Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WF aplikacija sa vise koraka i korisnika

[es] :: .NET :: WF aplikacija sa vise koraka i korisnika

[ Pregleda: 2013 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragan BL
Dragan Lalos
Banja Luka

Član broj: 79680
Poruke: 96
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.micronanostudio.com


Profil

icon WF aplikacija sa vise koraka i korisnika16.06.2008. u 13:37 - pre 193 meseci
Ideja je da se napravi WF aplikacije koje ce imati vise koraka i vise razlicitih korisnika. Pod razlicitim korisnicima podrazumjevam da ce korisnici imati razlicite permisije za pokretanje WF-ova i njegovih koraka. Znaci kada se kreira korisnik treba da mu se dodjeli WF i odredjen korak u tom WF-u. Korisnik moze da bude vezan za vise WF-ova ali za samo jedan korak u jednom WF-u. To je cilj.

Poceo sam aplikaciju tako sto sam napravio vise ReceiveActivity-a.
E sada u toj aktivnosti ili ti kako ja zovem jedan korak WF-a (ReceiveActivity) moze opet da bude vise koraka ali to je nebitno, jer ce se to automatski zavrsavati i kada se zavrsi ja zelim da posaljem informacije da je gotovo i da zaustavim wf, tj. da cekam sljedeceg usera za slejdeci ReceiveActivity-i. Bitno je da ja ReceiveActivity kojih ima 3-4 (ustvari nebitno je koliko ih ima :)) u jednom WF-u vezem za odredjenog korisnika. Tako sam to zamislio i napravio vise ReceiveActivity-ja i za jednog korisnika to radi, ali problem je sada ako hocu da zaustavim WF kada se zavrsi taj prvi korak i to da zapisem negde tako kada se uloguje drugi korisnik koji ima permisiju za taj WF i taj korak moze da nastavi.

Ima li iko primjer kako da zaustavim WF i da ga uspavam (persistancija) tako da ga mogu kada se ulogujem sa drugim korisnikom da nastavim taj WF od koraka dva recimo. Znam da WF ima WF ID i ima Context ID ali sta radi taj Context ID? Je li to korak u kojem je WF zaustavljen? ZNaci imam WF ID i COntex ID to proslijedim WF-u i on nastavi gde stao.

Onda ima jos jedan probem oko dodavanja korisnika i vezivanja WF-ova i odredjenih koraka za korisnika. Mislio sam da napravim aplikaciju (WF dizem kao Webservice) i sada dodam adresu of WF-a, a neki programic ako je to moguce kaze mi koje taj WF ima korake i te korake vezem za korisnika.

Mozda sam ja ovo sve zakomplikovao. Mozda WF i ne moze da ovo sve uradi. Mozda sam ja pogresno shvatio funkciju WF-a ali ako postoji neko resenje kako se ovo radi neka iznese svoje misljenje. Mislim da vecinu od ovih stvari je izvodljiva koliko sam ja do sada shvatio WF. Meni samo treba par primjera i par uputa ako sam skrenuo sa puta.

Trebam:
Primjer kako da se korisnik1 uloguje pokrene WF i izloguje. Onda se uloguje korisnik2 i nastavi gde WF stao na drugom koraku.

Objanjenje kako cu vezati WF-ove i njegove korake za korisnike. :)

Ako trebam jos nesto da pojasnim ili trebam nesto da dodam slobodno pitajte trazite. :)
 
Odgovor na temu

Dragan BL
Dragan Lalos
Banja Luka

Član broj: 79680
Poruke: 96
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.micronanostudio.com


Profil

icon Re: WF aplikacija sa vise koraka i korisnika07.08.2008. u 15:04 - pre 191 meseci
Niko nema nikakvu ideju za ovo? Bilo sta bi dobro doslo, bilo kakvo iskustvo sa WF-om neki primjer i sl..

Hvala
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: WF aplikacija sa vise koraka i korisnika08.08.2008. u 10:21 - pre 191 meseci
Imas dosta resursa na netu o persistenciji worflow-a, npr: http://blogs.msdn.com/moustafa/archive/2006/03/02/542459.aspx, a imas i primere na http://www.netfx3.com i imas Hands-on lab

Generalno nije tesko raditi snimanje i ucitavanje worflow-a ako imas gotov neki WorkflowPersistenceService (npr. SqlWorkflowPersistenceService). WorflowID cuvas negde i npr mozes da go povezes u drugoj tabeli sa svojim userID-em da znas ko je sledeci owner tog workflow-a da bi mu ga prikazao kad se uloguje.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: WF aplikacija sa vise koraka i korisnika

[ Pregleda: 2013 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.