Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zaštita CD-a od kopiranja, pokretanja

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: Zaštita CD-a od kopiranja, pokretanja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 22148 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-LordM-
Marjan Bazalac
Kraljevo

Član broj: 14930
Poruke: 29
*.beotel.net



Profil

icon Zaštita CD-a od kopiranja, pokretanja18.10.2003. u 03:08 - pre 248 meseci
Ja se unapred izvinjavam moderatorima, ali stvarno nisam na brzinu znao gde da smestim ovo pitanje. Zanima me kako da zastitim CD od kopiranja. Znaci, nesto bih snimio na CD i kako da sprecim nekoga da to iskopira? Ne mora da bude neka preterana zastita, ali barem da ne moze svaki pocetnik da to provali. Jednostavno, dugo sam radio na necemu i ne bih voleo da svako moze da kopira to. Hvala unapred.

[Ovu poruku je menjao -+LordM+- dana 18.10.2003. u 20:16 GMT]

Edit: Izmjenjen naslov.

[Ovu poruku je menjao IcyImpact dana 15.04.2006. u 11:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Zastatia CD-a18.10.2003. u 11:09 - pre 248 meseci
Citat:
-+LordM+-:
Zanima me kako da zastitim CD od kopiranja. Znaci, nesto bih snimio na CD i kako da sprecim nekoga da to iskopira? Ne mora da bude neka preterana zastita, ali barem da ne moze svaki pocetnik da to provali.


Ne postoji siguran nacin, tj. svaki nacin je provaljiv. O tome se ranije pisalo na ES-u ...

Sto se tice neke bilo kakve zastite pogledaj http://www.cdmediaworld.com/hardware/cdrom/cd_protections.shtml
 
Odgovor na temu

huskyman

Član broj: 24485
*.dialin.iskon.hr



Profil

icon Kako zaštiti cd od pokretanja12.04.2004. u 22:02 - pre 242 meseci
postoji li neki programčić koji onemogući pokretanje cd ukoliko nema lozinke? dali se taj program snimi kad se prži cd?
 
Odgovor na temu

P l a c e b O
Novi Sad

Član broj: 11586
Poruke: 98
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kako zaštiti cd od pokretanja12.04.2004. u 23:24 - pre 242 meseci
Ako sam te dobro razumeo ti hoces da sprecis da neko odredjene cd-ove pokrece na tvom racunaru bez problema?

Ima jedan dobar programcic za to sto ti treba. Mislim da se zove CD Access... ili tako nesto. Probaj da googlas malo. Ako si citao Mikro ranije onda potrazi starije brojeve, otprilike pre godinu dana. Tamo je bio na CD-u koji ide uz casopis.

Program ti omogucuje da odredjene diskove memorises programom i da im dozvolis citanje samo uz password. Moguce je cak namestiti i da se cd-u moze pristupiti u odredjeno vreme odredjenim danima, i sl. Ima finih opcija :)


I da, program treba da ti bude instaliran i podesen na masini na kojoj zelis da sprecis citanje. Ako tebi treba program koji ce omoguciti citanje samo uz pass na drugim masinama, ne znam da li to taj programcic moze, ako se nareze na CD? Nisam pokusavao tako nesto.




ne slusam grupu placebo, bre!
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon .avi fajl - zastita cd-a od kopiranja POMOC01.12.2004. u 23:40 - pre 234 meseci
Znam da je ovo po ko zna koji put pitanje na ovu temu i izvinjavam se, ali nisam nasao ono sto mi treba. Ovo pitanje je mozda glupo....

Znam da ima dosta tema o zastiti diskova i to, ali ja nisam nasao u vezi ovoga.

Hocu da zastitim disk od presnimavanja na kome su .avi fajlovi. Nasao sam neke programe ali oni traze da otvorim .cue itd.... recimo Cd Protector trazi .exe (i ne radi mi bas), ali meni se na disku nalazi (nalazice se) samo .avi fajlovi i mozda autorun. Znam da nije moguca potpuna zastita, ali meni treba cisto da ne moze bas svaki klinac da presnimi cd, znaci ja snimim takvu kopiju i ona se ne moze vise presnimavati (barem ne na klasican nacin).

