je uradio kod, to i pise u temi a mozes i u samom kodu to napisati.
Ukratno, napomena je ok, ali nema veze sa radnjom u temi. A ako ipak ima, onda nije ok.
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.113.*



+7 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll11.08.2008. u 23:53 - pre 191 meseci
@Shadowed Hvala za advokatisanje :)
Stvar je jednostavna , a i ti si dobro uocio da se ne radi o konkretnom slucaju.
Trudim se da kod koji stavljam za download bude 100% moj kod ali postoji mogucnost da negde iskoristim i kod koji je pisao neko drugi (sa nekim CopyRight tekstom ili bez) ko mozda da zabrani da se kod downloaduje, ili da na nekom kodu zadrzim pravo svojine itd., zato hocu da imam potpunu kontrolu nad dostupnoscu fajlova koje kacim i hocu de budu okaceni tamo gde ih ja okacim.
U principu nemam nista protiv da moj rad bude koriscen kao opte dobro , cak stavise, zato i jesam na ES-u ...
mmix je prvi do sad koji je bez konsultovanja okacio moj fajl na svoju poruku pa sam mu skrenuo paznju na to ... sa dobrom a ne sa losom namerom
Sta da radimo kad te CopyRight stvari zvuce ostro :)
Necemo da diskutujemo koliko je bespredmetno pretpostaviti da neko moze da krsi copyright :)
Naravno da se nisam zalio na krsenje i da bi sve bilo korektno u sledecoj poruci sam napisao "Ok okaci"
Toliko o ovome
poz
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
93.86.20.*



+638 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll12.08.2008. u 01:38 - pre 191 meseci
pa ti kao da si okacio ne znam ni ja sta...toliko o tome :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll12.08.2008. u 09:56 - pre 191 meseci
Pazi, nevazno je sta je okacio, da li ovaj mali COM ili neki veci program, ima pravo na zastitu svog autorskog dela i rasprava o tome je bespredmetna. I naravno niko, pa ni moderatori, ne moze da uzme ovaj fajl i da ga okaci na neki drugi sajt ili da se "kiti" ovim kodom kao svojim bez dozvole autora i ES-a. I u ovoj poruci vise nema problema jer je rekao da fajl nije pod copyrightom, ali otvara veoma vazno pitanje o tome da li moderatori koji stite onu polovinu autorskih prava koje se autor odrekao postovanjem na ES-u moraju da se konsultuju sa autorom oko preuredjivanja te teme kad je autor okacio sadrzaj indikretno.

Moja poruka nije bila kritika Eurorinog zahteva niti ce iko Eurori ili nekome drugome zabraniti da brani svoja prava na forumu, samo sam hteo da saznam odakle potice ta primedba da bih ostalim moderatorima mogao preciznije da prezentujem ovaj slucaj da bi mi dosli do najboljeg resenja kako da se postavimo u buducim situacijama kad neko kaze "e taj fajl je pod copyrightom".
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.113.*



+7 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll13.08.2008. u 18:32 - pre 191 meseci
Nisam gledao temu par dana ...
@mmix ili @Shadowed ako neko od vas vidi pitanje
Kad je vec tema vec uzela ovaj tok da napravim offtopic :) Gde moze da se nadje pravilnik (neki tekst) koji regulise ove stvari na ES-u trenutno ?
Ako negde postoji taj pravilnik mislim da bi link za njega dobro zaokruzio ovu temu i ljudi bi mogli da se bolje upoznaju sa ovom tematikom na ES-u (autorska prava & CopyRight) ... kad smo vec raspravljali o tome.
poz

