Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1627154 | Odgovora: 5973 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.02.2014. u 09:36 - pre 123 meseci
@cosmo ... Kada vec poredis, trebas navesti sve detalje koji su bitni. Koliko je osoba bilo bilo u Caddy-u koliko u Aurisu kada si ga vozio na istom usponu? Koliko je dodatne opreme ( kg ) bilo u oba slucaja. Caddy su uvek bili gori od golfova i po performansama i po pouzdanosti ... Da li je u tom caddy-u motor 1.6 od 55 ili 75 kW?
1.6 tdi je dosta tih u Touaran-u i Audi-ju, u Golfu je nesto slabija izolovan. Caddy je tovarni magarac, napravljen najjeftinije sto je moguce.
Kada se uporedjuju cene, treba uvek gledati za koju cenu se kupuje pa onda porediti. Ukoliko je Audi a3 1.4 tsi na "akcijskoj" ceni 20.000e , ko normalan moze ocekivati da ce cena Golfa 1.2 tsi biti 20k evra?
Problem je verovatno sto centrala ne da nize cene zvanicno, pa se prodavci snalaze sa vremena na vreme, akcijama , popustima, jer ni sami ne veruju da ce prodati po kataloskoj ceni osim ako ne uvale drzavnoj firmi.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.02.2014. u 09:43 - pre 123 meseci
Citat:
Branko Santo: Onda po tom parametru ni Octavia ne treba da se spominje?

Pezo 408 duzina: 4,680 mm
Opel Insignia duzina: 4,830 mm
Skoda Octavia duzina: 4,659 mm

A onda se Octavia poredi sa 40cm kracim automobilima kao izuzetno prostrana sa ogromnim gepekom i "pobedjuje" :)
Vise puta smo vec pricali o tome da je nova oktavija malo ispala is C segmenta jer su je dosta povecali novim modelom. Uostalom, nisu spoljne dimenzije jedino sto se gleda, ima nesto i u medjuosovinskom razmaku, sirini, gepeku... Insignia i 408 nikako nisu C segment jer oba proizvodjaca imaju svoje predstavnike tu, Astra i 308. Po Vladd-ovoj nomenklaturi je Astra sa svojih 4.5 metara i tonom i po B segment sto jasno pokazuje da je potpuno pogresno stavljati Insigniu u C segment.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.02.2014. u 09:54 - pre 123 meseci
@tdusko:

U Caddyju nas dvojica, u Aurisu dvojica. Vozio sam Caddy i sa vise osoba, ali to onda nije za poredjenje. Cak i kad sam sam u Caddy nije to to. Nema po gradu tog osecaja lakoce voznje. Jedva da ubacim u IV stepen prenosa, dok Auris vozim i VI stepenom prenosa po bulevarima.

Uporedio sam Bubanj Potok, Begaljicko brdo, uspon ka Mladenovcu.

Kako god da poredis, Caddy ima 250Nm - cak 90 vise od Aurisa. Motor je najnoviji 1.6 TDI od 102KS, a u pitanju je putnicki Caddy a ne tovarni - dakle napucan opremom (top oprema), 7 sedista, zvucna izolacija nema veze sa tovarnim i slicno. To je MAX Life model, porodicni. Vozio sam se i u tovarnom Caddyju i to blage veze nema s ovim.

Naravno da u Golfu taj motor ide bolje nego u Caddyju, ali 1.6 u Aurisu uopste ne zaostaje (osim sto je benzinac pa ima vecu potrosnju, mada smo videli sa testa Automagazina da taj 1,6 TDI i nije tako stedljiv, mozda litru manje nego benzinac, eventualno 1,5 litru manje na proseku otvorenog puta), a, kazem, ubrzanja su mnogo zustrija.

Sto se tice cena - ja poskidao trenutne, zvanicne cene. Slobodno prosetajte po sajtovima i to su te cene.

Svidelo se nekom ili ne, Auris je najpovoljnija kupovina, eventualno Hyundai I30. Ne kazem i najbolja, samo kazem trenutno najisplativija kupovina u C segmentu.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.02.2014. u 09:57 - pre 123 meseci
Citat:
tdusko: Vise puta smo vec pricali o tome da je nova oktavija malo ispala is C segmenta jer su je dosta povecali novim modelom. Uostalom, nisu spoljne dimenzije jedino sto se gleda, ima nesto i u medjuosovinskom razmaku, sirini, gepeku... Insignia i 408 nikako nisu C segment jer oba proizvodjaca imaju svoje predstavnike tu, Astra i 308. Po Vladd-ovoj nomenklaturi je Astra sa svojih 4.5 metara i tonom i po B segment sto jasno pokazuje da je potpuno pogresno stavljati Insigniu u C segment.


