Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?

[es] :: Pretraživači i SEO :: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7729 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?23.10.2003. u 23:07 - pre 249 meseci
Da li još uvek imaju značaja na pretraživačima (prvenstveno mislim na Google i Yahoo)?

Ako je odgovor na prvom pitanju DA, moje drugo pitanje je da li ima kakvih negativnih posledica ako napravim da se u meta tagovima ključne reči vuku iz externih fajlova, jer ne bih da pretrpavam index stranicu istim.
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?23.10.2003. u 23:27 - pre 249 meseci
Koliko sam upucen, vrlo bitan faktor je naslov stranice. A meta tagovi ... manje vise ...
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.verat.net



+7 Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?23.10.2003. u 23:33 - pre 249 meseci
Citat:
Igor Šalindrija:
Da li još uvek imaju značaja na pretraživačima (prvenstveno mislim na Google i Yahoo)?


Naravno. Sve od njih pocinje (optimizacija) i sve se zavrsava (rezultati pretraga).
Citat:

Ako je odgovor na prvom pitanju DA, moje drugo pitanje je da li ima kakvih negativnih posledica ako napravim da se u meta tagovima ključne reči vuku iz externih fajlova, jer ne bih da pretrpavam index stranicu istim.


Meta tagovi UOPSTE nisu bitni na Google-u (a samim tim i na Yahoo).
Prema tome ..

Reci ako imas neka druga pitanja vezana za optimizaciju. U svakom slucaju, ne brini mnogo o meta tagovima ;)
 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
*.sbb.co.yu

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?23.10.2003. u 23:36 - pre 249 meseci
:: Untitled Documents:: :)

ali ipak na 1 (prvom) mestu

kad kucate u pretrazivac rec: mrva
 
Odgovor na temu

shoba

Član broj: 9447
Poruke: 134
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?24.10.2003. u 08:42 - pre 249 meseci
Citao sam negde da Google-u ne pretrazuje stranice prema kljucnim recima koje se navedu u meta tagovima, vec trazi zahtevane reci u body delu sranice.

Takodje necete ga prevariti ako u body stavite nevidljive kljucne reci (ista boja fonta i backgrounda)!

Kada pronadje stranicu, u spiku rezultata Google ispisuje meta objasnjeje ako ste ga napisali, a u protivnom deo sadrzaja sa stranice(kao sto znate).

Kao sto neko rece bitan je naslov (title) stranice.

Frejmovi jesu problem za pretrazivace ali o tome se vec raspravljalo na ESu, ali meni nije jos nesto jasno (ako smem da postavim potpitanje) kako pretrazivaci vide dinamicke (php) stranice kada se one formiraju tek kada korisnik(browser) posalje zahtev?!

Pozdrav !!!
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.verat.net



+7 Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?24.10.2003. u 11:40 - pre 249 meseci
Citat:
shoba:
Citao sam negde da Google-u ne pretrazuje stranice prema kljucnim recima koje se navedu u meta tagovima, vec trazi zahtevane reci u body delu sranice.

Correct.
Citat:

Takodje necete ga prevariti ako u body stavite nevidljive kljucne reci (ista boja fonta i backgrounda)!

Ako su boje potpuno iste (isti hex code), automatski cete biti banovani. Ako su slicne do neraspoznavanja texta, neko ce vas prijaviti i opet cete biti banovani.
Citat:

Kada pronadje stranicu, u spiku rezultata Google ispisuje meta objasnjeje ako ste ga napisali, a u protivnom deo sadrzaja sa stranice(kao sto znate).

Ne. Meta tagove ispisuje samo ako kljucna rec nije na pocetku body-ja (a zbog same optimizacije to je jedna od bitnijih stvari). Ali uglavnom uvek ispisuje i deo body-ja.
Citat:
ali meni nije jos nesto jasno (ako smem da postavim potpitanje) kako pretrazivaci vide dinamicke (php) stranice kada se one formiraju tek kada korisnik(browser) posalje zahtev?!

i googlebot salje zahtev
 
Odgovor na temu

djoca!