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll13.08.2008. u 19:28 - pre 191 meseci
Link na pravilnik imas na osnovnoj strani na vrhu. Medjutim, nece mnogo pomoci ovde jer nije decidno specificiran status indirektnih fajlova. Jedino sto je sigurno je da ako ti nemas pravo da okacis link na fajl onda je to piraterija i brise se (sto se prenosi na to da moras da imas saglasnost svih autora ili da je fajl u public domain-u). Medjutim ako je link okacen a autor je poznat i saglasan onda je to neka "siva zona". Sa jedne strane fajl nije na nasem serveru, a sa druge je sve publikovano na ES-u zajednicko autorsko delo ESa i autora. To treba izvagati tako da niko ne bude ostecen. Da se jos vise pojednostavi pitanje, ako si kao autor okacio link na fajl da li si na ES preneo pravo da taj fajl publikuje na svom domenu? Ako jesi, onda moderatori mogu da prenesu fajl na server ES-a, ako nisi, onda to otvara pandorinu kutiju, vezuje modovima ruke oko moderacije foruma, dozvoljava korisnicima da arbitrarno odredjuju licence i prava skidanja fajlova (sto moze dovesti ES u nepriliku jer ES nema mehanizme da ogranici pristup tom fajlu) cime ES prelazi iz javnog servisa u medijum za distribuciju proprietary sadrzaja, da fajlove povuku iz opticaja (ili brisanjem poruke ili uklanjanjem sa svog servera ili jednostavno nenamernim gasenjem servera) cime efektivno sakate temu. Poslednje sto zelimo je da aktivni i predusretljivi korisci kao sto si ti odu sa ES-a sa osecajem da su pokradeni i prevareni, ali i ES ima interes da teme na forumu budu funkcionalne. Nadam se da je sad jasnija problematika.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.113.*



+7 Profil

icon Re: Kako da napravim COM dll13.08.2008. u 22:05 - pre 191 meseci
Jasna mi je problematika od pocetka :)
Ukratko , vama veliki problem u kontekstu funkcionalnosti i korisnosti tema pretstavljaju prekinuti linkovi.
Ali ... kopiranje i skladistenje tih fajlova na ES server bez konsultovanja sa autorima, makar i iz najbolje namere (da budu od koristi nekim buducim korisnicima) pretstavlja po mom misljenju krupnu gresku , ne samo u terminima autorskih prava nego i iz prakticnih razloga ...
Ne mislim ovde na tebe licno ili na bilo koga , pisem uopste i u interesu cele IT zajednice ...
Svi mi koji imamo neke sajtove (svoje ili od firme u kojoj radimo) bi mogli da skupimo i da postavimo neku kvalitetnu kolekciju (tudjeg) koda i sl. ... ali ...
Ako me vec pitas za misljenje, moje misljenje je da ako sam kao autor postavio link nisam ustupio deo prava na fajl za razliku od situacije kad sam postavio fajl kad vazi pravilo deljenja ...
Zbog toga sam fajlove i uploadovao tamo gde sam uploadovao. Najveci deo je na ES-u a 5 (slovima pet :) ) su na serveru eurora3d.com-a
Ako nekad fajlovi postanu nedostupni obecavam da cu da ispravim svoje linkove na ES-u :)
Jasno mi je da ovakva situacija moderatorima "vezuje ruke" (ne kad nesto treba da se obrise ali da kad nesto treba da se sacuva) i mislim da je jedino legalno reseje za prekinute linkove da se korisnicima zabrani da postavljeju linkove za fajlove (osim internet strana) koji su na drugom serveru. Dali bi takva odluka bila veca steta ili korist to bi moglo da se raspravlja ...
A i ovako, gledano sa strane , svi smo manje vise navikli na prekinute linkove (stare strane na netu i sl.) i manje vise ih i ocekujemo tako da vama mozda to izgleda kao veci problem i vise vam smeta nego prosecnom korisniku foruma.
Pozdrav
Da i ovo ... jel vama zabranjeno da imate poverenja u savesne korisnike :) ako vec ne mozete 100% da kontrolisete sadrzaj ? ...
Neki od nas paze sta pisu i sta kace uz poruke ...



 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Kako da napravim COM dll

[ Pregleda: 2664 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.