Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva Sony DSC-W120

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Iskustva Sony DSC-W120

[ Pregleda: 5664 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zlaajaa
Sremska Mitrovica

Član broj: 19507
Poruke: 42
79.101.171.*



Profil

icon Iskustva Sony DSC-W12024.06.2008. u 15:30 - pre 192 meseci
Pozdrav svima, juce mi je stigao pomenuti aparat i moram reci da sam pomalo razocaran kvalitetom slike, pre njega sam koristio w5 i slike su mnogo kvalitetnije, da li mozda neko ko je nabavio w120 ima neki savet u vezi izostravanja slika(slikano u prostoriji)?

Sto se tice funkcija deluje da ima sve sto jedan aparat treba da ima(laik) :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.veze.net.



+3 Profil

icon Re: Iskustva Sony DSC-W12005.07.2008. u 17:30 - pre 192 meseci
Ja imam W125 i mogu da potvrdim da su slike u zatvorenom prostoru dosta lose (imaju onu granularnost, tj. sum), dok su ako je osvetljenje dobro sasvim O.K. Takodje, ekrani ispod modela W150 imaju samo 160k piksela i dosta su lose vidljivosti zbog toga (ne mozete sa sigurnoscu reci npr. kad slikate na jakom suncu da li je slika ispala dobro ili ne), i sam odziv ekrana malo secka, sto mi je bas bilo cudno s obzirom da Canon-i u rangu nemaju ova dva "problema". Moram reci da me je to malo iznerviralo jer i moj SonyEricsson k800i ima bolji ekran (sa vise piksela).

Da i nedostaje "Sports" mod za fotografisanje objekata u pokretu, tako da se treba zezati sa ISO modovima. A ugradili su npr. Smile Shuter - da aparat okine kad se neko dovoljno nasmeje, sto je totalno glupa opcija.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Iskustva Sony DSC-W12005.07.2008. u 19:43 - pre 192 meseci
Nije to tako los aparat. Tacno je da ima sonievski problematican visoki ISO, ali se mora napomenuti i veoma efikasna stabilizacija koja dozvoljava relativno duge expozicije iz ruke bez oslonca.
Boje su korektne i tipicne Sonievske. Ima intezivno procesuiranje te fotografije pre printa nije potrebno dodatno obradjivati.
Uz paket (W125) u kompletu dolazi originalna i veoma kvalitetna torbica od prirodne koze u koju ovaj mali aparatcic lepo cucne. Pasent.

Snimak iz ruke bez oslonca:




100% krop



Isto tako, kao sto je slucaj sa skoro svim Sony modelima, veoma je velik procenat tehnicki uspesnih fotografija (bitno za pocetnike). Gotovo 100%, cemu najvise doprinosi kvalitetno uradjen AUTO mod.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Iskustva Sony DSC-W12005.07.2008. u 19:55 - pre 192 meseci
Relativno sirok objektiv (31mm) omogucava smestanje "velike kolicine podataka" u kadar.
Slika je podjednako ostra po citavoj povrsini.



Sa ovim aparatom mozete napraviti odlican snimak i ne mozte napraviti los ma koliko se trudili.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Iskustva Sony DSC-W12005.07.2008. u 20:05 - pre 192 meseci
Detalja ima na pretek. Ostrina je odlicna i nepotrbno ju je dodatno pojacavati.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.veze.net.



+3 Profil

icon Re: Iskustva Sony DSC-W12005.07.2008. u 20:25 - pre 192 meseci
Sta je ovo, reklama za Sony :-) ?!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Iskustva Sony DSC-W12005.07.2008. u 20:45 - pre 192 meseci
Jeste.

Kenondzija reklamira Sony.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Iskustva Sony DSC-W12005.07.2008. u 20:57 - pre 192 meseci
Nikon koristi Sony senzore
 
Odgovor na temu

friz021

Član broj: 180471
Poruke: 5
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Iskustva Sony DSC-W12010.08.2008. u 08:34 - pre 191 meseci
pre nekih dva meseca sam kupio ovaj aparat u inostranstvu,i najblaze receno je to da sam se razocarao. Kao prvo
slike nemaju ostrinu,pa sam pokusao sa svim mogucim manualnim podesavanjima ali slike i dalje nemaju ostrinu! vidjao sam fotke i sa mobilnih koje su po ostrini priblizne a imaju samo 2 ili 3 mp. Kao drugo sve slike,a pogotovo one koje su napravljene unutra imaju neku cudnu zrnastu strukturu pogotovo ako se makar jednom uvelicaju. Kao trece fotke kad se izrade imaju nerealne boje- crvena i zelena su prejake,a boja koze je ispadne bleda,ovo sve se desava bez obzira dali se slika na easy modu ili program modu ili bilo kojem drugom,takodje mu nece pomoci ni iso podesavanja,ovaj
aparat jednostavno ne moze bolje,i moje misljenje je da kada budem ponovo uzimao aparat to definitivno nece biti Sony.
za daleko manje pare se moze dobiti Nikon,Fuji ili Samsung koji definitivno prave bolje fotke (provereno) od ovog. Na kraju jednostavno bi rekao da nebih nikom dao preporuku da kupi ovaj aparat jer je preskup u odnosu na los kvalitet slika koje pravi.
 
Odgovor na temu

viktor13
Viktor Angelov
nisam u radnom odnosu
Vranje Srbija

Član broj: 259833
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 130885


Profil

icon Re: Iskustva Sony DSC-W12018.05.2010. u 20:22 - pre 169 meseci
Mogu vam reci da je ovaj foto aparat sjajan, slika fenomenalno i danju i nocu a i spoljasnji izgled mu je veoma privlacan mali je i praktican imam ga vec dve godine i jos me nije izneverio. Ima jake boje sto je veliki plus kod njega a ne kao kod drugih aparata na kojima se boje jedva i vide kad slikas na suncanom vremenu kao da je oblacno. Imam samo jednu malu primedbu za ovaj aparat kad snimas klip i u toku snimanja pozelis da zumiras to neces moci da uradis jer to ne podrzava samo mozes da zumiras pre ukljucenje snimanja...
Angelov Viktor
 
Odgovor na temu

mica86
Mica Mica

Član broj: 231480
Poruke: 16
212.200.65.*



Profil

icon Re: Iskustva Sony DSC-W12015.08.2010. u 19:40 - pre 166 meseci
Imam problem sa slicnim modelom kao sto je ovaj, pa nisam hteo da otvaram novu temu.

Model je DSC-W130 8.1MP, cesto mi se javljaju greske prilikom fotografisanja. Kada pregledam fotografije na njima pise file error, ili se desi da se fotografija preklapa sa nekom drugom fotografijom koja je ranije napravljena iako sam formatirao memorisku karticu.
Neko mi je spomenuo da mi je mozda spora memoriska kartica(Sony MemoryStick PRO Duo 2GB), ali ja se u to bas ne razumem.

Ako neko moze da mi pomogne bio bih zahvalan!
Evo kako to izgleda:


Uploaded with ImageShack.us
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Iskustva Sony DSC-W120

[ Pregleda: 5664 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.