Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dealextreme.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 790450 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeca015

Član broj: 58174
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?16.12.2013. u 07:58 - pre 126 meseci
Ako ti prave problem, otkazi narudzbinu.
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
*.adsl.verat.net.



+42 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?16.12.2013. u 08:04 - pre 126 meseci
@cosmicbg:

Iz maila se moze zakljuciti da je paket poslat singapurskom postom. Pratim vase postove vec nekoliko dana, nisam zeleo da se mesam, jer sa dx-a nikad nista nisam narucivao. Predlozio bih da nadjete malo vremena i da procitate temu od pocetka, jer su u poslednjih godinu dana postavljena i odgovorena slicna pitanja vasim. Mozete nauciti koliko neki procesi oko porucivanja standardno traju, a i koliko mogu da potraju ako se nesto zakomplikuje.

Sto se vaseg trenutnog problema vezanog za tracking tice, predpostavljam da mail nije slucajno poslat. Nevidljivost podataka u sistemu bih pripisao nestabilnosti njihove platforme koju su clanovi ovde vec spominjali. Pracenje mozete da vidite na sajtu koji su vam predlozili, ali ne odmah. Posle 24-72h kod za pracenje postaje elektronski aktivan u sistemu (govorim o sistemu poste, za dx ne znam). Ne gubite zivce sad, cuvajte ih za period kada ne budete znali gde vam je posiljka. Da objasnim, posiljku cete videti na sistemu poste po prijemu, na jos nekoliko punktova dok ne stignu do izvoznog termenala. Po napustanju izvoznog terminala moze da pordje sest dana, a moze i mnogo vise dana da prodje pre nego sto se pojavi posiljka na nasem domacem sistemu za pracenje. Za taj period vam trebaju zivci, jer niko ne moze da vam kaze koliko ce taj period trajati (posebno u ovo doba godine), a vi necete imati mogucnost da saznate gde se vas paket nalazi i koliko ce vremena proci pre nego sto se on pojavi kod nas. Ali ne ocajavajte preko 95% posiljki stize, samo je pitanje kada.

Ja primera radi, za pracenje koristim sajt 17track.net primarno iz razloga sto mogu da ubacim listu od nekoliko kodova za pracenje i da pretrazujem istovremeno (pri tom ne razmisljajuci da li je singapurska posta, kineska, svajcarska, hongkongska). Tamo se recimo desava da danas vidim podatke o nekoj posiljci, sutra prijavljuje da je kod nepoznat maticnoj stranici pretrage, preksutra je ponovo vidljiv. Imam posiljku koja je napustila kinu 3. novembra i jos nije stigla, a imam i posiljku koja je poslata 2. decembra, koja je usla u zemlju i treba da mi bude urucena danas ili sutra, sto je fantasticno prolazno vreme za ovo doba godine.

Neko je to lepo rekao, ja mislim bas na ovoj temi, narucite, zaboravite da ste narucili i obradujete se kad stigne je jedan od najboljih metoda narucivanja iz kine.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?16.12.2013. u 08:13 - pre 126 meseci
@cosmicbg:
Kad se ulogujes na dx klikni na link ispod

