Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dealextreme.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 791936 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?11.06.2013. u 14:09 - pre 132 meseci
Online chat na njihovom sajtu? Većina kineskih online prodavnica isključivo tako komunicira sa klijentelom, pre ćeš naći poštenog i inteligentnog političara kod nas nego email adresu neke kineske prodavnice...
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?11.06.2013. u 14:36 - pre 132 meseci
Takođe, nemoj da očekuješ 100% povrat zato što oni moraju da plate povratnu poštarinu da bi preuzeli taj paket tako da to onda odbiju od novca koji ti vrate, drugim rečima ti plaćaš poštarinu nazad što je i logično pošto na svakom sajtu koji se bavi prodajom imaš napomenu da je kupac tj. ti, odgovoran za sve uvozne i carinske dažbine tako da je bilo kakav povrat novca zapravo njihova dobra volja...
Citat:
How are customs and taxes issues handled?

The customs and import issues including any taxes,tariffs and item seizures are the sole responsibility of the customers.Invoices are never included in the package.Hong Kong warehouse items and international warehouse items are not subject to any export taxes.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8098



+1756 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?11.06.2013. u 15:50 - pre 132 meseci
Tesko da ces ti tu ista izvuci od novca. Voleo bih da gresim, jer se ne sacam da je neko o ovome pisao na forumu , pa je sve ovo ipak predpostavka.

Napravio si vise gresaka. Toki-voki je specifican uredjaj i uvoz takvih stvari nikada u Srbiju nije islo glatko, pa me i ne cudi sto su na carini trazili dodatne papire, mogu da predpostavim kakve, jer nisi naveo. Ako je nesto placeno 38 Eura, nikako nema govora o carini vec samo PDV i postanskih 110 din. posti.

Tu si napravio drugu mnogo vecu gresku i ja da sam na mestu DX ne bih ti izasao u susret, ne zato sto sam zao :D vec zato sto nisi postovao neke osnovne procedure, koje je DX kao ozbiljna firma propisao i ima ih objavljene na svom sajtu dostupne svima.

To da je svako odgovoran za sve troskove oko carine i dazbina , to pise na svakom sajtu koji se bavi prodajom. Tu pre svega misle na placanje , da kupac placa te troskove , a ne prodavac. NIsi napisao sta su ti trazili od papira , da li neke specijalne dozvole za uvoz ili samo da platis odredjenu sumu novca. Kada si video da to nece ici , bilo zbog novca , bilo zbog eventualno nekog papira TADA si trebao da kontaktiras DX , da ne spominjes novac ,nego samo eventualno uvozne dozvele, nesto u tom smislu.

Veliko je pitanje da li bi DX i tada pristao , jer je u pitanju i povratna postarina , koju neko, u ovom slucaju oni treba da plati. U svakom slucaju si sa njima trebao TADA da pokusas da se dogovoris , mozda bi i pristali , a ne da ih stavljas pred svrsen cin i da bez reci vracas robu, verujuci u povrat novca, a da to nisi ni sa kim od njih dogovorio.

Tako da ne znam sta ce biti u vezi toga, a iskreno ti zelim mnogo Srece u povracaju novca.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?11.06.2013. u 16:21 - pre 132 meseci
RATEL je kod nas zadužen za aktivne antenske sisteme, a Ministarstvo telekomunikacija za pasivne, i ovi prvi su izuzetno strogi po pitanju toga šta se sme koristiti od uređaja, jer taj tvoj toki-voki može ometati rad policije, hitne pomoći, kontrole leta i ko zna koje vitalne službe. Postoje striktni propisi koliku snagu može imati predajna antena, na kojim kanalima sme da emtiuje, i slično, i ako uređaj nema odgovarajući atest za naše tržište, teško da ćeš moći da ga uvezeš. Olakšavajuća stvar je da ako neko uveze neki uređaj i dobije atest za njega, bilo ko može takođe da uveze taj uređaj, ali atesti imaju svoj vek trajanja, a ovi iz Ratel-a se striktno drže nekih EU normativa, tako da se lako može desiti da nešto što je uvezeno pre godinu dana više ne može da se uvozi, jer su se promenili EU standardi i uređaj više ne može da se re-atestira. Bio sam nedavno na jednom predavanju o WiFi-ju, pa sam se naslušao problema ljudi da uvezu obične bežične mikrofone, a da ne spominjem kroz kakve su muke prolazili da bi dobili dozvolu za Apple uređaje, koji btw rade na 5GHz, a na toj frekvenciji rade i radari, pa je Apple AirPort maltene državni neprijatelj br. 1 među tehnikom, jer može da ometa rad radara... :-)