Po toj logici Skoda Rapid je predstavnik Skode u C segmentu. Ili cemo sve da ih razmatramo ili da ih izbacimo?
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.02.2014. u 09:59 - pre 123 meseci
Citat:
tdusko:
Vise puta smo vec pricali o tome da je nova oktavija malo ispala is C segmenta jer su je dosta povecali novim modelom.

A ubacili su Rapid kao zamenu u C segmentu.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.02.2014. u 10:04 - pre 123 meseci
Citat:
Branko Santo:
Citat:
tdusko: Vise puta smo vec pricali o tome da je nova oktavija malo ispala is C segmenta jer su je dosta povecali novim modelom. Uostalom, nisu spoljne dimenzije jedino sto se gleda, ima nesto i u medjuosovinskom razmaku, sirini, gepeku... Insignia i 408 nikako nisu C segment jer oba proizvodjaca imaju svoje predstavnike tu, Astra i 308. Po Vladd-ovoj nomenklaturi je Astra sa svojih 4.5 metara i tonom i po B segment sto jasno pokazuje da je potpuno pogresno stavljati Insigniu u C segment.


Po toj logici Skoda Rapid je predstavnik Skode u C segmentu. Ili cemo sve da ih razmatramo ili da ih izbacimo?


Da, jer kada Auto Bild radi uporedna testiranja, ubaci npr Ceed, 308 i Rapid. Nemam skener pa vam ne mogu skenirati clanak. Octaviu, narocita ako se radi o testu karavana, testira sa Mazdom 6 itd.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.02.2014. u 12:48 - pre 123 meseci
Sta je problem sa Pezoom i Insignijom, spomenutim?Sto su im CENE oko 20000 evra, plus minus par hiljada, zboh OPREME i motora?

Ne nego cu da preporucim "istegnuti" patrljak, 4,2 metra(sa 3,8m), i da "merkam" da li ima 2 ili 3 cm vise "za kolena", sa 1.2 tsi za 18000 evra..?

Ovako, lepo, odlicni motori, konfora na pretek, a pare pristojne..pa zar nije to KUPOVINA?

Citat:
Polako Vladd, nigde nije rečeno da turbo motori imaju ne-znam-koliko savršenu regulaciju ventila, a razlog toga je potpuno suštinski: Ona njima nije ni potrebna, zato što njihovu celokupnu potrebu za vazduhom lako ispunjava turbina.


Ne kazem ja da li treba ili NE, ALI, 1.4 multiair ima i turbo i regulaciju ventila, i to najsavremeniju, a "supertehnolosko savremeni" VW... NEMA
Da spomenemo i ECO-BOOST motore, imaju tutbo i "Twin-Independent Variable Cam Timing (Ti-VCT)"....
Sta je tu kod VAGA "najmodernije, ili nedajboze, "nedostizno" za konkurenciju...pa VW je sa ovim pri DNU tabela savremenosti i kvaliteta
Kod "dizla" je jos izrazenija razlika, dci, MJTD....


Pitao si me ZASTO jedan MOTOR, tzv 1,4TSI, nazivam BISEROM(u najpozitivnijem smislu, tehnicki), a onda kazem da nije vredan POMENA..

I na to lepo POJASNIM, da ONAJ 1.4 TSI, (cast iron, testiran na naprezanje, superpunjac....naj, naj, naj, nagrada, nagrada2, nagrada3)----BAIT.... NIJE vise 1.4TSI, vec je sada 1,4TSI-alu blok sa hilznama, OBICAN turbo, sa decijim bolestima----SWITCH


Da se ne pomisli da nisam "dosledan", ili da nesto "mrzim" bezrazlozno neki brend...nisam JA uradio "BAIT & SWITCH"
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.02.2014. u 13:08 - pre 123 meseci
Kolko ti nemaš veze sa realnošću govori i to da nekom predlažeš pežoa.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.02.2014. u 13:24 - pre 123 meseci
Citat:
vladd: Sta je problem sa Pezoom i Insignijom, spomenutim?Sto su im CENE oko 20000 evra, plus minus par hiljada, zboh OPREME i motora?
Pa problem je sto ne postoje. Isto kao sto ne postoji ni ona Djulijeta o kojoj si mastao da je ne znam koliko jeftinija od golfa pa se na kraju ispostavilo da je jos i skuplja. A taj patrljak sa 1.2 TSI motorom o kom govoris pokazuje da osim sto si ga video na slici nisi u njega ni seo, a kamoli vozio. Sa njegovih 4.2 m ima vise mesta u kabini od svih u klasi duzih i po 30cm, a taj 1.2 tsi je raketa za ulazni motor u Pezou 308 koji ima atmo benzinac sa 3 cilindra i celih 80 PS, a kosta ko' golf. I sad neko veruje da taj isti Pezo moze da napravi i prodaje auto u klasi iznad po ceni golfa. Aha, oce to...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.02.2014. u 13:42 - pre 123 meseci
Patrljak, sedeo, vozio, trosilo kao zastava, nesto je brzi(kada se saberem, brzi je 20-ak km od Keca, a trosi slicno)...

