Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc,konsultacije kao otkloniti-resiti problem u formuli MICROSOFT EXCEL

[es] :: Office :: Excel :: Potrebna pomoc,konsultacije kao otkloniti-resiti problem u formuli MICROSOFT EXCEL

[ Pregleda: 1945 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Potrebna pomoc,konsultacije kao otkloniti-resiti problem u formuli MICROSOFT EXCEL23.05.2008. u 22:45 - pre 193 meseci
Ukoliko se slika ne vidi u ovom postu kliknite na ovaj link http://www.esnips.com/nsdoc/30ab7fc3-8d4c-4091-8237-dfe921f16ccb ali skinite je sa ovoga linka da bi ste videli sliku



[img]http://www.esnips.com/nsdoc/30ab7fc3-8d4c-4091-8237-dfe921f16ccb[/img]


Postoji li mogucnost da se slika sa ovoga linka postavi u ovoj poruci,kada neko klikne na ovaj post da mu se otvori slika ( kao na drugim forumima ).AKo moze kazite mi kako se to radi da ne bih vas mucio da ukucavate gornji link u pretrazivac da bi ste videli sliku vec da se slika ucita sa postom.


U resavanju ovog mog problema UNARED SE ZAHVALJUJEM !!!

[Ovu poruku je menjao unisoft dana 24.05.2008. u 01:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao timmy dana 24.05.2008. u 01:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Potrebna pomoc,konsultacije kao otkloniti-resiti problem u formuli MICROSOFT EXCEL24.05.2008. u 01:37 - pre 193 meseci
1. Slika u poruci - dobro si pokusao sa [img] tagom ali na pogresnom mestu (link mora da bude bas ka slici).
Evo ispravio sam tvoju poruku.

2. Resenje tvog problema je u necemu sto zapravo ne postoji u Excelu (ali naravno moze da se napravi) a to
je nova funkcija MINIF tj. uslovni minimum. Funkcija treba da vrati minimalnu vrednost iz nekog skupa celija
pri cemu treba da bude ispunjen i odgovarajuci uslov. Ako malo procunjas po netu naci ces veoma dobra
gotovo univerzalna resenja, ali evo jednog za tvoj primer.

1) Pritisni Alt + F11 da startujes VB Editor
2) Odaberi Insert/Module da dodas novi modul
3) Ubaci sledeci kod

Code:

Public Function MinIf(Skup As Range, Uslov As String) As Long
Dim r As Range
Dim min As Long
    For Each r In Skup
        If Left(r.Value, 3) = Uslov Then
            If min = 0 Then min = Right(r.Value, Len(r.Value) - 4)
            If Right(r.Value, Len(r.Value) - 4) < min Then min = Right(r.Value, Len(r.Value) - 4)
        End If
    Next r
    MinIf = min
End Function


Prvi parametar ove funkcije je skup koji se pretrazuje (tvoja B kolona), a
drugi parametar je uslov (ono sto pises u koloni H), dakle

4) Probaj sledecu formulu

Code:

=VLOOKUP(H3&" "&MinIf(B3:B11,H3),B3:F22,3,FALSE)


Pozdrav
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Potrebna pomoc,konsultacije kao otkloniti-resiti problem u formuli MICROSOFT EXCEL24.05.2008. u 01:47 - pre 193 meseci
Izvinjavam se sto saljem jos jednu poruku ali sad mi je palo na pamet jos jedno resenje. Probaj i

Code:

  =VLOOKUP(H3&" "&MIN(IF(A3:A22=H3,C3:C22)),B3:D22,3,FALSE)


Zavrsi unos formule sa Ctrl+Shift+Enter
Mislim da ce i ovo raditi.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc,konsultacije kao otkloniti-resiti problem u formuli MICROSOFT EXCEL24.05.2008. u 19:33 - pre 193 meseci
Citat:
timmy Re: Potrebna pomoc,konsultacije kao otkloniti-resiti problem u formuli MICROSOFT EXCEL
--------------------------------------------------------------------------------

- Citiraj ovu poruku -
Izvinjavam se sto saljem jos jednu poruku ali sad mi je palo na pamet jos jedno resenje. Probaj i



Code:

=VLOOKUP(H3&" "&MIN(IF(A3:A22=H3,C3:C22)),B3:D22,3,FALSE)



Zavrsi unos formule sa Ctrl+Shift+Enter
Mislim da ce i ovo raditi.