Tako da, ako se nešto prodaje kod Kineza na netu, a toga ima i kod nas po prodavnicama, ne znači da to može automatski bez problema i da se uveze...
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?11.06.2013. u 16:30 - pre 132 meseci
Haha :D taman sam hteo da napišem kako bi mogao da očekuje i posetu, par "gostiju" iz RATEL-a čisto da oni pogledaju i provere šta on to ima po kući i zašto mu trebaju voki tokiji ali rekoh neću da plašim čoveka :D
 
Odgovor na temu

dzaleta
Student
Novi Sad

Član broj: 190798
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?11.06.2013. u 21:56 - pre 132 meseci
Citat:
ademare:
A znas sta bi bio vic dana ?? Da ta druga posiljka sto ti je stigla je ona klonirana :D

Naravno salim se malo. Ma zeznuli Kinezi nesto. Nece oni to ni da osete. Zalio se covek pre par meseci , nije se kasnije javljao da kaze jel uspeo da povrati novac . Sistem mu naplatio , skinuto sa kartice, a nema na njihovom sajtu. I nije dobio ni robu ni pare. Tako je sa njihovim sistemom , nekom majka nekom maceha, nekom uzme nekom da :D


Hehe :) Najjace sto su mi pare refundirali a paket stigao. Niko me nista nije pitao za placanje ili slicno :) (jos dobio fakturu od dx-a uz paket i pise placeno :D )

A drugi paket je stigao u moju postu sutra trebam otici po njega danas su me zvali a nisam mogao stici. a da paket nije klon govori da sam za 29.70$ platio 432din a za ovu od 38.80$ trebam platiti 454din :)


 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?12.06.2013. u 06:10 - pre 132 meseci
Faktura od DX-a!!! jesi siguran da su to paketi sa DX-a? Ne bi se reklo, DX nikad ne šalje fakturu, piše i na njihovom sajtu da ne šalju a mnogi su tražili i opet ništa...
 
Odgovor na temu

gole019
Zajecar
Gole servis

Član broj: 315459
Poruke: 3
*.imlek.rs.



Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?12.06.2013. u 08:54 - pre 132 meseci
Ma nije vazno ako vrate pare OK,ako ne onda je to plaćena skola za drugi put.Zanimalo me samo kako da uspostavim kontakt sa njima.Probaću preko cata pa ako prodje dobro je.
A što se toki-vokija tiče smešno je pošto ga na svim buvljacima ima u velikim količinama, i trebao sam tamo da ga kupim za 20 eura više i rešena stvar.Kako narod reče cicija plaća dvaput,ha,ha.
Što se dozvola tiče nije problem jer sam se nekad bavio radioamaterstvom i imao sam položen ispit za rad,kao i svoj pozivni znak.Pitao sam ja i za obnavljanje licence,ali sve se to ne isplati jer ko se danas još bavi time u eri mbilnih telefona,skajpa i kojekakvih drugih novotarija.Nekada je to bilo stvarno zanimljivo.
Računao sam da će proći carinu bez gledanja,ali sad šta je tu je.Koliko mi je rečeno sada sve ide preko carine otvara se i plaća se pdv.
Što se mene tiče ne naručujem od njih više ništa!!!
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?12.06.2013. u 09:17 - pre 132 meseci
Citat:
gole019:Što se mene tiče ne naručujem od njih više ništa!!!

Pa u suštini nije do njih, stvar je do naše nazi carine, ako naručiš istu/sličnu stvar sa nekog drugog sajta, ne mora ni da bude slična, 90% će se desiti ista situacija, evo čovek baš juče napisao na forumu, naručio 3 dijagnostike za auto, ELM327, vratili nazad procavcu sa obrazloženjem da je zabranjen uvoz toga!!!
 
Odgovor na temu

miki-bgd89
sef
preduzetnik

Član broj: 309906
Poruke: 255
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?12.06.2013. u 11:09 - pre 132 meseci
Ako sam dobro razumeo, ti si poslao mejl na onu adresu sto salje mejlove genericki, dole jasno pise "PLEASE DO NOT REPLY TO THIS EMAIL. IT IS NOT MONITORED.". U php-u postoji funkcija za slanje mejlova, u njoj specificirate adresu primaoca ali i adresu posiljaoca (da, da, moze da se stavi bilo koja adresa), ali treba posebno da se postavi server koji prima mejlove. Taj server ne postoji pa mejl nema gde da stigne. Ovo se koristi za raznorazna obavestenja sa sajtova, i to su uglavnom genericke poruke. Zato cesto u nekim obastenjima stoji da ne odgovarate na mejl.

