Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1626760 | Odgovora: 5973 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.3dnet.rs.



+1349 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina14.04.2010. u 22:55 - pre 170 meseci
Skoro će dve godine od kako sam pokrenuo ovu temu. Jako puno stvari u za to vreme desilo, verujem da su mnogi pratili sve te promene, koje su bile toliko dinamične da se ne sećam da se ikada za tako kratko vreme izdogađalo toliko stvari na tržištu.

Lično, ovu klasu delim na dva podsegmenta, niži i viši, koji su cenovno toliko različiti tako da jedan drugom ni ne predstavljaju konkurenciju.

U nižem podsegmentu moj glas ide Hyundai-ju I30 za koga mislim da sa osnovnom cenom od 10.400 koja je važila do skoro (sada je povećana, ali to ne menja poredak), predstavlja nepobedivu ponudu u tom delu klase.

U višem podsegmentu po mom mišljenju prilično ubedljivo vlada Golf VI sa motorom 1,4 Twincharger koga bih proglasio i kraljem klase.

Ako se pogleda recimo kolika je bila cena za G 5 za starim 2,0 TDI motorom pre samo te dve godine i uporedi sa cenom tog G 6 TSI (ali i G 6 2,0 TDI CR), vidi se koliko je VW napredovao za to vreme.

On se u poslednje vreme toliko raširio da se vidi da želi da zavlada bukvalno svakim segmentom tržišta. Dobro mu ide zaista, glavne mane koje sam mu lično zamerao (najviše po pitanju motora, ali ne samo to) - je ispravio, a osim toga i spustio cene, tako da je konkurenciji teže nego ikada da se sa njim bori.

Moram da napomenem još jedan model koji spada u klasu niže, ali se iz nje izdvaja: to je VW Polo 1,2 TSI, apsolutni kralj B segmenta. Iako cenom duboko zalazi u C segment, predstavlja jedinstvenu kombinaciju na tržištu.

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina14.04.2010. u 23:03 - pre 170 meseci
Ne znam sta hoce da kazes? Bog na nebu a Golf na zemlji?

Ili?

 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina14.04.2010. u 23:06 - pre 170 meseci
Poslednji post ove teme, ma kad god bio, će biti da je golf kralj ove klase i . :)
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.3dnet.rs.



+1349 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina14.04.2010. u 23:14 - pre 170 meseci
Dobro Golfadžije, nema potrebe da insinuirate jer već znamo unapred šta ćete da kažete

Dao sam svoje trenutno viđenje ove klase, što je moguće uraditi dosta definisanije nego ranije imajući u vidu sadašnje stanje na tržištu. Sada se jasno izdvajaju dva brenda, VW u višem i Hyundai u nižem podsegmentu ovog (i ne samo ovog) segmenta. Ranije je bila veća gužva na tržištu, drugi su takođe često imali prilično konkurentnih ponuda, ali mislim da je drugima sada dosta teže nego ranije da napadaju ovu dvojicu.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina14.04.2010. u 23:51 - pre 170 meseci
Zarko jesi ovo ti?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dex456

Član broj: 230020
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina14.04.2010. u 23:58 - pre 170 meseci
Zarko jesi ovo ti? :o):D:o)
[/quote][quote]Nocni

Dvojku.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.04.2010. u 00:04 - pre 170 meseci
Citat:
dex456
Citat:
Nocni

Dvojku.



Odakle je ovo? Trebalo bi da bude smijesno? Gdje sam ja ovo rekao? Svi znamo da Zare vozi golfa 5... meni je ovo bezveze da se kao citira neko a da to nije rekao?! Mislim nema veze u sustini, ali je bilo nepotrebno da se dodaje na ovu salu...
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.04.2010. u 00:39 - pre 170 meseci
Citat:

Sada se jasno izdvajaju dva brenda, VW u višem i Hyundai u nižem podsegmentu ovog (i ne samo ovog) segmenta.



To smo mi pricali jos pre 2 godine i da upravo zbog toga hyundai i vw ne mogu da se porede.

Cena Pola je neoprostivo velika, u toj klasi cenu moze da nabija samo Mini i to zato sto je Mini, a Polo ne.




[Ovu poruku je menjao DrJekyll dana 15.04.2010. u 01:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.3dnet.rs.



