Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vista, Vista i XP-- problem - restore windows.old (boot) !!!

[es] :: Windows desktop :: Vista, Vista i XP-- problem - restore windows.old (boot) !!!

[ Pregleda: 2784 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bagabony

Član broj: 183076
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Vista, Vista i XP-- problem - restore windows.old (boot) !!!31.05.2008. u 14:18 - pre 193 meseci
hdd 160 gb,tri particije, formatiram C i instalisem Vistu (64bit), podesim sve i onda formatiram D i instalisem XP (32bit/posto mi u Visti ne rade neke kartice), i kada sam restatovao dize mi samo XP, Vistu ne vidi, i ja ponovo preinstalisem Vistu, kao da uradi reinstall, al sam sad instalisao novu Vistu na C. Tako sada na C disku imam Windows i Windows.old... sada na pocetku prije boota pita me hocu li Vistu ili XP, sad je ok mogu boot i Vista i XP, al me interesuje kako da vratim stari nalog na Vista i po mogucnosti da uninstal novu Vistu... nece da mi radi ni sistem restore... znaci glavni problem mi je kako da vratim staru vistu koja je na C, posto mi je u njoj sve podeseno, nalozi,drajveri, itd.... jel ima neki alat, ili objasnjenje korak po korak, a da ne bude format C... hvala....
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
79.101.75.120



+35 Profil

icon Re: Vista, Vista i XP-- problem - restore windows.old (boot) !!!31.05.2008. u 14:31 - pre 193 meseci
Nema.
http://www.elitesecurity.org/t253184-0
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Vista, Vista i XP-- problem - restore windows.old (boot) !!!31.05.2008. u 16:51 - pre 193 meseci
Pa možeš da probaš, ali ne garantujem da će da uspe!

1. Imaj u vidu da je posledica dual boot instalacije Vista / XP to što ti system restore u Visti ne radi (pročitaj Vista Help tamo je eksplicitno opisan slučaj)

Pokušaj sledeće:

1. Podigni Windows XP i uključi prikaz svih foldera / fajlova
2. Proveri na particiji sa Vistom koji sve folderi imaju u nazivu ".old", njih bi trebalo da ponovo preimenuješ u naziv bez tog dodatka.
Da bi to mogao da uradiš moraš prethodno obrisati sve istoimene foldere, koje je napravila poslednja instalacija Viste.
Primer:
Obriši na Vista particiji folder "Windows", pa onda preimenuj "Windows.old" u "Windows"... i tako redom...
3. Kada si završio sa "prekrštavanjima", stavi instalacioni disk od Viste u drive i restartuj računar
4. Kod podizanja sistema odaberi da podižeš sa instalacionog diska, sačekaj da se sve učita i kaži da želiš da instaliraš Vistu
5. Odaberi opciju "Repair My Computer"
... i vidi šta dalje biva (!?!)

PS
Naravno, javi nam kako je cela stvar protekla
 
Odgovor na temu

bagabony

Član broj: 183076
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: Vista, Vista i XP-- problem - restore windows.old (boot) !!!31.05.2008. u 18:37 - pre 193 meseci
kolega moram reci da sam i ja razmisljao o toj opciji za ruckom, i sad kad si me i ti ohrabrio, pa sta bude... uglavnom najcudnije u celom slucaju OS pod XP-om je i dalje ovisan o Visti ili obrnuto, znaci kada sam hteo da obrisem windows i Program files i users, sa nove viste, Xp odbija pristup kaze da se fajlovi ne mogu brisati, pa sam imenovao folder win2 i tu sam onda stavio win,user,prog.files,prog.files(x86) itd i onda sam te iste fajlove iz win.old vratio na C...

vratio je stari nalog (sada trenutno sa njega radim) al je recimo explorer,office outlook,mozila sve po defaultu,a ono iz starog naloga my documents i instalirani programi, antivirus, mreza ostalo cini mi se da je kako je i bilo, od onoga sto nema, nema mailova, naloga, bookmarks-a i dalje ne da izbrisati onu novu vistu u folderu win2...

to je za sada..

ovo sa restore je bez veze, znaci ako nesto zeznes, ne mozes vratit, bolje onda imati dva diska i dva os, pa koji hoces..

probacu se jos malo igrati isprebacivati fajlove iz jedne viste u drugu da probam naci accounte ili moje prijasnje mailove (sreca imam backup od prije dva dana, onoga sto mi je bitno) al nekome nece biti igra, narocito sto ne radi system restore...

najverovatnije ce biti format C pa ponovo sloziti, al uglavnom moze raditi i ovako... sad cu probati sa xp erd commanderom dignuti os pa da vidim hoce li izbrisati ovu drugu vistu (cca 10 GB)
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.SMIN.panline.net.



+21 Profil

icon Re: Vista, Vista i XP-- problem - restore windows.old (boot) !!!31.05.2008. u 23:35 - pre 193 meseci
Citat:
bagabony:
ovo sa restore je bez veze, znaci ako nesto zeznes, ne mozes vratit, bolje onda imati dva diska i dva os, pa koji hoces..

Moram da te razočaram, pošto upravo tako i koristim u računaru svaki OS na odvojenom hard disku, bez ikakvih boot menija, particija i slično, ali Vistin System Restore biva obrisan svaki put kada podignem XP i tu nema leka. Čak i kada mi je na XP sistemu isključen SR za drugi HDD to ne menja stvari... uostalom tako i piše u Vista Helpu, nažalost ne postoji način da se ovome nađe leka.

PS
Sva podešavanja, favourites, mails, documents... za stare instalirane programe su ti u Users.old, ProgramData.old...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Vista, Vista i XP-- problem - restore windows.old (boot) !!!

[ Pregleda: 2784 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.