Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft: The Mojave Experiment

[es] :: Windows desktop :: Microsoft: The Mojave Experiment

[ Pregleda: 2964 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Microsoft: The Mojave Experiment30.07.2008. u 17:00 - pre 191 meseci
:)

http://www.mojaveexperiment.com/

Hehe, ekstra. Odgledajte makar "Overview" video. :mhm:

Review sa Ars-a:
http://arstechnica.com/journal...aunches-windows-mojave-website
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.86.53.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Microsoft: The Mojave Experiment04.08.2008. u 00:07 - pre 191 meseci
Nova zavera stize iz Redmond-a!Naime radi se o projektu koji je realizovala vodeca softver kompanija Microsoft kako bi svoju MS Vistu digla u nebesa.Radi se o eksperimentu sa grupom ljudi ,kojima je pretstavljen novi operativni sistem Windows Mojave.Svi ucesnici su bili pitani o svojim utiscima o Windows Visti.Jedna afro-amerikanka je napisala na papiru 0!Ali posle predstavljanja novog "Windows Mojava" koji je ustvari Windows Vista,taj OS je ocenila ocenom 10 ,tj. receno joj je da Mojava ne postoji i da je to ustvari Vista.U ovom eksperimentu je ucestvovalo preko 25 ljudi,ovim je Microsoft i cika Bill hteo da dokaze kako ljudi dzabe klevete Microsoft i kako nisu ni probali MS Vistu!Sve ovo je snimljeno uz neki Big Brother stil.Pogledajte njihov sajt http://www.mojaveexperiment.com/ . Iznesite Vase utiske ovde.

Ujedno da budem prvi koji ce izneti utisak: Nisko,veoma nisko...!Verovatno je Bill uvideo da je kraj pa je morao da MS Vistu uzdigne visoko do nebesa.MS Vista je OK ,ali je hardverski svakako zahtevna,to joj je mana!

PS.Nemojte ovu temu da pretvorite u XP vs. Vista ili Windows vs. Linux!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Microsoft: The Mojave Experiment04.08.2008. u 00:44 - pre 191 meseci
pa nisu me bas uverili u autenticnost, velike su sanse da je ovo zapravo rezirana reklama. a opet, moze da bude i istinito... :)

ja jos uvek nisam licno probao vistu (ovih dana cu mozda dobiti home premium pa cu je isprobati), ali iz onoga sto sam citao uopste nemam lose misljenje o tom operativnom sistemu, cak naprotiv. jeste da nema par (po meni znacajnih) stvari koje su bile planirane za longhorn ali je os sasvim ok i mene da su ubacili u ovaj test (znaci nisam jos uvek radio na visti) ja bih ga ocenio sa 7.

a sto se tice da je hardverski zahtevna, uopste nije tako. da li si ti mogao da pokrenes xp u njegovoj punoj snazi na prosecnoj masini 2001. godine? tada je xp bio dosta zahtevan, a pogledaj danas. isto ce biti i sa vistom...
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.238.*



+21 Profil

icon Re: Microsoft: The Mojave Experiment04.08.2008. u 00:52 - pre 191 meseci
Citat:
jockeal: Ujedno da budem prvi koji ce izneti utisak...

Ne pratiš redovno ovaj forum, Stefan Markic te je pretekao za 5 dana sa postavljanjem teme...

PS
Objedinio sam sve poruke "pod istu kapu"


 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.86.53.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Microsoft: The Mojave Experiment04.08.2008. u 01:14 - pre 191 meseci
Citat:
Aleksandar Ružičić: pa nisu me bas uverili u autenticnost, velike su sanse da je ovo zapravo rezirana reklama. a opet, moze da bude i istinito... :)
a sto se tice da je hardverski zahtevna, uopste nije tako. da li si ti mogao da pokrenes xp u njegovoj punoj snazi na prosecnoj masini 2001. godine? tada je xp bio dosta zahtevan, a pogledaj danas. isto ce biti i sa vistom...