Pozdrav



[edit by Ivek33: promjena teksta pisanog velikim slovima ]

Zelim da ti se ovom prilikom zahvalim sto si mi pomogao da resim ovaj problem ovo sa vba nisam razumeo ni sta ni kako jer sam vba ucio u srednjoj nesto malo a njega cu imati na visoj u 3 godini pa cu se tada potruditi na ga naucim koliko budem moga pa da i ja nekome pomazem kao sto si ti meni.ona druga formula sto je odradjena u excel-u radi ok

=if(logical_test,[valuve_if_true],[valuve_if_false])
ja sam isto ovako nesto pokusavo samo mi nije htelo iz nekog razloga da radi a sto ja to nemam pojma.Posle dugog mucenja i razmisljanja sta,kako dosao sam do zakljucka da ipak prva funkcija mora biti vlookup a u njoj mora postojati if i min.
Glavni problem sto je mene mucio a ti si uspeo da resis je u tome sto u koloni sifra ( tabela 2 ) sifru koju ja unesem on na osnovu nje treba da pronadje iz tabele 1 najeftinijeg dobavljaca ( ali samo od onih cena koje pripadaju datoj sifri - ako ima vise dobavljaca sa tom sifrom NIM ploca intel niskih preformansi e samo od te sifre da odredi minimum i da mi onda na osnovu toga izbaci ime dobavljaca.)

samo jedno imam pitanjce sta ako se desi da ima na primer u tabeli ima 6 dobavljaca NIM sa sledecim cenama ( cene sam otprilike stavljao ) 40,24,45,19,234,24.Kao sto mos da primetis da 2 i 6 dobavljac po redu najeftiniji znaci te 2 cene su najpovoljnije-iste.Sad ti ces reci e nemoj vise da se*** ali postoji li kao naci da ako postoji vise dobavljaca sa istom najeftinijom cenom da se to meni prikaze MOZE LI TO DA SE RESI PREKO DATA_FILTER .
Posto ako postoji njih vise sa istom najeftinijom cenom da ja izaberem koga hocu jer ja posln dalje treba da isprogramira da mi na sledecem listu automacki pravi listu sta zelim da na rucujem.

Ovo te pitam iz razloga sto mozda od neke firme ako sam stalna musterija daje pored te cene jos neki popust.Ako me kojim slucajem nisi razumeo sta sam hteo da ti kazem obavesti me preko e-mail : [email protected] ( posaljim mi tvoj kon.tel - a ako te mrzi da resis ovaj problem ako je ga moguce resiti da te okrenem na tel da mi objasnis sta treba da se radi ).

HVALA TI JOS JEDNOM.POzzzz

[Ovu poruku je menjao unisoft dana 24.05.2008. u 20:46 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Ivek33 dana 24.05.2008. u 21:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Potrebna pomoc,konsultacije kao otkloniti-resiti problem u formuli MICROSOFT EXCEL25.05.2008. u 01:55 - pre 193 meseci
Matricne formule, odnosno formule koje se odnose na niz vrednosti moraju da se zavrsavaju
pritiskanjem kombinacije Ctrl+Shift+Enter. Posto je vec vise puta bilo diskusije na ovu temu
predlazem da pogledas neke od postojecih postova. Npr.

http://www.elitesecurity.org/t...-Excel-Matricne-funkcije-Excel

Za "obicne" funkcije obavezno je (takodje) da zapocnes unos sa "=" ali unos zavrsavas
(barem na podrazumevani nacin) pritiskanjem tastera Enter.

Prema tvojim idejama (a verovatno bi ih imao i jos) bilo bi bolje napraviti zasebnu aplikaciju
za analizu postojecih ponuda i biranja optimalne mada je opravdan i izazov uraditi sve u Excelu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Potrebna pomoc,konsultacije kao otkloniti-resiti problem u formuli MICROSOFT EXCEL

[ Pregleda: 1945 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.