https://my.dx.com/MyOrders/Index
 
Odgovor na temu

cosmicbg
Belgrade

Član broj: 319646
Poruke: 122



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?16.12.2013. u 08:36 - pre 126 meseci
Ljudi evo uspela sam da udjem,u medjuvremenu sam kucala ticket :D i reko ae da probam i usla sam,ali sam preko Accaunt-Order-pa treci kvadratic Shippments,izgleda da je njihova platforma jako spora,ocekivala sam da ce biti malo azurniji,verovatno je bilo rano jer je proslo 20 minuta od poslatog maila,a oni ne znaju da sam ja svakog trenutka tu,hahaha,i da ne priznajem greske.
Citala sam ranije,mozda oko mesec dana od kada sam odlucila da narucim,gde da kupim,kako itd,i videla sam da je Dx ispao najpouzdaniji,posto su i drug i drugacia dobili porudzbinu sa tog sajta. A,videla sam jako losa iskustva sa Aliexpressa,gde je ponuda po mom misljenju bolja. Opet nikako mi nije jasno da su prihvatili moju uplatu za prvi model,a na kraju su mi rekli da nemaju informaciju od dobavljaca da ce ga imati uopste. Na svu srecu imala sam svoje omiljene modele u wishlisti,i od 8-9 samo su imali 2 u stocku,i ako Bog da stize meni klon Samsung Galaxy Note 3 :D.
Ono sto me buni jeste da su mi dodelili singapursku postu,da nije zbog toga sto sam se bunila i zbog rklamacije? Posto je prilikom kupovine bila samo opcija free shipping i standard,i ja sam pitala par puta na chatu jel se salje iz Honk Konga,sto su potvrdili,bila sam ubedjena da ce poslati China Air Mail-om. Kada kliknem na svoj broj izadje onaj sajt sto sam napisala gore,i tamo u opcijama ispada da je postarina 35 $,nije bitno neka uzmu samo da stigne. Ukucala sam tracking code na sajtu i pise da ce se aktivirati za 48h.
Lik sa live chata na dx-u mi je poslao takodje taj sajt 17track.net,samo sto meni taj sajt deluje kao iz praistorije grafika i dizajn neka 95 godina,ali sam videla dole da ima i za nasu zemlju preusmeravanje,tu naravno nisam dobila nikakvu informaciju.
Ae polazem nade u singapurce oni ru "kao"brzi,mozda su zbog vrednosti posiljke tamo preusmerili da bude sigurnije,ne znam.
Hvala Vam na brzim replikama i informacijama :)
S˝vetrom uz lice ...
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
*.adsl.verat.net.



+42 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?16.12.2013. u 08:56 - pre 126 meseci
17track.net je jako dobar, a sto se naseg sistema tice on se nalazi na adresi Posta Tracking. Sto se postarine tice mislim da, tj siguran sam, da su oni platili postarinu, a pri preuzimanju vi cete platiti carinu i porez u vrednosti od oko 33% procenjene vrednosti robe. Za mobilni telefon mozete da budete maltene sigurni da cete nesto platiti, mada ima izuzetaka kojima se takvi uredjaji i dalje provuku bez carinskog otvraranja.

Sto se njihovog izbora postanske kompanije tice, predpostavljam da ima veze sa tim sto telefon ima li-ion bateriju, a sve baterije bazirane na litijumskim tehnologijama su od pocetka oktobra postale zabranjena roba u kineskoj i nekim drugim nacionalnim postanskim kompanijama i kurirskim sluzbama (sto je i valjan pomenuo juce).

 
Odgovor na temu

cosmicbg
Belgrade

Član broj: 319646
Poruke: 122



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?16.12.2013. u 11:00 - pre 126 meseci
Hvala na odgovoru. :)
Pronasla sam taj deo za nasu postu bas na sajtu 17track.net. Nisam znala za zabranu neke odredjene robe da je uvedeno,posto mi je ovo prvi put da narucujem,sa dx-a i iz neke dalje zemlje. Skoro mi je jedna nasa kompanija slala putem privatne kurirske sluzbe paket i nisu doneli na vreme,a jedan od sedam proizvoda je bio razbijen. Sledeci put posle dve nedelje dolazi mi paket putem postexpressa i bilo je i vise nego odlicno,umesto da primim paket do 19h,doneli su mi u 9h i jos su me obavestili putem sms-a,4 min pre dolaska postara na vrata. Medjutim videh da su nekoj devojci vratili paktike u Kinu pre par dana,uredno proslo je sve carinu,i po datumu posle 3 dana paket je vracen,ne znam o cemu se radi,takve stvari me brinu. Da cu platiti carinu to znam,na to sam i racunala,u svakom slucaju,Vip prodaje ZTE,Huawei i jos slicne modele po dosta neprihvatljivim cenama,tako da mene telefon izadje sa carinom super a jos ne uvecavam mesecnu tarifu. Kako se tehnologija menja i napreduje neka me sluzi neko vreme,pa cu zameniti ako nesto kiksne. One performanse koje sam zelala da telefon ima u vipu nisu hteli da mi omoguce bez povecavanja tarife,na meni nepotrebnu mesecnu cifru i jos da iskesiram telefon. Sve je danas preko wifi-ja,tako da mi se ne isplati da placam racun za tel ogroman,da bih skuplji telefon dobila po nizoj ceni. Inace u vipu Alcatel Idol za tarifu od 1000din mesecno kosta 16000din.da se plati u kesu odmah. Meni se vise isplatila ova varijanta jer me sa carinom nece izaci toliko,a dobijam takodje telefon od 8mp.,ako nekog interesuje u pitanju je sada GT-N9000. Cula sam da carinici po svojoj slobodnoj proceni odredjuju visinu carine,e za to sam se nauruzala printscreenom i usbom,izracunala sam osnovicu i pdv,pa ako bude nesto nenormalno visoko,zalicu se. Ovaj operater na live chatu mi je jutros rekao da sacekam 7 dana pa da proverim pracenje poste na sajtu 17.track net,dok sa singapurskom sajtu pise da je potrebno 48h da se saceka od dobijanja tracking broja. Na Dx-u me nervira sto drze proizvode u ponudi a u stvari tih proizvoda nema. Videh da su sajt antelife i jos jedan ne mogu da se setim imena,prevarantski,narod im na fb pagu ostavlja svakakve komentare,da porudzbine kasne i do 4 meseca,a vidim da niko i ne odgovara. Mislila sam da narucim sa ebay-a nesto medjutim,nisam dobila paypal kod,tj treba da odem u banku da vidim da li je paypal poslao,a prosle je vise od nedelju dana,ne mogu da verifikujem karticu,a na ebay-u je dobro sto odmah mozes da kontaktiras prodavca,samo sto svi traze paypal. Cak sam videla i neke sajtove gde ima da se bira nacin dostave,preko koje post kompanije,to je dobro,a dx npr to nema. Nista sad ostaje samo da cekam,i pratim kretanje :)
S˝vetrom uz lice ...
 