Član broj: 14245
Poruke: 117
*.verat.net



Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?24.10.2003. u 15:25 - pre 249 meseci
"Ne. Meta tagove ispisuje samo ako kljucna rec nije na pocetku body-ja (a zbog same optimizacije to je jedna od bitnijih stvari). Ali uglavnom uvek ispisuje i deo body-ja."

Ne ispisuje uvek sadrzaj body-a, ukoliko je pojavljivanje keywordsa u description tagu.
Inace od tagova za google je bitan title i description tag, keywords moyes komotno da preskocis, posto ga vise nijedan ozbiljan pretrazivac ne gleda.
Ipak, nejbitnija stvar za google je link popularity, tj koliko ima linkova ka tebi za trazeni izraz sa page rankom vecim od 4
Naravno i broj pojavljivanja trazenog izraza na strani je bitna, ali ne preteruj zbog banovanja.
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.206.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?24.10.2003. u 16:46 - pre 249 meseci
Citat:
MaRaToNcI:
:: Untitled Documents:: :)

ali ipak na 1 (prvom) mestu

kad kucate u pretrazivac rec: mrva


Mozda zato sto je domain name mrva :-))
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?24.10.2003. u 19:00 - pre 249 meseci
Citat:
djoca!:
"Ne. Meta tagove ispisuje samo ako kljucna rec nije na pocetku body-ja (a zbog same optimizacije to je jedna od bitnijih stvari). Ali uglavnom uvek ispisuje i deo body-ja."

Ne ispisuje uvek sadrzaj body-a, ukoliko je pojavljivanje keywordsa u description tagu.

A sta sam ja rekao? :)
U svakom slucaju je izuzetno bitno imati keywordse sto blize pocetku body-ja.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?25.10.2003. u 08:18 - pre 249 meseci
SEO - Search Engine Optimization (deo SEM - Search Engine Marketing) definitivno postaje najznačajnija oblast online advertajzinga u svetu, i drago mi je da i kod nas ima više osoba koje to veoma lepo prate, iako se to kod nas teško može naplatiti.

Interesantan je podatak da u SAD npr. u jednom većem gradu u dva meseca bude između 4-6 seminara sa work shopovima na ovu temu, a kod nas se to još ni jednom nije desilo.
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?25.10.2003. u 15:58 - pre 249 meseci
Citat:
Inace od tagova za google je bitan title i description tag, keywords moyes komotno da preskocis, posto ga vise nijedan ozbiljan pretrazivac ne gleda.


To je upravo ono što me je interesovalo!

Hvala svima na odgovorima!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?25.10.2003. u 16:12 - pre 249 meseci
A zašto gojko.co.yu nije prvi rezultat na pretragu za "gojko" na google-u, već je to gojko.com? Više voli .com domene?

Inače i taj .com je bio nekada moj, ali sam zaboravio da obnovim registraciju i vidite šta se desilo.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?26.10.2003. u 07:55 - pre 249 meseci
Pogledaj PR tvoje prve stranice i njegove na .com domenu. Njegov PR je 5, a tvoj 0.
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?26.10.2003. u 13:40 - pre 249 meseci
Ja na sajtu www.glamourcaffe.com imam PR5 a sajt radi tek 4 meseca i nemam mnogo razmenjenih linkova.
A kada na google kucate glamourcaffe ili glamour caffe je prvi.
Zadovoljiću se tek kada ga pod "glamour" stavi na prvo mesto :)
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?26.10.2003. u 14:09 - pre 249 meseci
Mislim OK je imati ambicije, ali budimo realni ...
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.verat.net



+7 Profil

icon Re: Da li ključne reči jos uvek imaju značaja?26.10.2003. u 16:21 - pre 249 meseci
Citat:
Igor Šalindrija:
A kada na google kucate glamourcaffe ili glamour caffe je prvi.