Da li neko moze da mi pomogne u vezi ovoga ??

Ja inace nisam do sada radio tako nesto (tako da ne znam bas nesto mnogo oko toga).

Hvala

Edit: Izmjenjen naslov.

[Ovu poruku je menjao IcyImpact dana 15.04.2006. u 11:16 GMT+1]
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

sojic
Dalibor Sojic
Makedonija

Član broj: 7051
Poruke: 796
62.162.243.*

Sajt: right-sock.net


+1 Profil

icon Re: .avi fajl - zastita cd-a od kopirajna POMOC02.12.2004. u 00:36 - pre 234 meseci
Proveri ovo http://www.geocities.com/SiliconValley/Code/6061/ (Drugi produkt FREELOCK 1.3)
routing protocols enable routers to route routed protocols!
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: .avi fajl - zastita cd-a od kopirajna POMOC02.12.2004. u 00:56 - pre 234 meseci
Skinuo sam ga i sacu da proba. Hvala ti mnogo.

ali ovo me je zbunilo (jer su kod mene .avi fajlovi)
This creates 2 files; (na primer) C:\BACKUP\MYGAME.BIN C:\BACKUP\MYGAME.CUE - To sam video u njihovom tutorialu (sada mozda me je zbunilo jer ne znam oko ovoga, sacu da ga probam).

I da.. posto nisam napisao. Ako je moguce i da ne moze da se prekopira na hdd (barem ne klasicnim putem). Mnogo trazim

Hvala ti za ovo @Sojic.

Javicu da li sam uspeo
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: .avi fajl - zastita cd-a od kopirajna POMOC02.12.2004. u 01:04 - pre 234 meseci
Možeš da probaš da fizički oštetiš disk pri samom kraju AVI fajla (dobro, ne baš na samom, jer ga onda ne bi mogao ni pustiti) - to je fina metoda - ne može se klasičnim putem kopirati, može se pustiti fajl (osim tog oštećenog dela, ali to bi bilo negde pri kraju, možeš ubaciti da bude samo crna slika par minuta na kraju), ali je nedostatak što moraš biti precizan kad to radiš.

Naravno, i tu je zaštitu moguće zaobići, ali kao što si rekao - savršena zaštita ne postoji.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: .avi fajl - zastita cd-a od kopirajna POMOC02.12.2004. u 01:18 - pre 234 meseci
Ma najbolje je kada ga snimim da ga polomim i sigurno nece niko moci da ga prekopira

Vidis to ti nije losa ideja, ali.... trebas stvarno biti precizan pri "grebanju".

Ako ne nadjem neki drugi nacin, probacu tako.

Hvala u svakom slucaju

[Ovu poruku je menjao abishai dana 02.12.2004. u 02:37 GMT+1]
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: .avi fajl - zastita cd-a od kopirajna POMOC02.12.2004. u 01:37 - pre 234 meseci
Sto se tice Freelock-a

Can I use Freelock to protect audio/PC/VCD discs?
-------------------------------------------------
No. These formats, unlike PSX discs, can be copied on a file-by-file or
track-by-track basis. Freelock can only be used to protect discs which can
normally ONLY be copied in disc-at-once mode. PC and audio CDs can be
copied by selecting only the tracks you want, or by copying the files on the
CD instead.


Tako da .....
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: .avi fajl - zastita cd-a od kopirajna POMOC02.12.2004. u 01:43 - pre 234 meseci
Naravno, pri grebanju - ne moraš da praviš one kilometarske štrafte kakve se uglavnom viđaju po (neočuvanim) CD-ovima. Dovoljan je samo mali zarez, e sad gde tačno ga trebaš ubosti ne mogu da ti kažem - zavisi da li pored AVI fajla imaš još nešto na CD-u, od kompresije koja je korišćena i sličnih faktora.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: .avi fajl - zastita cd-a od kopirajna POMOC02.12.2004. u 12:33 - pre 234 meseci
Ja sam video (radio sa istim) CD-RW koji je bio zagreban (oko 1mm2) sa strane na kojoj je upisivi deo tako da se lepo videlo kroz plastiku i na koji je moglo da se reze (i da se cita sa njega). Zarez je bio negde oko sredine diska i sve je normalno radilo.
Znam, i meni je izgledalo uvrnuto ali licno sam se uverio.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.3.133.130.ptr.us.xo.net.