Bolje povlaci na nizim obrtajima, prosto je nepotrebno vrteti preko 3000..ali nakon pola veka distance(cisto kao poredjenje za motorom od keca), nisam bas pao u nesvest od "lepote".

Citat:
jnk: Kolko ti nemaš veze sa realnošću govori i to da nekom predlažeš pežoa.

Ko je to TEBI sta predlozio?

Pitanje je bilo, koji je MOJ(licni i personalni, ono sto bih JA za sebe uzeo) izbor, a ti sebi predlazi sta hoces...


Citat:
Pa problem je sto ne postoje

Postoje, vec je receno, al su nedostupni za nabavku, u ovom trenutku, mislim, malo realnosti, i strpljenja, da prodju prolecni sajmovi i prezentacije..pa nije auto nitroglicerin, da je potreban za par minuta

A od ovoga sto postoji, vec je postala SRAMOTA da se 1.2TSI SPOMINJE u C segmentu..jedina REC koja odgovara stvarnosti..

Mozete da ga spominjete u A i B segmentu, ali za C segment je...tuga...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.02.2014. u 14:10 - pre 123 meseci
Citat:
vladd:
Postoje, vec je receno, al su nedostupni za nabavku, u ovom trenutku, mislim, malo realnosti, i strpljenja, da prodju prolecni sajmovi i prezentacije..pa nije auto nitroglicerin, da je potreban za par minuta:)

A od ovoga sto postoji, vec je postala SRAMOTA da se 1.2TSI SPOMINJE u C segmentu..jedina REC koja odgovara stvarnosti..

Mozete da ga spominjete u A i B segmentu, ali za C segment je...tuga...
Aha, a u toj Insigniji ce za 20k Eur biti top motor koji nije sramota za D segment :). Stvarno, ajmo malo realnosti.

Inace slazem se se da je 13-14k za 132 PS atmo Auris to solidna kupovina danas u C segmentu. Ja iskreno imam problem sa njenim dizajnom, ali cenim da ko god ga kupi ne moze veliku gresku da napravi. Ne moze se za te pare mnogo vise ocekivati.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.02.2014. u 14:20 - pre 123 meseci
O cemu pricas? Mislim vidim o cemu pricas, ali m nije jasno zasto nesto NAPAMET tvrdis?
Mozda mi je i jasno, zbog VW histerije, ali je opet nejasno da ne baratas realnim podacima?
Izgleda da je imaginarni VW svet CUDO

Citat:
INSIGNIA 4-door Base A 1.8 XER (103 kW / 140 hp) MT6 18,288 17,984
INSIGNIA 5-door Base A 1.8 XER (103 kW / 140 hp) MT6 18,718 18,355
INSIGNIA Sports Tourer Base A 1.8 XER (103 kW / 140 hp) MT6 19,337 18,888
INSIGNIA Country Tourer 4x4 A 2.0 DTH (120 kW / 163 hp) MT6 4x4 Start/Stop 31,114 29,038


Citat:
U četvorovratnim i petovratnim modelima sa šestostepenim manuelnim menjačem i Start/Stop sistemom, obe varijante (88 kW/120 ks i 103 kW/140 ks) troše samo 3,7 litara goriva na 100 km u kombinovanom ciklusu, dok Sports Tourer dostiže potrošnju od 3,9 l/100 km. Kao rezultat toga, "opel insignia" 2.0 CDTI je najekonomičniji dizelaš u svojoj klasi.

http://vesti.mojauto.rs/Novite...kluzivnoj-promociji-u-Beogradu


Kakve OVI podaci imaju VEZE sa PATRLJKOM 1.2TSI??? Ili je sramota imati 140KS u C segmentu?

Auto je bombona...izgleda, konfor, mala potrosnja, nekome je "mala" snaga, ali za 20k evra..ne moze bas SVE..
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.02.2014. u 14:31 - pre 123 meseci
Citat:
vladd: O cemu pricas? Mislim vidim o cemu pricas, ali m nije jasno zasto nesto NAPAMET tvrdis?
Mozda mi je i jasno, zbog VW histerije, ali je opet nejasno da ne baratas realnim podacima?
Izgleda da je imaginarni VW svet CUDO
Histerija je samo u tvojoj glavi posto ja zadnji put kad sam gledao na mom mestu u garazi stajao je "Freude am Fahren", a VW nikada nisam posedovao dok si ti koliko znam ih imao nekoliko komada. Dakle, batali me vise sa tim tvojim otrovnim insinuacijama.