Svakako da je lazirana reklama zato je ovo veoma nizak udarac za Microsoft.

Vista nije toliko bas zahtevna!I XP kao sto kazes je 2001 godine bio veoma jak za kompijutere.Ja i sam koristim Vistu na sva 3 moja kompa i to Ultimate!Postujem Vistu kao legendarni sistem.Sama Vista je mnogo zahtevnija od XP OS-a.Kada bi na nekom prosecnom racunaru u Srbiji (nemaju svi privilegiju da mogu da kupe jak racunar) recimo 1500Mhz procesor,256 RAM,128MB graf mem,80GB HDD,Vista bi mozda radila ali verovatno pakleno sporo.Recimo i da imas jaci komp. od ove sj**ane konfiguracije (a verovatno imas) potrebna ti je i neka igra,neki malo zahtevniji program (Autodesk 3ds MAX 2009,ACAD 2007,MS Office 2007)ma imas jos brdo softvera koji su novi i jaki.MS Vista na standardnom Srpskom racunaru sa ovim gore programima jeste uzivanje pogotovu ako imas ceo dan.

Kao sto rekoh na sva tri kompa imam MS Vista Ultimate.Konfiguracije su mi slicne evo npr.jedne AMD Athlon 3.2Ghz,Kingston 4GB,320GB HDD,256MB Graf mem.Na ovoj Vista i moze ,ali na nekoj prosecnoj pa bas i ne.Pogledaj malo po forumu probleme drugih ljudi ,tu obicno i navode svoje konfiguracije sve su to slicne konfiguracije koje sam naveo i nazvao ovde tipicnim Srpskim konfiguracijama.

A moja ocena Viste (bilo koje) je naravno 10.

Citat:
Catch 22: Ne pratiš redovno ovaj forum, Stefan Markic te je pretekao za 5 dana sa postavljanjem teme...

PS
Objedinio sam sve poruke "pod istu kapu"

;)


Da,video sam tek posle nekih pola sata!Hvala na utisku.

Steta sto ljudi ne zele da prokomenrarisu o najnovijoj Microsoft-ovoj smicalici!
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.238.*



+21 Profil

icon Re: Microsoft: The Mojave Experiment04.08.2008. u 01:37 - pre 191 meseci
^ Da ne pretvaramo ovu temu u nešto što nema nikakve veze sa naslovom (pa će onda brzo pod ključ), već sam više puta napisao u raznim temama da u računaru imam dva odvojena SATA hard diska: 80GB i Vista Ultimate SP1 + 160GB i XP SP3. Vistu koristim od januara 2007. Kada se sve na Visti podesi kako treba ne vidim uopšte da XP radi išta brže, čak naprotiv... a makina je već prilično zastarela: Intel Celeron 2,8GHz / 2GB RAM (DDR-1) / N6200TD 128MB (AGP 8X)... kao što vidiš nije po današnjim merilima baš neki konj za Vista trke, ali to još uvek sasvim lepo trči...

PS
Po prirodi trenutnog posla imam svakodnevno priliku da testiram raznorazne konfiguracije, u različitim h/w-s/w kombinacijama...
Prilikom procena nikada ne uzimam igrice za validan reper, mada se cela industrija zadnjih godina upravo na tome okreće!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: Microsoft: The Mojave Experiment04.08.2008. u 01:53 - pre 191 meseci
Citat:
jockeal: Vista nije toliko bas zahtevna!I XP kao sto kazes je 2001 godine bio veoma jak za kompijutere.Ja i sam koristim Vistu na sva 3 moja kompa i to Ultimate!Postujem Vistu kao legendarni sistem.Sama Vista je mnogo zahtevnija od XP OS-a.Kada bi na nekom prosecnom racunaru u Srbiji (nemaju svi privilegiju da mogu da kupe jak racunar) recimo 1500Mhz procesor,256 RAM,128MB graf mem,80GB HDD,Vista bi mozda radila ali verovatno pakleno sporo.Recimo i da imas jaci komp. od ove sj**ane konfiguracije (a verovatno imas) potrebna ti je i neka igra,neki malo zahtevniji program (Autodesk 3ds MAX 2009,ACAD 2007,MS Office 2007)ma imas jos brdo softvera koji su novi i jaki.MS Vista na standardnom Srpskom racunaru sa ovim gore programima jeste uzivanje pogotovu ako imas ceo dan.


