Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

drajveri za Wireles karticu (MSI PC54g3)

[es] :: Linux hardware :: drajveri za Wireles karticu (MSI PC54g3)

[ Pregleda: 1498 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marko__86
nezaposlen

Član broj: 186724
Poruke: 2
212.200.249.*



Profil

icon drajveri za Wireles karticu (MSI PC54g3)15.07.2008. u 15:53 - pre 191 meseci
Ja koristim XP vec duze vreme ali resio sam da pocnem da koristim Linux jer mislim da moze samo da bude bolji od XP.Koristio sam fedoru pre 4 godine i bio sam zadovoljan njenim radom ali sam imao problem jer je moj PC bio Pentium III i nije mogao da je podrzi u potpunosti jer je grafika bila integrisana pa sam morao ,nazalost, da se vratim na XP.Sad imam solidan PC i zelim da vratim Linux jer mi XP stalno pravi probleme kad koristim internet ali zelim da tome dodje kraj.Pre mesec dana sam narucio diskove Kubuntu 8.04 i Ubuntu 8.04 LTS Desktop Edition i stigli su mi postom i zelim da instaliram jedan od ta dva OS.Kad sam pokusao da ih probam preko diska sve radi kako treba ali jedino internet ne radi i tu je moj problem koji nadam se uz vasu pomoc mogu da resim.Imam MSI 802.11.g PC54g3 WLAN karticu preko koje se konektujem na internet ali nju Ubuntu ne prepoznaje pa sam pokusao da potrazim drajvere za nju ali bez uspeha i zelim da znam da li neko nesto zna o toj kartici i da li neko ima nekih resenja za moj slucaj.Unapred HVALA!

[Ovu poruku je menjao momsab dana 15.07.2008. u 18:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boodala2
savetnik u avokaci forumu za
istraživanje ruda i gubljenje vremena
Tunguzija

Član broj: 182069
Poruke: 60
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: drajveri za Wireles karticu (MSI PC54g3)01.08.2008. u 17:31 - pre 191 meseci
pokreni sinaptik (System / Administration ,u meniju)
pa ubaci ovaj lajv cd ubuntu ili kubuntu (koji je instaliran) 8.04
zatim vrsi pretragu po ndiswrapper
dobices u listi 3 paketa:
ndisgtk
ndiswrapper-common
ndiswrapper-utils
instaliraj ih (oni se u stvari nalaze na cd/u kao deb paketi ,tako da nije neophodan net ;) )

zatim ides System / Administration / wireless network drivers
ovo pokrece program pomocu koga mozes da dodas postojeci XP ili drugi windows drajver (pozeljno XP)
ali mora da bude raspakovan ,tako da mu se vide oni sys i inf fajlovi
(nekako da se snadjes? ili na win da ga otpakiras ili nekako sa winrar ili total commanderom )


jos sam i ovo nasao ,
nije mnogo korisno
http://www.mepis.org/node/13904
原子公爵
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: drajveri za Wireles karticu (MSI PC54g3)

[ Pregleda: 1498 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.