Odgovor na temu

zeca015

Član broj: 58174
Poruke: 256
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?16.12.2013. u 11:20 - pre 126 meseci
Poucen Saletovom porukom da "zaboravis pa se iznenadis", narucio sam jos jednu bateriju za mifi ali iz Amerike, kosta me koliko i one 3 kineske, doduse ova je OEM.

Sto se tice carine, po mom iskustvu tu nema pravila. Ili je nenaplate ili je naplate pogresno. Za sve ove godine, jednom su postupili po ceni sa paketa (narucen iz UK). Inace, ja uvek insistiram da mi ubace racun u paket, gde god je to moguce pa kad otvore paket da imaju sve crno na belo.

Dolazak PP je doneo mnogo online kupovini ali i carini ;).
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?16.12.2013. u 13:16 - pre 126 meseci
@ cosmicbg

Vise oni imaju problema sa tobom i imace , nego ti sa njima :D :D

Ovo je mala sala i nemoj da se naljutis.

Za sada je kod tebe sve u Redu, sto se tice paketa :) Znaci dobila si Automatski mejl od DX, zato pise ona glupost ako imate jos nesto, a porucila si samo jedan predmet, to je neki njihov sablonski glupi mejl. U svakom slucaju su ti napisali broj za pracenje , koji ako se zavrsava sa SG to je Drzavna posta Singapore.

Sto se tice logovanja i trazenja podataka na svom nalogu kod DX tu si ti gresila , tu nema nikakvih promena , nacin je isti kao i ranije , Znaci logujes se svojim mejlom ili nickom, u gornjem meniju izaberes My Account, i odmah si na ekranu My Orders. Tu pritisnes na plave brojeve tvoje porudzbine i vidis 3 taba. Prvi je Order tracking, ali to je poracenje stanja posiljke u samom procesu kupovine, a ne to kasnije pracenje. Tu ti valjda pise Full Shipment . 2. tab je payment , to si valjda platila i 3 . je Shipments, gde vidis datum slanja i opet onaj broj za pracenje koji si dobila u Mejlu.

U Kini postoji veliki broj nazovimo ih posta, samo je CN prava posta, u Hong kongu , kao izdvojenom Districtu postoji i prava HK posta, a deluju i mnoge druge , pre svega za slanje paketa, prave poste obavljaju i mnoge druge delatnosti. Jedna od takvih je Drzavna posta Singapore preko koje je tebi poslato. Posiljka prvo iz Kine ide za Singapur, odatle u neku Evropsku zemlju, pa kod nas na kraju.

Svaka posta ima svoj sistem za pracenje, i u svoj kompjuter ubacuje ove brojeve, kao taj tvoj sto si dobila od DX-a. To ne ide tako brzo, posebno je CN posta spora , meni je prosek za ulazak broja u sistem oko 6 dana , kod HK poste oko 3 dana. Na sajtu SG poste pise da ubacuju za 2 dana, a l to ne mora da znaci , moze da bude i malo duze. Znaci taj broj koji si dobila od DX ne ocukuj da bude u sistemu SG poste najmanje 2 dana , plus mozda jos koji.

