Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podesavanje Mach3 i koje spindlle

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Podesavanje Mach3 i koje spindlle

[ Pregleda: 9643 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mladi Canke
Mladi Canke

Član broj: 182126
Poruke: 94
*.nst.co.yu.

Sajt: www.etnosuveniri.hupont.h..


Profil

icon Podesavanje Mach3 i koje spindlle23.05.2008. u 23:14 - pre 192 meseci
Pozdrav
Kompletiro sam manju CNC masinu sa Mach3.
Mozeli se smer step motora u softveru okrenuti jer mi se neke ose suprotno okrecu.
Ako moze kako se u softveru podesava.
I jos jedno pitanje kakvo spindlle mi preporucujete za alate (glodala). Da dodam imam nekoliko raznih ober frezera
kolektorskih na cetkice. Mislim da oni nisu pogodni zbog dugog rada. Sta vi mislite?
Sa masinom cu raditi samo drvo; isecanje, gravura, reljef, duborez...

Unapred vam se zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

Azzrael
Dejan Citakovic
Beograd

Član broj: 52100
Poruke: 244
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 248047022
Sajt: www.arpel.rs


+9 Profil

icon Re: Podesavanje Mach3 i koje spindlle26.05.2008. u 07:48 - pre 192 meseci
Koju verziju koristis?
imas opciju u Config > Homing/Limits. Tu trebas stiklirati za zeljenu osu Reversed...

Dejan Citakovic
Arpel Automation
www.arpel.rs
 
Odgovor na temu

Mladi Canke
Mladi Canke

Član broj: 182126
Poruke: 94
*.nst.co.yu.

Sajt: www.etnosuveniri.hupont.h..


Profil

icon Re: Podesavanje Mach3 i koje spindlle26.05.2008. u 21:33 - pre 192 meseci
Mach3Mill ver.x.x ali jos uvek Demo ver. treba daga platim.
Imam i EZCNC na Win. 98 sta velis za njega. Hvala ti za podesavanja smera motora sutra cu probati.
Sta velis za motor sto vrti glodala.
 
Odgovor na temu

zrnce
Cedo Zrnic

Član broj: 101124
Poruke: 87
*.cable-1.telesat.si.



Profil

icon Re: Podesavanje Mach3 i koje spindlle27.05.2008. u 10:25 - pre 192 meseci
Motora za glodala imaš više vrsta. Kress, bosch makita , dremel, proxon itddd.Sve zavisi šta ćeš raditi koji premer glodala . Po mome iskustvu ispod 1 kw nije vrijedno kupovati. Uglavnom koji ti hoćeš, i koji možeš namontirati na mašinu.Podešavanje smjera i ostaloga ćeš se najbolje naučiti ako se budeš malo "igrao" sa mašinom :).

Dejane nismo se dugo "čuli" :)). Mene muči jedan drugi problem. Interesuje me dali se mogu "home" prekidači upotrijebiti i kao konačni. Znamo kako rade home. mašina dođe do njega, ustavi se i malo se pomeri nazad da ga oslobodi prekidač. Međutim kad ih upotrijebim kao konačne prekidače, mašina dođe do njega ustavi se i gotovo. Nemože se nikako resetirati, nego moram ručno "osloboditi" prekidač. pa dalje nastaviti. Da možda ne treba neke druge pinove za to upotrijebiti ili nešto drugo?

l.p čedo
 
Odgovor na temu

Mladi Canke
Mladi Canke

Član broj: 182126
Poruke: 94
212.200.65.*

Sajt: www.etnosuveniri.hupont.h..


Profil

icon Re: Podesavanje Mach3 i koje spindlle01.06.2008. u 10:04 - pre 192 meseci
Drage kolege CNC-ovci mogu vam reci da polako napredujem sa Mach3. Ucim i pomalo se igram sa masinom.
A sada da vas pitam cemu sluze alati <Wizards-Pich Wizard...> Pozdrav od Canke.
 
Odgovor na temu

Azzrael
Dejan Citakovic
Beograd

Član broj: 52100
Poruke: 244
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 248047022
Sajt: www.arpel.rs


+9 Profil

icon Re: Podesavanje Mach3 i koje spindlle02.06.2008. u 13:17 - pre 192 meseci
Pozdrav,

@zrno
home prekidaci se mogu koristiti i kao limiti, jer Mach prilikom kretanja masine ka referentnoj tacki servisira home tastere a ignorise limite i to samo tada, dok u normalnom radu bi trebalo da sluze kao limiti. Koliko sam te razumeo, tebi masina staje dok je saljes u ref. polozaj i ne mozes je pomaci dok ne deaktiviras taster?
Ovo se ne bi trebalo desavati, i jedino sto mi pada na pamet su eventualne smetnje u kablu. Probaj podesiti debounce interval u general config panelu na bar 2000 da eliminises varnicenje kontakata.
Inace, kada masina nagazi limit, moze se pokrenuti tako sto kliknes na AUTO LIMIT OVERRIDE u settings stranici. Zatim ce ti reset biti dozvoljen, a cim osa sidje sa limita, ova opcija se automatski iskljucuje... Pri tome treba voditi racuna da se osa pokrena u pravom smeru jer u protivnom moze doci do mehanickog ostecenja.

@canke
Wizards, ili carobnjaci sluze da pomognu pri programiranju jednostavnih formi...
vise o tome mozes procitati ovde: http://www.artsoftcontrols.com/docs/Mach3Mill_1.84.pdf

P.S. Mach3 je izuzetno jednostavan i pouzdan paket koji pruza brojne mogucnosti (nije bas jednostavan kao ArtCam u kome mozete nauciti modelirati ikonostase za 2 dana ), ali se zaista za veoma kratko vreme moze ovladati njime.
Takodje koristim ovu priliku da apelujem na sve da licenciraju isti i time stave do znanja da cene i postuju preveliki trud ulozen u razvoj.
Dejan Citakovic
Arpel Automation
www.arpel.rs
 
Odgovor na temu

Mladi Canke
Mladi Canke

Član broj: 182126
Poruke: 94
212.200.65.*

Sajt: www.etnosuveniri.hupont.h..


Profil

icon Re: Podesavanje Mach3 i koje spindlle03.06.2008. u 11:53 - pre 192 meseci
Pozdrav,

@azzrael
hvala ti sto mi pomazes.

Uskoro cu licencirati Mach3. Uzoeo sam internet karticu od V.B.
Ali posto mi je ovo prvo internet placanje, i nemam u tome iskustva, bilobi dobro da mi neko tu
proceduru detaljnije objasni.



 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Podesavanje Mach3 i koje spindlle

[ Pregleda: 9643 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.