Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Laptop problem... FREEZE!

[es] :: Laptopovi :: Laptop problem... FREEZE!

[ Pregleda: 3235 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gost




Profil

icon Laptop problem... FREEZE!02.06.2008. u 14:51 - pre 193 meseci
E ovako... Imam laptop HP Compaq nx6110. Koristim ga vec dugo vremena i u poslednje vrijeme mi se deshava da screen zaledi i tu je kraj... Chudno je to shto zaledi bez ikakvih pravila - hocu da kazem da jednom zaledi posle cca 45min korishtenja, a nekad kad se pali pa na onom HP splash screenu.
Primjetio sam da duze "izdrzi" kad izvadim bateriju i ishtekam struju pa sacekam 10-ak sekund i onda vratim bateriju ili ushtekam struju pa tek onda upalim racunar. Mislim da nije do win-a jer mi se deshava goreopisana situacija, tj. dok se sistem josh nije ni uchitao. Je li neko imao iskustva sa ovim vec?
thx
 
Odgovor na temu

Gost




Profil

icon Re: Laptop problem... FREEZE!02.06.2008. u 14:53 - pre 193 meseci
I josh da dodam... pokushao sam i da ga bootam sa cd-a i isto tako zatrokira... tako da mislim da nije do wina [josh jednom]...
 
Odgovor na temu

Rekla Kazala
Rekla Kazala
Čuće se

Član broj: 176359
Poruke: 156
212.200.145.*



Profil

icon Re: Laptop problem... FREEZE!02.06.2008. u 22:31 - pre 193 meseci
To se često dešava jer se kompjuteri puštaju u prodaju bez dovoljne kontrole BIOS za operativ koji će da koriste. Nebrini nisi ni prvi ni poslednji kome se to dešava. Prva preporuka je da uporediš BIOS verziju tvoje mašine sa BIOS verzijom na sajtu proizvođača. Ako se nepoklapaju slobodno skini najnoviju i instaliraj. Samo je izuzetno bitno da tačnu verziju izabereš. Neke firme imaju programe za kontrolu i automatski update BIOS:a koje preporučujem.

Napomena: Zavisno koliko ti je komp nov ili star, može lako da se desi da ni najnovija verzija BIOS nepomogne. Obično im treba po 6 meseci ili (5-10 update) nakon puštanja u prodaju da se BIOS stabilizuje.
Arguing on the internet is a bit like competing in the para-olympics, even if you win, your still a fucking retard!
 
Odgovor na temu

miccokraj
BiH

Član broj: 62446
Poruke: 22
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Laptop problem... FREEZE!03.06.2008. u 12:19 - pre 193 meseci
Imam jedan takav na stolu.
Kada malo pritsnem matičnu ploču ( normalno da sam ga rastavio), radi.
sada je problem skužiti gdje prekida, a sve mi se čini oko memorijskog modula.
 
Odgovor na temu

cindra
Cindra Prelo
Student
Nis

Član broj: 183720
Poruke: 2
161.51.11.*



Profil

icon Re: Laptop problem... FREEZE!05.06.2008. u 22:10 - pre 193 meseci
Imam slican problem,EMACHINE laptop,AMD procesor 2200+,512 Mb DDR2 RAM memorije,40 Gb hard disk,32 Mb graficka ATI-jeva,problem je taj da se sistem zamrzne i nema drugog resenja nego da ga gasim na dugme,koje moram drzati osam do deset sekundi,a da bih ga ponovo upalio moram dva puta pritisnuti to isto dugme (pri normalnom gasenju samo jednom)a vise puta se sam ugasi i to zna se desiti i po pet puta za redom i onda sam prinudjen da ga pustim da se oladi...primetio sam kad pustim neki spot ili gledam film da hladnjak procesora pocinje sve brze da radi i da se laptop na delu gde je procesor mnogo ugreje i onda ili se sistem zamrzne ili se laptop sam iskljuci...ima li neko iskustvo sa ovim o cemu se zapravo radi.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Laptop problem... FREEZE!05.06.2008. u 22:50 - pre 193 meseci
Ovo zadnje sto si napisao podjsjeca na pregrijavanje. Trebalo bi rasklopiti laptop i vidjeti u kakvom je stanju hladnjenje (ciscenje prasine). Rasklapanje laptopa i njegovo ciscenje ponekad nije jednostavno, pa paznju molim.

 
Odgovor na temu

cindra
Cindra Prelo
Student
Nis

Član broj: 183720
Poruke: 2
161.51.11.*



Profil

icon Re: Laptop problem... FREEZE!09.06.2008. u 09:14 - pre 193 meseci
Tacno,upravo je to bio razlog zasto se laptop grejao,otvorio sm laptop(veoma pristupacan deo za hladjenje,ispod tastature),i skinuo metalni nosac u koji se montira motor hladnjaka a sve to se pricvrsti na tijelo procesora ...izlaz zraka iz tog metalnog nosaca,koji ima tanke pregrade bio je skoro potpuno zatvoren naslagama prasine...posle ciscenja machine radi kao nova...hvala veliko na savjetu...nadam se da ce pomoci i drugima sa slicnim problemom...
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Laptop problem... FREEZE!09.06.2008. u 09:56 - pre 193 meseci
Super da si rijesio. Problem je inace standardan a pomalo i neizbježan nakon duže eksploatacije NB-a. Prvo je na sto bi trebalo obratiti pažnju kod pregrijavanja - prašina.

 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Laptop problem... FREEZE!

[ Pregleda: 3235 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.