Samo je pitanje ko ce da trazi "glamourcaffe" na Google-u ... Mozda ti da bi video na kom si mestu :)
Zato je odluka o tome koji ce se keywordi ciljati jedna od najvaznijih u SEO.
Odnosno, procena koji su keywordi "dostizni" (u smislu da ima svrhe juriti dobar placement za njih). Odnosno, da se nadje najbolji odnos broj konkurentskih strana/broj pretraga.
Najbolji alat za to je wordtracker.com
 
Odgovor na temu

trcha
bgd

Član broj: 4877
Poruke: 31
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?30.10.2003. u 12:50 - pre 249 meseci
Citat:
shoba:
Kada pronadje stranicu, u spiku rezultata Google ispisuje meta objasnjeje ako ste ga napisali, a u protivnom deo sadrzaja sa stranice(kao sto znate).


Google uvek ispisuje sadrzaj stranice, dok meta tagove ne konstatuje. Opis koji se nalazi ispod sadrzaja stranice potice sa dmoz.org sajta i nema veze sa meta tagovima. Naravno, da bi opis postojao potrebno je da se sajt nalazi u indeksu dmoza.
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.vdial.verat.net



+7 Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?30.10.2003. u 20:40 - pre 249 meseci
Citat:
trcha:
Citat:
shoba:
Kada pronadje stranicu, u spiku rezultata Google ispisuje meta objasnjeje ako ste ga napisali, a u protivnom deo sadrzaja sa stranice(kao sto znate).


Google uvek ispisuje sadrzaj stranice, dok meta tagove ne konstatuje. Opis koji se nalazi ispod sadrzaja stranice potice sa dmoz.org sajta i nema veze sa meta tagovima. Naravno, da bi opis postojao potrebno je da se sajt nalazi u indeksu dmoza.

Nije tacno. "Konstatuje" ih i ispisuje (sto ne znaci da ih uzima u obzir kod odredjivanja placementa strane), kao sto sam gore naveo. Tacnije, ispisuje meta description.
A ono sto stoji pored "Description:" u listingu rezultata, to je iz Google-ovog direktorijuma, koji je btw neazurirana verzija dmoza.
 
Odgovor na temu

trcha
bgd

Član broj: 4877
Poruke: 31
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?31.10.2003. u 00:48 - pre 249 meseci
Citat:
Vukan Karadžić:
Nije tacno. "Konstatuje" ih i ispisuje (sto ne znaci da ih uzima u obzir kod odredjivanja placementa strane), kao sto sam gore naveo. Tacnije, ispisuje meta description.
A ono sto stoji pored "Description:" u listingu rezultata, to je iz Google-ovog direktorijuma, koji je btw neazurirana verzija dmoza.


Lose sam se izrazio. Google je "svestan" meta tagova, medjutim ni najmanje ih ne vrednuje - recimo pretraga "Zvanicna Internet prezentacija Grada Beograda" (nije fraza) ima na poslednjem mestu zvanicni sajt Beograda kome je to fraza iz meta description, dok ostali sajtovi imaju neku od reci u body tekstu i bolje su rangirani.

Zaista ne vidim gde ispisuje meta description sajta van gornjeg slucaja.

Pretraga: beograd

Grad Beograd - City of Belgrade
Grb Beograda. SRPSKI - LATINICA, SRPSKI - ĆIRILICA. ENGLISH. DEUTSCH.
Opis: Official information about Belgrade covering the city's history, culture, educational institutions,...
Kategorija: Regional > Europe > ... > Serbia > Localities > Belgrade
www.beograd.org.yu/ - 8k - Keširano - Slične strane
 
Odgovor na temu

shoba

Član broj: 9447
Poruke: 134
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?31.10.2003. u 09:06 - pre 249 meseci
Npr ako u Google-u kucate dule za pretragu, na drugoj strani, cetvrti rezultat bice:

www.dule.tk
Zezanje dok ne popadamo. Dodjite, i vi ucestvujete u sadrzaju sajta.
www.dule.tk/ - 2k - Cached - Similar pages

Ovo sto pise su upravo prve dve recenice iz meta taga za opis.
Ne znam zasto ne daje sadrzaj , mozda zato sto je u pitanju redirekcija ( a mozda zato i ispisuje meta tag)!
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Da li ključne reči jop uvek imaju značaja?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7729 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.