+1349 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.04.2010. u 01:07 - pre 170 meseci
Diskutabilno je da li je cena Pola uvek zaista toliko velika kao što izgleda.

Ona jeste velika u odnosu na donji podsegment B segmenta gde je konkurencija najveća. Zato on u tom delu gubi, ali taj podsegment i nije pravi target VW-a, on za to ima Fabiu.

Međutim, u gornjem podsegmentu B segmenta postoje samo Polo TSI i Honda Jazz (u jačoj verziji, naravno). To su dva top modela B segmenta, ali su oni toliko različiti da jedan drugome i ne čine konkurenciju.

Isto to važi i za Mini koji je tek klasa za sebe. Zbog tolike "nestašice" konkurencije u tom podsegmentu, sva ta trojica, i Polo TSI i Jazz i Mini - praktično nemaju alternative.
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.04.2010. u 01:11 - pre 170 meseci

Da ali nece niko dati toliko para za B klasu kad vec moze uzeti sasvim pristojan automobil C klase.

Jedino ako bi ga uzimao "iz fazona" al opet, to je rezervisano samo za Mini i Fiat 500.

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.04.2010. u 01:24 - pre 170 meseci
Ne treba zaboraviti cinjenicu da je VW sa Polom prethodne generacije bio na dnu B segmenta, a da se sa novim modelom popeo na sam vrh istog segmenta pa ima pravo da bude malo skuplji od konkurencije.




 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.04.2010. u 09:19 - pre 170 meseci
Citat:
zarsilic: Ne treba zaboraviti cinjenicu da je VW sa Polom prethodne generacije bio na dnu B segmenta, a da se sa novim modelom popeo na sam vrh istog segmenta pa ima pravo da bude malo skuplji od konkurencije.


I ne samo svog segmenta-
Citat:
"Folksvagen polo" je samo nekoliko meseci posle naslova "Evropskog automobila godine" poneo i titulu najboljeg na svetu za 2010.

http://www.blic.rs/Slobodno-vr...-a-kamaro-najlepsi-auto-u-2010
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.04.2010. u 11:40 - pre 170 meseci
Mislim da smo marketinske ujdurme odavno prevazisli na forumu, a pogotovo u ovoj temi..dogovorili se tamo negde neki da proglase nesto za najbolje, a mi cemo sledom za frulasem...

Polo je preskup za to sto jeste(iako su generalno vozila u ceni preopterecena brendom), kod Pola je cena brendomanije VW najvise izrazena.

Mali auto sa cenom odrzavanja velikog, skromnih mogucnosti a neskromne cene, zamisljen kao brendomaniran "second car", tek da se ostane u VW "porodici" i sa drugim vozilom..

Ne uklapa se u imidz jedinstvenog porodicnog vozila..

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.04.2010. u 12:00 - pre 170 meseci
Pa malo jeste,a malo i nije.

Polo se veoma lepo uklapa u porodicno vozilo, a nije ni mali. Njegove dimenzije su na nivou Golfa III (ili C segment do nedavno), u odredjenim elementima konfora i vece.

Sto se cene tice, ona je uvek bila takva, odnosno napucani model iz manje kategorije uvek je bio skuplji od pasulja iz vise klase.

Pogledajte recimo ovaj model iz C segmenta:

http://suchen.mobile.de/fahrze...=&lang=de&pageNumber=1



Za ovaj novac, ukoliko se izuzme super exkluziva, prakticno moze da se kupi bilo koje vozilo iz segmenta po zelji.


Polo se sa pristojnom opremom moze kupiti za desetak hiljada eura (ili 11, u zavisnosti od mesta nabavke) sto je ipak, mora se priznati, povoljno.
Sa Miniem i F500 tesko da se moze usporediti. U Polu se ipak 4 odrasle osobe udobno prevoze i na duze relacije, za razliku od ovih spomenutih
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.04.2010. u 16:00 - pre 170 meseci
Citat:
vladd: Mislim da smo marketinske ujdurme odavno prevazisli na forumu, a pogotovo u ovoj temi..dogovorili se tamo negde neki da proglase nesto za najbolje, a mi cemo sledom za frulasem...:)

Pa sad, kako ko. Neko je Hyundai i30 proglasavao novim kraljem klase, maltene tehnoloskim cudom, nadenuo mu zvucni nadimak..."ubica golfa"...