kao sto catch rece ne treba uzimati "neku jacu igru" u obzir, bar je tako u mom slucaju jer ja vrlo slabo igram igre (pogotovu one ultra-mega-giga-3d naslove), jednostavno nemam vremena. najzahtevniji programi koje ja koristim su:
Photoshop CS3 (skoro svakodnevno ga koristim)
Visual Studio 2008 (bar 5 puta nedeljno ga pokrenem)
Office 2007 (mozda jednom u 15 dana pokrenem Word da otkuckam nesto)
Firefox 3 (dize se sa windowsom, gasi se kad i windows)

i moja masina to odlicno podnosi, cak sam malopre pokrenuo: CS3 sa ucitanim psdom od nekih 20mb, VS08 sa otvorenim c# projektom od par formi i nekoliko code prozora (naravno svi tabovi otvoreni), Word sa jednim dokumentom od 150+ strana, firefox sa 7-8 tabova, u pozadini mi rade digsby, aimp, utorrent.
i nisam primetio da bilo koji program zamuckuje. masina je intel core 2 duo na 2 ghz, 1 gb rama (laptop).

tako da zakljucujem da ce vista sasvim solidno da mi radi (naravno ni ne pomisljam na aero), videcemo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Microsoft: The Mojave Experiment04.08.2008. u 09:47 - pre 191 meseci
Pa ako imas karticu sa hw. akceleracijom Aero i ne zauzima ekstra resurse na CPU-u - UI cak moze da radi brze.

Sto se Microsofta tice, da li je reklama lazirana ili ne, to ne znam - ali da jesu uboli problem: jesu. Vistu su redom oblatili svi mediji, a onda se desilo nesto jako interesantno - cak i ljudi koji veze nemaju sa IT-om i OS-evima, niti su Vistu koristili kazu da je "Vista s*****" - to je posledica mozda najvece medijske pokrivenosti jednog OS-a u istoriji.

Kao sto se vidi, medijska pokrivenost moze biti jako dobra stvar (Windows 95), a i jako losa (Vista), pogotovu ako novinari ne vole tvoj proizvod.

Sto se Viste tice - sta da kazem kada je do pre nekoliko meseci na mom laptopu radila Vista sa Aerom i Office 2007 se >trenutno< otvarao - a laptop ima Core 2 Duo na 1.2 GHz koji radi na 700 MHz (!!!) na baterijama... Sada trci Win Server 2008 koji je jos brzi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
93.86.22.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Microsoft: The Mojave Experiment04.08.2008. u 15:55 - pre 191 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Kao sto se vidi, medijska pokrivenost moze biti jako dobra stvar (Windows 95), a i jako losa (Vista), pogotovu ako novinari ne vole tvoj proizvod.

Sto se Viste tice - sta da kazem kada je do pre nekoliko meseci na mom laptopu radila Vista sa Aerom i Office 2007 se >trenutno< otvarao - a laptop ima Core 2 Duo na 1.2 GHz koji radi na 700 MHz (!!!) na baterijama... Sada trci Win Server 2008 koji je jos brzi.


Secam se reklama za Windows 95 sa Matthew Perry i Jennifer Aniston (http://www.youtube.com/watch?v=1GWQgb015Lc).

Pa i ja vec godinu dana (mozda koji mesec vise) koristim Vistu,i iskreno odlicno mi radi,a Windows Server 2008 je stvarno odlican(probao).Inace pored programa koje koristim na Visti ,imam svega nekoliko igrica Hitman:Blood Money ,Call of Duty 4:Modern Warfare,Desert Storm 1 i 2.To je sve.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Microsoft: The Mojave Experiment

[ Pregleda: 2964 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.