Sto se tice vracanja para, ne vidim zasto ne bi vratili pare, umanjene za cenu postarine. Koliko sam razumeo on nije nista potpisao nego je samo rekao da vrate, isto kao da carina jednostavno nije dozvolila uvoz i vratila.

Mozes prvo da pricas preko chata s njima (kad su dostupni), a mozes i preko ticket-a, tj da otvoris ticket.
 
Odgovor na temu

dzaleta
Student
Novi Sad

Član broj: 190798
Poruke: 12
217.65.192.*



+1 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?12.06.2013. u 12:00 - pre 132 meseci
Citat:
Fliz:
Faktura od DX-a!!! jesi siguran da su to paketi sa DX-a? Ne bi se reklo, DX nikad ne šalje fakturu, piše i na njihovom sajtu da ne šalju a mnogi su tražili i opet ništa...


Mislim nije faktura nego ono sto pise na paketu. Pise da je placeno i manja vrednost stoji na oba paketa :)
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?12.06.2013. u 12:33 - pre 132 meseci
A pa to je carinska deklaracija na CN22 obrascu, carinici na to ništa ne gledaju...
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?12.06.2013. u 13:58 - pre 132 meseci
Citat:
gole019:
Poštovani drugari,
Nov sam na forumu a naterala me je muka jer imam problem sa DX om, pa ako neko zna ili ima iskustva molim da mi odgovori.
Kao i većina Vas za probu sam naručio preko DXa neke sitnice od nekih 5-6 dolara ,i što je stiglo bez problema za nekih 20 dana od naručivanja.
Ohrabren time poručio sam toki- voki uređaj po ceni 38 eura(ne znam koliko je to dolara).Nisam znao za sistem praćenja paketa koji ima naša pošta pa sam čekao nekih 40 dana.Kada sam počeo da se raspitujem ,saznam za praćenje i naravno odmah saznam da je paket na carini u Nišu.
Kada sam kontaktirao carinu odmah sam se razočarao kada su mi rekli šta sve od dokumentacije trebam da obezbedim da bi mogao da uvezem pomenuti radio uređaj (naravno dodatno razočarenje je bilo i PDV,carina i drugo).
Odustao sam i javio carini da vrate paket pošiljaocu računajući da ću moći da povratim novac.
Vidim na sajtu praćenja pošilke da je 28.05.2013 paket vraćen i stigao u Kinu.
Probao sam da mejlom kontaktiram DX (uzvratio sam na mejl sa koga sam dobijao obaveštenja od njih vezano za paket),i zamolio da mi vrate novac.
Razočarao sam se kada sam danas dobio povratnu informaciju da mejl nije moguće dostaviti na adresu.
Molim Vas da ako neko ima predlog ili iskustva šta je pametno uraditi i na koju se adresu obratiti.
Hvala i pozdrav.

Druze napravio si par gresaka ali su vec ljudi i rekli koje su pa da se ne ponavljam, elem sto se tice povrata novca, ja mislim da ti nece mnogo videti tj, ne verujem da ce ti uposte vratiti(naravno da bih voleo) jer na svakom sajtu za online trgovinu pise da si ti duzan kao kupac da platis sve dazbine, kao i to da se upoznas sa tim da li je nesto dozvoljeno za uvoz u tvoju zemlju ili ne, ti si trebao prvo da pozoves carinu tamo u Niu pa da pitas da li je tako nesto dozvoljeno i da ti to napismeno daju, a da ne bude posle kazu ti da je dozvoljeno a kad dodje crvc vrate, ali dobro ovo ti je skola za sledeci put, kod tako specificnih stvari uvek prvo kontaktiraj carinu ne ti vec svako koji ne narucuje ovu "standardnu" robu.
Tesko da ces videti jer on nije kriv sto je kod nas zabranjen uvoz tog toki-voki-ja vec si ti jedini krivac, odnosno nasa drzava sa glupim rezonima.