Da li je to bio marketing ili ne, ne znam bas, ali da li je i30 "ubica golfa", svi smo se uverili.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.04.2010. u 16:36 - pre 170 meseci
Naidjoh na ovu temu i sad gledam....

Ne kapiram. Cemu ta fora "C segment". Je'l negde ima kupon za auto u C segmentu? Ko jos kupuje "audo u C segmentu"?

Kapiram foru "najbolji auto do 20000 EUR". Ali ne kapiram "do 20K a da bude C segment". Valjda je bolje dobiti veci, ili jaci ili... sta god vec coveku vise treba. Ko normalan kupuje auto ovako i zasto? Svi koje ja znam su kupovali auto do x000 EUR, pa sta nadju najbolje.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.04.2010. u 22:30 - pre 170 meseci
Samo se vi salite, ali prava explozija snage se upravo sad pojavila. Nesa, kao da je predosetio sta ce se desiti, a menageri VWa kao da su citali citavu temu od pocetka pa do kraja.


Ubacivanjem 2 turbine u 1400 ccm napravili su prave male Persinge od svojih automobila sa krivama obrtnog momenta povucenim lenjirom.



U stvari, to vise nisu krive obrtnog momenta vec prave obrtnog momenta.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.04.2010. u 22:44 - pre 170 meseci
Citat:
DrJekyll: Vec smo ranije pricali o tome, ako je to jedini kriterijum onda je TAM-ic best buy.

Pa nije bas...

Mislim, ja kapiram da neko zeli tamic, neko zeli karavan, neko zeli dvosed. Sve to ima smisla. Neko zeli brzinu, neko prostor a neko opremu. Ali ne kapiram da neko zeli "C segment".

To je ono sto mene muci. Razumem temu "najbolji porodican auto do 20K". Razumem "najbolji auto za brzu voznju do 20K". Ne razumem to sa segmentima... To "C segment" treba da bude malo porodican auto, valjda. Ako je cilj porodican auto - zasto se ograniciti na male?
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

DrJekyll

Član broj: 26330
Poruke: 852



+152 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina15.04.2010. u 23:11 - pre 170 meseci

To obicno zele ljudi koji bi da im automobil ne bude preveliki za grad ne bude premali za van grada, a nemaju uslova za cuvanje ili mogucnosti da kupe jedan veliki jedan mali auto, takvih je i najvise.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina16.04.2010. u 08:48 - pre 170 meseci
Citat:
nkrgovic: ... Mislim, ja kapiram da neko zeli tamic, neko zeli karavan, neko zeli dvosed. Sve to ima smisla. Neko zeli brzinu, neko prostor a neko opremu. Ali ne kapiram da neko zeli "C segment".

To je ono sto mene muci. Razumem temu "najbolji porodican auto do 20K". Razumem "najbolji auto za brzu voznju do 20K". Ne razumem to sa segmentima... To "C segment" treba da bude malo porodican auto, valjda. Ako je cilj porodican auto - zasto se ograniciti na male?


Pa i NE ZELI. To je marketinsko-novinarska prevara, da bi se uvaljivali nekakvi prelazni modeli, da bi se izmisljali kriterijumi kvaliteta i razne hvalospevne gluposti.."kvalitetne plastike", "lezanje na putu"..

Jednostavno je bezocna doticna industrija, koja evo 100 godina uvaljuje najskuplje gvozdje..valjda planeta nije mogla nista drugo da smisli:)


Ljudi imaju poremecene potrebe, prisilno, niko ne brine o pravom konforu, udobnosti, ergonomiji, trajnosti proizvoda i ceni odrzavanja...

Kada govorim o trajnosti, podrazumevam da vozilo treba da je u voznom stanju bar 15-30 godina, zahvaljujuci materijalima od kojih je napravljen, ali je to krajnje neisplatljivo...za industriju..

"C" segment je jos jedna smicalica, namenjena najbrojnijem sloju ljudi, i pripadnicima srednje klase, i onima malo nize, koji mogu da pokriju delimicni resurs C segmenta.

Inace, realne granice, kvaitet i sl, ne postoje, poenta je samo u "opravdanju" cene..pa vozilo koje pripada nizoj klasi sa opremom, motorom, nacinom izrade, dizajnom, olako skakuce u visi C segment..samo sa cenom..


Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1626760 | Odgovora: 5973 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.