Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva sa Fujitsu-Siemens TFT monitorima

[es] :: Video karte i monitori :: Iskustva sa Fujitsu-Siemens TFT monitorima

[ Pregleda: 2696 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

little_boy
mali Ivan
Obrenovac

Član broj: 116976
Poruke: 29
91.148.92.*

Sajt: under construction


Profil

icon Iskustva sa Fujitsu-Siemens TFT monitorima15.06.2008. u 08:00 - pre 193 meseci
Interesuju me Vasa iskustva sa pomenutim proizvodjacem monitora. DA li neko ima reci hvale za te monitore i da li je neko imao nekih problema sa ovim monitorima.

Konkretno me interesuje model 43b1-m od 17" , posto imam povoljnu ponudu za njega, polovan za 60 evra pa me interesuje da li vrede nesto ti monitori i da li mogu da ocekujem neke kvarove sa njim.

Na forumu sam nasao temu koju je postavio Abydon, kako je on imao problema sa ovim monitorom, pa ga ovim putem molim da ukoliko jos uvek posecuje ovaj sajt da i on svoj komentar.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

majolika08
bgd

Član broj: 181067
Poruke: 75
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Iskustva sa Fujitsu-Siemens TFT monitorima19.06.2008. u 19:17 - pre 193 meseci
Pogledaj temu na ovom linku:

http://www.elitesecurity.org/t...vrsini-ekrana-kod-TFT-monitora

Pozdrav
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Iskustva sa Fujitsu-Siemens TFT monitorima19.06.2008. u 20:49 - pre 193 meseci
majolika, ta greska koju imas moze zadesiti svaki monitor tj. LCD panel.

 
Odgovor na temu

Mungos 7
Mladen Mugoša
Podgorica

Član broj: 12466
Poruke: 739
77.222.27.*



Profil

icon Re: Iskustva sa Fujitsu-Siemens TFT monitorima20.06.2008. u 09:45 - pre 193 meseci
naravno...
 
Odgovor na temu

majolika08
bgd

Član broj: 181067
Poruke: 75
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Iskustva sa Fujitsu-Siemens TFT monitorima20.06.2008. u 17:05 - pre 193 meseci
Da momci, ali bas zato:-)
Covek je pitao o iskustvima za ovaj tip monitora, i posto se niko nije javio, a ja sam u mom postu govorila o mojim zapazanjima na
Fujitsu-Siemens TFT monitoru, nije zgore da procita , tim pre ako se ustanovi da je kod mene ipak greska do O.S.;da zna kako da je razlikuje od greske na samom monitoru.

Ne znam zasto se toliko "trzas" JOJO847, mislim da nisam promasila temu, time sto sam coveka linkom uputila da procita par postova o monitoru za koji je i on pitao.

Budimo malo konstruktivniji u diskusijama i svi cemo izaci pametniji:-)

Pozdrav vama od mene.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Iskustva sa Fujitsu-Siemens TFT monitorima20.06.2008. u 18:16 - pre 193 meseci
nema trzanja. Radi se o tome da ta greska koju ti imas nije nikakva karakteristika FS monitora, već se to može desiti bilo kojem panelu. Još jedna stvar, monitor koji Ti imaš i ovaj koji je ovdje u pitanju nemaju baš puno dodirnih točaka i nisu za usporedbu. To što su oba FS nema veze.
Ostalo o Tvom monitoru ćemo u Tvojoj temi :)

@little_boy
Kupiti povoljno je uvijek dvojba. Ukoliko imaš neku informaciju u kakvom je monitor stanju, koliko je sati odradio (okvirno) i dali je do sad imao kvarova...
60E nije puno

PS: za što bi da koristiš taj monitor?

 
Odgovor na temu

little_boy
mali Ivan
Obrenovac

Član broj: 116976
Poruke: 29
91.148.92.*

Sajt: under construction


Profil

icon Re: Iskustva sa Fujitsu-Siemens TFT monitorima20.06.2008. u 19:01 - pre 193 meseci
Kompjuter i monitor koristim za najosnovnije potrebe, poneki film, malo obradjenih slika u PhotoShop-u i ostalo. A i zeleo sam da oslobodim prostor na stolu da bi uklonio sve glomazne stvari iz sobe.
 
Odgovor na temu

majolika08
bgd

Član broj: 181067
Poruke: 75
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Iskustva sa Fujitsu-Siemens TFT monitorima21.06.2008. u 11:50 - pre 193 meseci
Sta reci, izvinjavam se svima, a narocito tebi little_boy, sto sam te uputila na onaj link.

No, iskrena da budem, bez obizira sto je u nasoj zemlji tako kako je, ja sam izgubila poverenje u FujicuSiemens i moj sledeci monitor bice recimo... Philips, jer se rukovodim nekim svojim nacelom pri izboru "marke", kod skupih komponenti.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Iskustva sa Fujitsu-Siemens TFT monitorima21.06.2008. u 15:49 - pre 192 meseci
ot:
nema potrebe za izvinjavanjem, namjere ti nisu lose - tu smo da diskutiramo svi skupa. I nije bitno tko je u pravu, vec da na kraju price zajedno nadjemo pravi put, razmjenimo misljenja, ispravimo jedini druge i svi skupa nesto naucimo, zar ne?
/ot

@little_boy

Nemoj kupovati napamet. Dozvoli da ti prodavac da barem pola sata rada za tim monitorom. Posto radis u Photoshopu, uzmi sa sobom neke fotografije, slike (sta vec) koje poznajes i pogledaj ih na tom monitoru, kako ti izgledaju. Obrati paznju na ostrinu, vidi kakve su ti boje (kod starijih LCD-a ovo je malo problem), dali ima zamucenja - probaj citati neki sitan text, osvjetljenje (kakva je crna boja i dali ti je to OK, probija li jako osvjetljenje po rubovima), ghosting...
pored slika/fotki sa sobom uzmi nokia monitor test i pixperan koji ce ti olaksati ove testove gore... Ta dva programa su za test monitora i neke stvari ces bolje uociti s njima. Vrlo su jednostavni za upotrebu i male velicine za skidanje, probaj ih malo da vidis sta koji radi.
mozes ih skinuti sa:
http://www.prad.de/download/pixperan_english.zip
http://download.softpedia.ro/d...ULTIMEDIA/VIDEO/Nokia_Test.zip
Nije problem uz 60€ ponijeti i USB stick sa ovih par stvari? Ipak gledaj na to tako da ce Tvoje oci vise sati dnevno gledati u taj monitor...

PS: vjerojatno ces uociti neke nedostatke na tom monitoru, samo uvijek gledas ono sto zadovava tvoje zahtjeve, ne trazis idealno naravno.

 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Iskustva sa Fujitsu-Siemens TFT monitorima

[ Pregleda: 2696 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.