Ja najvise volim da posiljke pratim na maticnim sajtovima posta, tu su i najpouzdaniji poduci. Za nekineske poste dobar je i 17.track a imas i programe , bilo za pc , bilo za android, IOS pa da mozes po ceo dan da pratis :D

Ja sam juce instalirao na PC-u program TRACK CHACKER, kojim mozes pratiti pakete iz skoro svih zemalja sveta, sa jednog mesta, a ne da ides po sajtovima, on to radi umesto tebe.

Znaci strpljenja, prvo da broj koji si dobila udje u sistem SG poste , pa posle polako sve ostalo.

Dodatak oko "FREE shiping" . Niko ti nece traziti nikakvu doplatu za postarinu, jer si sve platila. Besplatna postarina NE postoji. To je samo marketinski trik. U iznosu koji vidis na sajtu DX-a , makar nesto kostalo i 1 $ , vec je uracunata i postarina !!! Niko nista ne poklanja , pa ni postarinu. Sve kupac plati.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?16.12.2013. u 17:11 - pre 126 meseci
@ademare

Trackchecker u zadnje vreme ne moze da cita podatke sa SG sajta direktno , ubacili su CAPCHA a i sistem im cas radi cas ne radi .Android verzija neki put prodje i procita status ????
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?16.12.2013. u 18:02 - pre 126 meseci
Pravo da ti kazem , program sam instalirao juce , kao sto sam napisao na PC. WIndows verzija. 1.0.9 b393. E sad na ekranu za download pise da je to verzija od 15.11, a u ostaloj dokumentaciji da je to verzija od 15.12 .

Sve u svemu program koristim 1 dan , pa i nemam sa njim mnogo iskustva. Jedino sto mogu reci da je daleko od jednostavnog koriscenja i ljubazne okoline :) Na Android platformi nisam ga probao, mozda je tamo lepsi, na PC izgleda jadno i nije ga bas intuitivno koristiti , iako sam ja uspeo iz prva da podesim par osnovnih stvari koje me zanimaju.

Sto se tice SG poste nisam primetio da postoji nikakva Capcha ni na maticnom sajtu ni da je program trazi, dok na primer za CN postu trazi onih 5 znakova kao kad rucno ides na adresu 183....

I dok sam proveravao rucno SG sajt, cega se ne odricem ni u buducnosti, cesto se ovih dana desavalo da napise nesto u smislu , sorry our system is not available ili nesto slicno, nisam mnogo obracao paznju, jer mi je bilo svejedno, jer broj nije bio u sistemu, radio on ili ne.

Da program nema ni jednu opciju osim validate trackig number, bio bi sve sto mi treba :) Program automatski proverava cheksum broja za pracenje tj. da li je broj moguc, da prodavac nije nalupao nekoliko brojeva i napisao da je to broj za pracenje.

Verovao ili ne silno vreme sam utrosio trazeci na Internetu tako nesto , bilo kao kalkulator, ili cak kao algoritam , ali bez uspeha, postavljao sam i ovde pitanje na forumu u vezi toga, da li neko zna nesto o tome i nisam dobio odgovor, pa kazem ti , da nista drugo ne radi osim toga ja prezadovoljan.

A i nemam ja sta tebi da ga kudim ili hvalim jer sam za njega i cuo pre neki dan Zahvaljujuci jednom tvom postu.


[Ovu poruku je menjao ademare dana 16.12.2013. u 19:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cosmicbg
Belgrade

Član broj: 319646
Poruke: 122



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.12.2013. u 09:29 - pre 126 meseci
Evo sad sam otisla na sajt singapurske poste i ubacila svoj tracking code, i izaslo mi je ovo obavestenje,ala su expresni :D za 24h umesto 48h,mada sta im znaci ovo...
"Item No. Posting Date Status Date Status Description
RQXXXXXXXXSG - 17-12-2013 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)
S˝vetrom uz lice ...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.12.2013. u 11:12 - pre 126 meseci
Pogledaj nekoliko zadnjih poruka iz teme Aliekspress, govore bas o tome, detaljno.
 
Odgovor na temu

Nesapancevo
Pancevo

Član broj: 200392
Poruke: 137
109.121.63.*



+2 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.12.2013. u 16:04 - pre 126 meseci
Pozdrav. Da podelim sa vama moje prvo iskustvo sa narucivanjem sa DXa. Bice vam jasno ...