Ja da sam prodavac nebih ti vratio novac, odnosno u najboljem slucaju bih ti vratio, ali bih ti oduzeo postarinu koju on sad treba da plati da bi uzeo paket nazad.
Nemoj da se ljutis na njega iako odbije tj. DX da ti vrati jer oni nisu uopste krivi zbog toga, kriv si ti sto nisi prvo proverio(neznanje ne opravdava), i pod dva kriva je nasa nesposobna drzava odnosno isti koji rade na ovim poslovima.
 
Odgovor na temu

dzaleta
Student
Novi Sad

Član broj: 190798
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?12.06.2013. u 15:23 - pre 132 meseci
Citat:
Fliz:
A pa to je carinska deklaracija na CN22 obrascu, carinici na to ništa ne gledaju...


Jesi siguran da ne gledaju???
meni su oba paketa po tome ocarinili!! ako hoces skeniracu ti!
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?12.06.2013. u 15:46 - pre 132 meseci
pa dobro, nisam mislio da baš nikad nikad ne gledaju ali većina paketa iz kine ima tu naznačenu neku smešnu vrednost, da li bi ti poverovao
da na paketu veličine kutije od patika piše recimo 2$ ? ja ne bi, ako je carinik procenio da iznos na carinskoj deklaraciji "zvuči" realno onda
je tu vrednost i koristio.
Ja sam dobio 2-3 paketa na kojima je vrednost bila "realno" ispisana tj. broj je bio tačan ali nije pisalo US$ već HK$ i kad sam pogledao ispalo je
da npr 50 hong kong-ških dolara ima vrednost od tipa 5 američkih $, verovatno nije tačan odnos ali je tu negde i kad se proračuna opet je kao da
je džab džaba ali su carinici to računali kao vrednost u američkim dolarima, bez obzira šta piše, u tom smislu "ne gledaju" naravno da pogledaju šta
piše ali ako im se vrednos ne sviđa oni je ignorišu...
 
Odgovor na temu

mupe

Član broj: 92933
109.122.107.*



Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?12.06.2013. u 16:27 - pre 132 meseci
Citat:
hektor_bgd:
Skoro sam ih pitao takođe za narudžbinu iz marta, kažu da još sačekam. Odem u pošti slučajno da proverim i ona je sve vreme bila tamo, kako bog te pita...

Svašta... Aj, svratiću do pošte baš da pitam. U kojoj si pošti bio, nekoj u kraju ili u nekoj "glavnijoj"? ;)

Citat:
Fliz:
ništa ako ti dođu obe, prodaš onu drugu meni za 6$ i eto, uštedimo oboje, i tebe i mene lemilica izađe 6$ :D sem ako je ne staviš na limundo za 30€ aahahahaha :P

Nemam ja vremena da se rajcam sa limundom. Ako dođu obe, javiću ti se pa ćemo se dogovoriti. Meni 2 ne trebaju, eventualno mogu jednu da ostavim za delove.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?12.06.2013. u 16:51 - pre 132 meseci
Citat:
mupe: Nemam ja vremena da se rajcam sa limundom. Ako dođu obe, javiću ti se pa ćemo se dogovoriti. Meni 2 ne trebaju, eventualno mogu jednu da ostavim za delove.

aj važi, ja već duže vreme gledam da naručim plinsku lemilicu ali uvek nađem neke skupe pa mi se baš i ne daje 40$ na nešto što i nije tako neophodno a voleo bi da je imam
 
Odgovor na temu

zapara
stolar
stolar doo
Novi Sad

Član broj: 315494
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?12.06.2013. u 17:25 - pre 132 meseci

Danas stigla koverta od DX sa nalepljenom deklaracijom šta je u njoj i koliko košta.
Plaćena 15.39 USD. Stigao PDV da se plati 860 din + ono što poštar uzima bez ikakvog papira.
Carinarnica Novi Sad.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?12.06.2013. u 17:37 - pre 132 meseci
Citat:
zapara: Danas stigla koverta od DX sa nalepljenom deklaracijom šta je u njoj i koliko košta.
Plaćena 15.39 USD. Stigao PDV da se plati 860 din + ono što poštar uzima bez ikakvog papira.
Carinarnica Novi Sad.

Znači da su poresku osnovicu procenili na 4300 dinara tj. računali su da ti ta koverta vredi 50$, tj. 230% su ti uvećali osnovicu,
nisi trebao da primiš paket već da ga vratiš na ponovno carinjenje...
 
Odgovor na temu

zapara
stolar
stolar doo
Novi Sad

Član broj: 315494
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?12.06.2013. u 19:51 - pre 132 meseci
Ne bih ga ni primio da sam bio kući.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 791936 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.