Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

interbase i Firebird u delphiju

[es] :: Firebird/Interbase :: interbase i Firebird u delphiju

[ Pregleda: 2747 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

izivanovic
Zivanovic
Sha

Član broj: 182219
Poruke: 22
79.101.184.*



Profil

icon interbase i Firebird u delphiju31.05.2008. u 18:21 - pre 192 meseci
Ovako!Treba mi link ka instalavionim fajlovima ova dva servera?
Tacnikje trebaju mi ovi serveri da bi ih inplementiraao u delphiju veerzija 7?
Imam instalaciju interbase=a,onog sto se dobija uz delphi verziju 6 ali on ne prepoznaje bazu podataka sa ekstenzijom .gdb?
POMOC!
PLAESE!
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: interbase i Firebird u delphiju31.05.2008. u 20:57 - pre 192 meseci
> Ovako!Treba mi link ka instalavionim fajlovima ova dva servera?

FB možeš naći na www.ibphoenix.com u download sekciji. IB je komercijalan paket tako da možeš probati trial verziju sa www.codegear.com/products/interbase.

> Imam instalaciju interbase=a,onog sto se dobija uz delphi verziju 6 ali on ne prepoznaje bazu podataka sa ekstenzijom .gdb?

.gdb je defaullt ekstenzija koja se ranije koristila za IB baze (sada je .ib), uz Delphi 6 si verovatno dobio desktop IB 5.5, taj fajl koji imaš je možda u novijem formatu, nije IB baza ili ti nešto nisi lepo povezao. U svakom slučaju, moraš dati više informacija za neki konkretniji savet.


 
Odgovor na temu

izivanovic
Zivanovic
Sha

Član broj: 182219
Poruke: 22
212.200.219.*



Profil

icon Re: interbase i Firebird u delphiju31.05.2008. u 21:52 - pre 192 meseci
U svakom slucaju ti hvala.
.gdb je ekstenzija kojoj je moguce pristupiti preko komponente sqlconnection,ali kada imas instaliran server na racunaru,pa zato sam mislio da mi neko da link ka tom serveru.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: interbase i Firebird u delphiju01.06.2008. u 13:09 - pre 192 meseci
> .gdb je ekstenzija kojoj je moguce pristupiti preko komponente sqlconnection,ali kada imas instaliran server na racunaru,pa zato
> sam mislio da mi neko da link ka tom serveru.

FB je besplatan a on može raditi sa bazama napravljenim u starijim IB verzijama (što je verovatno slučaj kod tebe), dakle skini FB (probaj prvo sa 1.5x pa onda 1.x verzijom). Ili probaj sa IBom koji si dobio uz Delphi.
 
Odgovor na temu

izivanovic
Zivanovic
Sha

Član broj: 182219
Poruke: 22
79.101.75.*



Profil

icon Re: interbase i Firebird u delphiju01.06.2008. u 14:09 - pre 192 meseci
a FB se nalazi na adresi koju si gore naveo?
Traze mi sifre a ne javljaju nista mailom.Ako znas neki trugi link ka fb i ib serveru?
 
Odgovor na temu

izivanovic
Zivanovic
Sha

Član broj: 182219
Poruke: 22
79.101.75.*



Profil

icon Re: interbase i Firebird u delphiju01.06.2008. u 14:36 - pre 192 meseci
Da budem jasniji!
Citam knjigu delphi 6 majstor i treba mi pristup bazi podataka employee.gdb!Nemogavsi da joj pristupim raspitao sam se kod jednog decka koji mi je rekao da nemam instaliran interbase server,da je u tome problem,a da nebi bilo lose kada bih instalirao i firebird server.
Posto je rec o jednom od nadobudnih programera nije hteo da me uputi na neku adresu gde bih skinuo te servere.
Pa trazim pomoc ako ko ima servere ili ima link ka adresama na kojima se oni nalaze.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: interbase i Firebird u delphiju02.06.2008. u 00:28 - pre 192 meseci
> a FB se nalazi na adresi koju si gore naveo?
> Traze mi sifre a ne javljaju nista mailom.Ako znas neki trugi link ka fb i ib serveru?

Ti si možda pomešao link za IB i FB, za FB ti sasvim sigurno ne treba nikakva šifra. Dakle, http://www.ibphoenix.com i na levoj strani pronađi Downloads i u njemu Main downloads.
 
Odgovor na temu

izivanovic
Zivanovic
Sha

Član broj: 182219
Poruke: 22
77.46.193.*



Profil

icon Re: interbase i Firebird u delphiju02.06.2008. u 14:38 - pre 192 meseci
Druze!vala skinuo sam firebird.
Jedno cisto delphi pitanje(znam da nije za obvaj forum,ali da ne otvaram novu temu za glupost).
Elem,kada se stavi sqlconnection i konektuje na bazu,uz pomoc sql simple dateset se vrsi povezivanje sa datesourse ,da bi mogli podaci da se prikazu u dbgridu,Moje pitanje je kojom opciom se u sqlsimpladateset povezuje sa tabelama upitima i ostalim elementima baze podataka?
Jos jednom ti PUNOO HVALA!
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: interbase i Firebird u delphiju03.06.2008. u 00:02 - pre 192 meseci
> Elem,kada se stavi sqlconnection i konektuje na bazu,uz pomoc sql simple dateset se vrsi povezivanje sa datesourse ,da bi mogli podaci
> da se prikazu u dbgridu,Moje pitanje je kojom opciom se u sqlsimpladateset povezuje sa tabelama upitima i ostalim elementima baze podataka?

Ne bih znao kasti, nisam te komponente koristio. Napravi novu temu u Delphi forumu i ponovi pitanje, neko će ti već odgovoriti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Firebird/Interbase :: interbase i Firebird u delphiju

[ Pregleda: 2747 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.