Date Status
Notes order:13xxxxxxxxxxxxxxx8
12/15/2013 8:17:35 PM Full Shipment Your order has been fully shipped.

12/12/2013 9:35:38 PM PartialShippment One or more of your items are not currently available. The available portion has been shipped first. The rest will be shipped later.

12/12/2013 5:17:07 AM Order Processing Order is being prepared for Shipment.
12/12/2013 12:34:53 AM Order Processing Order is being processed.
12/12/2013 12:34:53 AM Payment Confirmed Payment verified.
12/4/2013 6:18:24 AM Order Processing Order is being processed.
12/4/2013 6:18:24 AM Payment Confirmed Payment verified.
12/4/2013 6:18:14 AM Order Received Order has been created, awaiting payment.

Dakle, sve se vidi. Od 7 artikala u vrednosti od 28e, 2 nisu bila na stanju pa su poslali 5. dogovorili smo se da mi refundiraju za ostala dva. Da bi mi danas, sto se ne vidi ovde, rekli da jos neki artikal nije dostupan, ne znam koji, pa su me pitali da li da salju ili da cekaju dok ne stigne. Odgovorio sam da salju. Sve bezveze...Znaci pise da je poslato ali jos uvek nije... Imate li neki savet?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.12.2013. u 18:37 - pre 126 meseci
To treba svako sam da odluci sta je za njega najbolje. Ja nisam nikada imao takvih problema. Pisao sam o tome da postoje specificni uredjaji kao tableti i telefoni i slicni, gde DX ne moze da nabavi , jer fabrika tek treba da proizvede. Ja sam tablet od DX-a cekao nekih 15-tak dana da stigne na lager !! iako sam narucio 2 , DVA dana posto se proizvod prvi put pojavio u ponudi.

Sigurno nije rasprodat za dva dana, nego ga nisu ni imali , to je bila neka vrsta prednarudzbine. Posle sam citao na njihovom forumu postove ljudi koji nisu hteli da cekaju, pa isli od sajta do sajta, zakazivali , pa otkazivali , a u stvari izgubili red u kome su bili.

Zato DX posle 7 dana posalje mejl i pita svakog kupca sta zeli da radi u vezi nekog predmeta, jedino je glupo sto ne napisu u mejlu koji predmet fali, pa moras na chat da vidis o cemu se radi.

Sve ostalo sto nije tablet, telefon ili slicno , DX moze da nabavi za dva dana ako zeli !!! Ja sam na primer kada sam kupovao sa sajta Taobao preko Taobao agenta, taobao je slican Ebay-u , ali bez aukcija i samo za KIneske gradjane zato je potreban posrednik. Posrednik provereno nema kod sebe nista, nego mu napises sta zelis da kupi, i uplatis novac . I on je meni posle dva dana nabavio to sto sam hteo iz neke Kineske Nedodjije, sto nema nigde na sajtovima da se kupi i poslao za Srbiju !!! Tamo svi paketi unutar Kine idu kao sto je nas Postekspres i cena je oko 1 $ Kineske postarine.

Tako i Dx moze da nabavi sve sto pozeli, za 2 dana pod uslovom da to uopste postoji, da je neke fabrika proizvela, a ne da je u stvari prednarudzbina.

Na DX-u imas opciju da stikliras da ti ne salju dok ne prikupe sve, da ne bi dobijao na primer 5 paketa, jer ces pracenje imati na primer samo za jedan, pozeljno je to stiklirati. Za obicnu robu sacekati maksimalno 7 dana pa ako ne nabave, otkazati to sto nemaju. Tako sam ja uvek kupovao i nikada nisam imao problema, osim sto sam namerno cekao 15-tak dana da Fabrika proizvede tablet. Taj model jos imaju u ponudi, ali od serije do serije. Povuku ga iz ponude dok fabrika ne odluci da napravi novu seriju od recimo 1.000 komada, pa ga vrate itd.
 
