Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kada znam kako, ali ne znam sta?

[es] :: Art of Programming :: Kada znam kako, ali ne znam sta?

[ Pregleda: 2117 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kafeZavisnik
Student

Član broj: 187822
Poruke: 1
147.91.204.*



Profil

icon Kada znam kako, ali ne znam sta?14.07.2008. u 15:07 - pre 191 meseci
Mozda je problem glup ali ne znam kako da unapredim neke vestine. Dosao sam do stadijuma kada znam skoro sve o nekom programskom jeziku (C#), uradio sam gomilu primera iz knjiga (automobili, studenti...), ali sada ne znam kako da primenim sve to sto sam naucio o tom jeziku. Dakle kako da naucim kako da pristupam problemu koji resavam. Primer digitron ne umem sam da uradim, ali kada pogledam neciji kod odmah mi sve bude jasno problem je sto sam ne umem da resim te probleme. Ne znam gde da nadjem probleme na kojima mogu da vezbam. Ima li neko neki savet kako da se izvestim na ovom polju? Da mi ne propadne raniji trud
PozZ
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Kada znam kako, ali ne znam sta?14.07.2008. u 16:18 - pre 191 meseci
mozda ovako (neka vrsta slucaja korsicenja):

napises scenario na osnovu kog ces uraditi aplikaciju
uz scenario mozes da uradis i graficke forme (nacrtas ih) da vidis gde ce sta da bude, ako pravis aplikaciju koja ima GUI

u scenariju opdgovoris na sledeca pitanja: sta se pravi, ko i kako koristi


ovo je moj predlog na brzinu, i ja uglavnom ovako radim (iskreno, en bas ovako, detaljisem do bola, crtam jos neke dijagrame, sta cu kad zavoleh UML)
sta vise, ja ne volim da kodiram ali volim da projektujem, da smisljam slucajeve korsicenja na osnovu slucajeva iz praxe itd itd

pored C# mogao bi ida izucis jos neke jezike
jedan mudar covek kaze http://www.google.com/search?q=Peter+Norvig+learn+programming
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Kada znam kako, ali ne znam sta?

[ Pregleda: 2117 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.