Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvecana štampa iz PDF-a

[es] :: Windows aplikacije :: Uvecana štampa iz PDF-a

[ Pregleda: 2752 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

renu86

Član broj: 167972
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Uvecana štampa iz PDF-a16.06.2008. u 23:45 - pre 193 meseci
Dakle imam knjigu u PDF obliku iz koje treba da učim, ali je tekst umanjen, prazno oko teksta i levo i desno i gore i dole je ogromno, pa tekst po strani zauzima samo oko pola lista A4. Da li postoji neka opcija, da uvećam tekst, taman da zauzme ovaj prazan prostor pa da mi slova budu veća?

Probala sam da prebacim u word,ali mi ne prebaci lepo ni sa jednim convertorom, a mnogo ga ima da bih ispravljala stranu po stranu.
Unapred hvala !
 
Odgovor na temu

Zhana
Beograd

Član broj: 138177
Poruke: 10
217.24.27.*



Profil

icon Re: Uvecana štampa iz PDF-a19.06.2008. u 11:08 - pre 193 meseci
Ćao,
tek sadvsam videla ovaj post i baš me je zaintrigirao.

Iskreno nikad nisam imala ovaj problem ali sam pokušala da rešim.
Ne znam da li će da uspe ali probaj:

Kada otvoriš file u PDF-u najpre odeš ili na ikonicu Print ili u File-u otvoriš padajući meni i pritisneš Print ili Print Setup (mislim bolje ovo drugo).
U desnom gornjem uglu vidiš Properties, kada to pritisneš otvarati se dijalog sa karticama: Advanced, Printing Shortcuts, Paper/Quolity, Effects.....
E, sada otvoriš karticu Effects i u okviru(drugi odozgo): Resizing options vidiš tri mogućnosti (tri dugmenceta) - Actual Size, Print document On i % of Normal size. Pritisni to treće dugmence i ono će aktivirati opciju uvećavanja stranice koju štampaš, a koliko uvećanje želiš prati desno na crtežu koji predstavalja preview. Zatvori dijalog sa karticama pritisnuvši OK:
Onda otvori opciju Print (možeš i da pritisneš ikonicu na dokumentu) i u okviru Print Range pritisni dugmence Current View a u okviru ispod njega - Page Handling u padajućem meniju Page Scaling izaberi odgovarajuću opciju, što sve možeš da pratiš desno na Preview.
Iskreno ne znam šta će da ispadnje ali u svakom slučaju možeš da eksperimentišeš.

Javi šta si uradila.

Srećno!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Uvecana štampa iz PDF-a19.06.2008. u 18:33 - pre 193 meseci
Pa valjda ta opcija Page Scaling jedino tome i služi, nije loše da se skalira sa istim procentom da bi sve bilo slično odštampano.
 
Odgovor na temu

renu86

Član broj: 167972
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Uvecana štampa iz PDF-a20.06.2008. u 18:54 - pre 192 meseci
Citat:
Resizing options vidiš tri mogućnosti (tri dugmenceta) - Actual Size, Print document On i % of Normal size. Pritisni to treće dugmence i ono će aktivirati opciju uvećavanja stranice koju štampaš, a koliko uvećanje želiš prati desno na crtežu koji predstavalja preview.



Ja nemam 2 dugmenceta u toj opciji Resizing options već sledeće opcije:
1. Size (pa ispod padajuci meni iz koga biram da li je to A4,A5... ima ih dosta) + mogu da cekiram opciju borderless za neke oblike papira
2. print at actual size dugme
3.Scale to paper size i padajuci meni opet da izaberem A4, A5...

A i ove opcije sam isprobala pa se ništa nije promenilo :-(

Hvala u svakom slučaju!

Ima li jos ko neku ideju? Da dodam da koristim HP-ov stampac F4180
 
Odgovor na temu

Zhana
Beograd

Član broj: 138177
Poruke: 10
217.24.27.*



Profil

icon Re: Uvecana štampa iz PDF-a20.06.2008. u 21:07 - pre 192 meseci
A sad se meni postavlja pitanje a koji PDF program koristiš?
Ako je to Adobe Acrobat Reader, onda koje izdanje?
Trenutno je aktuelan Acrobat Reader 8. Ja sam ti po njemu govorila u prethodnom postu. S obzirom da je to besplatni program možeš preuzeti sa Net-a najnoviju verziju, a ako nećeš da čekaš ili pozajmi od nekog pa nasnimi sa CD-a, ili ga možeš preuzeti sa DVD-a koji se prodaje zajedno sa Mikro časopisom, ima ga i u poslednjem broju. To je za mene najlakši način preuzimanja jer se na mrežu kačim preko Dial up-a. Sa diska se preuzima za sekund.

Ovo je jedna od mogućnosti. Možda neko ima bolje rešenje?

Srećno!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Uvecana štampa iz PDF-a20.06.2008. u 22:00 - pre 192 meseci
Jesi li probala opciju Page Scaling u Print meniju?
 
Odgovor na temu

renu86

Član broj: 167972
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Uvecana štampa iz PDF-a22.06.2008. u 00:47 - pre 192 meseci
^^Koristim 8-icu

^Probala sam nista se ne menja

Hvala puno na odgovorima ali izgleda da mi nema pomoći..
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Uvecana štampa iz PDF-a

[ Pregleda: 2752 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.