Jel si ti stvarno ozbiljan kad mislis da je taj atmo 140PS motor u toj Insigniji bolji od 1.2 tsi 105 PS u golfu? Inace to sto si citirao je za dizel motor koji kosta mogo vise od 20K eur, a taj 1.8 atmo benzinac trosi 10+ litara u toj Insigniji
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.02.2014. u 21:12 - pre 123 meseci
I meni se cini da je Auris trenutno najracionalnija kupovina.

Jedino sto Style nema rezervni tocak, sto meni predstavlja problem.

Mislim da ima set za reparaciju i ne znam da li je pod gepeka spusten zbog toga, tj. da li ima prostora da se naknadno ubaci.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+288 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina26.02.2014. u 22:12 - pre 123 meseci
Mozda jeste najracionalniji izbor ali ne svidja se svima taj japaneze izgled.



 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
89.216.37.*



+896 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.02.2014. u 09:37 - pre 123 meseci
Citat:
ikac2000

Jedino sto Style nema rezervni tocak, sto meni predstavlja problem.


Sta ce ti?

Nama otkako vozimo Corollu, za 24 godine nikad nije pukla guma, verovao ili ne. Jeste se izduvavala i to, ali nikad da ne moze da se vozi, tj. nikad do kraja. Imao sam do skora originalnu Dunlop rezervnu gumu koju sam dobio s autom.

Na VW Bubi mi je pukla samo jednom, tj vise se izduvala nego sto je pukla.

Kit za reparaciju je sasvim dovoljan da dodjes do vulkanizera bez ikakvih problema.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.02.2014. u 10:36 - pre 123 meseci
Meni pukla drugog meseca kako sam uzeo kola i to se rascepala da je ne bi nikakav kit popravio :)
Zalazem se ipak za rezervni!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.02.2014. u 11:16 - pre 123 meseci
I ja sam sigurniji sa rezervnim tockom, mada sam se jedanput izvukao iz teske situacije(zima, bljuzga, probusena guma, meka podloga, pun gepek..) sa DVA spreja, posto je jednom odmah otpala dizna..

Sto se tice "japaneze" izgleda, moze da bude veoma iritirajuci, kao i fijatovi dizajnerski "izleti" u alkoholizam..

A kao trece, ne vidim problem u predlogu vozila iz takozvanog(a diskutabilnog, zbog klasifikacije po "prostim" centimetrima) D segmenta, koje je cenom "ispalo" u C segment, naspram predloga vozila koje je iz B segmenta "istegnuto" u C segment...prostom duzinom, i naravno.., najvaznije, cenom

Insignija i golf...jedno pored drugog na ulici...smesno poredjenje...u istom cenovnom rangu..

Nekako se istorija "ponovila", ona iz 90-ih, interesantno je samo sto je "rame uz rame", po ceni, sada nemerljivo bolji OPEL, a nekada Toyota i Mitsubishi..
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.02.2014. u 12:24 - pre 123 meseci
Sto je smesno poredjenje, isto je poredjenja kao izmedju 18.000e i 28.000e. Ne vidim sta je isti cenovni rang. Smesno je dati za Insigniu 28.000e a ne dodati jos nekoliko hiljada pa kupiti passat ili vec nesto kada covek hoce u D klasu... 508 meni je isto na primer dobar.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.02.2014. u 12:37 - pre 123 meseci
Pricamo o Insigniji od 18000-19000 evra..
Napisao sam cene, trenutne i aktuelne..ne znaci da se situacija nece menjati..slede prolecni sajmovi, i niko nije "zakovan" na konkretnom predlogu

Ako se skoci na 28000, tada je sasvim "treca" prica..mozemo tako "skakutati" po 10k evra do Lamborginija...

Po meni je BAS lepo, sto se moze uzeti dobar i prostran sedan, pristojnog motora, i savremene koncepcije, za pristojne pare...

Sta tu "nije u redu"..naravno da ima i skupljih, ali ne pricamo o najbolje koncipiranom u C segmentu(sto bi u ovom trenutku bila Mazda 5, skajaktiv, ili neki od slicnih)..

Pa cak i ne pricamo sta bi ko uzeo za 20k evra..posto za te pare moze da se kupi i Kia Sportage,, kao najinteresantnija kupovina..

Jednostavno, vozilo sa parametrima C segmenta, onako kako je ZAMISLJEN..to sto svi nesto "uskacu" i "iskacu", to nij problem NAS kupaca, nase je da gledamo i BIRAMO..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1627154 | Odgovora: 5973 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.