Odgovor na temu

Nesapancevo
Pancevo

Član broj: 200392
Poruke: 137
109.121.63.*



+2 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.12.2013. u 21:11 - pre 126 meseci
Procitao sam to sto si napisao... ali u mojoj naridzbi fale neke dva kompleta LEdioda od 25kom i jedan USB punjac za kola. A ostalo su sve neke sitnice. A sada ni ne znam sta fali. Dve nedelje su prosle od porudzbe, i tablet su mogli da naprave :D a kada su mi prvi put napisali da nesto fali, rekao sam da cu cekati da nabave, ali nisu to uvazili pa su poslali parcijalno. I prilikom narucivanja sam cekirao da mi salju tek kada sve bude dostupno, jer mi se ne zuri. Sve naopako :D
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.12.2013. u 21:56 - pre 126 meseci
Ne znam sta da ti kazem. Kao da postoji neki presek od na primer Septembra. Pa pre tog datuma bi mogao da kazem samo lepe stvari o DX-u , a posle toga od Septembra naovamo, mogu da kazem mnogo toga loseg.

Tablet sam kupio jos prosle godine :) sad ne verujem da bih se usudio da od njih narucim tako nesto vredno. I trenutno imas i to pre neku stranicu, prave Cirkus od moje posiljke vredne 7 $ koja putuje skoro 3 meseca, tako sto stoji zaglavljena u Sangaju !!!

Na kraju cu verovatno ostati bez tog novca , vec sam digao ruke od njega, a verovatno i od DX-a.
 
Odgovor na temu

Nesapancevo
Pancevo

Član broj: 200392
Poruke: 137
109.121.63.*



+2 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?17.12.2013. u 22:18 - pre 126 meseci
a zar ne mozes da trazis povracaj novca?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8096



+1755 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.12.2013. u 11:10 - pre 126 meseci
Sada kada su navodno poslali i posiljka ima broj za pracenje , sanse su nikakve. Pisao sam ticket jer me oni nisu obavestili o celom tom Cirkusu. Navodno slali jednom, pa im HK carina vratila , pa poslali drugi put iz Sangaja ?? sto je nemoguce jer je Sangaj daleko od HK. I po tom broju ko zna cijeg paketa, stoji u Sangaju vec 3 nedelje, a treba da ide u Peking , pa odatle za Srbiju.

Posle 10 dana mi se javio neki Limun , tako oni sebi Izmisljaju imena i rekao mi za Sangaj , kao tamo je tek tri nedelje, ona 2 meseca ranije se ne racunaju. Pa da cekam sa tim da vidim sta ce biti. Samo zavlace. Jer jedno 60 dana od tog navodnog drugog slanja, sigurno nece vratiti.

Jednom su mi vratili 5 $ jer paket nikada nije stigao, ali tek posle nekih 65 dana. Sada tih prvih 60 ne racunaju, jer je navodno njima vratila carina sto je Izmisljotina, pa sad treba cekati novih 60-65 dana. Za sada izgleda da mogu da trazim pare nazad posle 4 meseca .

Naravno ima se pravo na zalbu, kada paket ne stigne posle 20 radnih dana. Tada mozes da napises tiket. Al kako se na tiket javio Limun posle 10 dana, onda on zavlaci dok se ne nakupi tih 60-65. Prvo on kao proverava nedelju dana, pa onda ti kaze da ti proveris kod svoje poste nedelju, pa da jos malo sacekas itd. i jos svasta izmisljaju dok ne dodje tih 2 meseca.

Ako ne "Posalju" i treci put pa da bude pola godine.
 
Odgovor na temu

Nesapancevo
Pancevo

Član broj: 200392
Poruke: 137
109.121.63.*



+2 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?18.12.2013. u 12:46 - pre 126 meseci
I ja se "dopisujem" sa tim Limunom :D
 
Odgovor na temu

cosmicbg
Belgrade

Član broj: 319646
Poruke: 122



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?19.12.2013. u 13:15 - pre 126 meseci
Izgleda da singapurski sajt i 17track.net baguju,i pronasla sam bolji sajt koji pokazuje preciznije informacije i vidi se odakle se salje,preko koje poste koja je tezina i za koju zemlju,ako nekog interesuje neka klikne svoj track number ovde:
quantiumsolutions.com

Meni se ovde vide detaljnije informacije "Tracking Result
Tracking No Reference No Origin Name Shipment Date Quantity Weight Destination Name Receiver Name Current Status Delivered Date Remarks
RQxxxxxxxxxxxSG HONGKONG Dec 17 2013 12:00AM 1 0.44300 SERBIA - PHYSICAL ITEM RECD
Status Updated Date Updated Location Remarks
PHYSICAL ITEM RECD 17/Dec/2013 14:51:53 HONGKONG "

Neka posalju vise :D sta cekaju.
S˝vetrom uz lice ...
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 790450 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.