Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Voip u intenet cafeu

[es] :: VoIP :: Voip u intenet cafeu

[ Pregleda: 2696 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ganacvetkova
skopje

Član broj: 179890
Poruke: 7
92.53.59.*



Profil

icon Voip u intenet cafeu22.06.2008. u 16:48 - pre 192 meseci
Zdravo
Pregledala sam veci deo foruma ali nisam nasla odgovor na pitanje.
Radim u internet cafeu i hocemo da uvedem voip-telefoniu na jednom do dva telefona. Nabavili smo linksys pap2, povezali na ruteru, imamo veze na 2 telefonske linije, ali koliko klienti razgovaraju ne vidim na ekranu. Znaci moze se razgovarati sa telefona, ali zelim da vidim na ekranu i ja da im pozovem broj, da bi imla uvid u racunu. Dali treba jos neki ured ili softver?
Dali mozda nismo dobro povezali portove na ruteru d-link100.
Pozdrav iz Makedonije
 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Voip u intenet cafeu22.06.2008. u 16:57 - pre 192 meseci
Ne znam preko kojeg provajdera si spojena, ali ako je betamax u pitanju imas History ili u korisničkim stranicama imaš ispis poziva, vrijeme koliko je poziv trajao i koliko kosta.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

ganacvetkova
skopje

Član broj: 179890
Poruke: 7
92.53.59.*



Profil

icon Re: Voip u intenet cafeu22.06.2008. u 17:07 - pre 192 meseci
Hvala na brzom odgovoru. Koristim 2 betamax-ova klona, ali problem je sto na telefonima razgovaram ali ne vidim na ekranu, nema nista u histry, samo novac se smanji :) , razumljivo. Znaci pitam: kad zovem sa kompjutera obavim razgovor, ali ne mogu koristiti slusalicu na telefona, a kad zovem opet sa telefona, ne mogu videti momentalnu sostojbu na ekranu. Dali je to sa svakim PAP2, ili trebam jos neki softver ili hardver.
Zelim da ljudima ja vrtim sa komjutera, da oni razgovaraju na telefonu spojen u PAP2, ali da stanje razgovora vidim na ekranu sta nije sad slucaj
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Voip u intenet cafeu22.06.2008. u 17:23 - pre 192 meseci
Direktno sa telefona ne možeš vidjeti cijenu, ali iz korisničkih stranica je registriran svaki poziv, vrijeme i dužina razgovora, i koliko košta.
Znači, preko weba uđeš u korisničke stranice odeš u RECENT CALLS i tamo pogledaš ispis.

Vidi.... ma mogu i oni sami vrtiti ako vidiš na ispisu kaga su zvali.
Ili... moze se spojiti USB telefon i ako ne staviš drivere od njega oni ionako nece moći koristiti tastaturu nego ćeš im ti pozvati broj sa kompjutera.
U kombinaciji koju imaš stanje ne vidiš dok oni ne završe razgovor. Tek nakon toga vidiš u ispisu sve što te zanima. Dakle, kad stranka završi razgovor udješ u korisničku stranicu, odeš u RECENT CALLS i pogledaš.


Mislim da je USB telefon odvije najjednostavnija varijanta.
 
Odgovor na temu

ganacvetkova
skopje

Član broj: 179890
Poruke: 7
92.53.59.*



Profil

icon Re: Voip u intenet cafeu22.06.2008. u 17:48 - pre 192 meseci
Konacno kraj 3-dnevnih muka, 100 puta setiranja pap-a, rutera, mreze, resenjih za 5 minuta. Mi smo gledali samo u browsveru, a ne i na korisnickih strana. Bunilo me je i to kad odem u govornicama, oni mi biraju zeljeni broj (znaci koristili su voip telefon a ne obicni). Mi smo hteli da zovemo sa kompjutera, i da cujemo na obicni telefon. Nekad ljek je pet para, ali kada se ne zna :)). Puno hvala
 
Odgovor na temu

Kazo1
HR

Član broj: 99471
Poruke: 588
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Voip u intenet cafeu22.06.2008. u 17:55 - pre 192 meseci
Nema na čemu....javi se ako šta zapne.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Voip u intenet cafeu

[ Pregleda: 2696 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.