+1001 Profil

icon Re: .avi fajl - zastita cd-a od kopirajna POMOC02.12.2004. u 18:17 - pre 234 meseci
Podaci na CD-ovima su zasticeni tzv. Reed-Solomon algoritmom koji razbacuje podatke
na disku tako da se susedni bajtovi ne nalaze na fizicki susednim lokacijama. Algoritam
omogucava ne samo lokaciju greske (usled grebanja) nego i popravku, tako da pravljenje
zareza na disku nije resenje koje uvek 100% radi.

Mnogo bolje resenje je enkriptovati svojim algoritmom fajlove, slobodno distribuirati CD
ali pritom razraditi semu kome se dekripcioni algoritam daje i kako. Ako hoces da zastitis
samo svoj AVI fajl (tj. ne pravis zastitu za svoj komercijalni program koji se distribuira
na sve cetiri strane sveta) onda mozes da licno odes i svojim programom lepo dekriptujes
taj fajl kome god treba. Za kompleksnije situacije, mogu se smisliti kompleksnije seme.

Postoje i komercijalna resenja koja se vec primenjuju na DVD-Audio diskovima, ali su
u sadasnjem trenutku tehnologije van domasaja privatnih lica, zato sto zahtevaju
upisivanje podataka na prostoru izmedju osovine diska i prvih sektora.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.beotel.net.



+7 Profil

icon Re: .avi fajl - zastita cd-a od kopirajna POMOC02.12.2004. u 19:57 - pre 234 meseci
Prvo da vam se zahvalim na odgovorima.

Ja sam mislio da je to nesto prosto :)..... malo sam se zeznuo (ili ne znam)

Evo sta mi tacno treba. Znaci imam recimo 2-3 (1 ne bitno) avi fajlova na cd-u i mozda autorun. Sada ja taj cd snimim nekome, ali ne bih da taj neko presnimava dalje, znaci da ne moze ni na hdd da ih stavi (znam da uvek postoji mogucnost da se to odradi, ali znate cisto ono "da ne moze bas svaki klinac").

Probao sam CD Protector mada nisam uspeo sa njim nista da odradim (probacu ponovo). On moze samo .exe da enkriptuje, ali nije problem posto mogu avi fajl da - add archive-create sfx archive i on ce biti .exe (dok se ne raspakuje). Ne znam da l on stiti i od prebacivanja na hdd ?


_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

sfakias

Član broj: 13700
Poruke: 27
*.med.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Zastita CD-a04.03.2005. u 11:54 - pre 231 meseci
nije bas tako.. postoji jedan cd protector sto modifikuje CUE sheet.

probao sam nero, alcohol, blindwrite i clonecd.. nista izgleda da kopira, ali kada dodje do rezanja re kopije, ne moze nista da se ucita!

to je step 1 i ghost step

Edit: Uklonjeni linkovi zbog sigurnosnih razloga.

[Ovu poruku je menjao IcyImpact dana 01.09.2006. u 20:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Zaštita CD-a od kopiranja, pokretanja15.04.2006. u 10:21 - pre 218 meseci
Teme o zaštiti CD-a od kopiranja, pokretanja (a koje su se nalazile na ovom forumu) su sad spojene u jednu. Postovi jesu malo zbrčkani, ali vjerujem da ćete se snaći.

[Ovu poruku je menjao IcyImpact dana 15.04.2006. u 11:22 GMT+1]
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

master037
Milan Paunovic
Delphi Progs..
Beograd

Član broj: 69125
Poruke: 51
*.vdial.verat.net.

ICQ: 116355025


+1 Profil

icon Re: Zaštita CD-a od kopiranja, pokretanja04.05.2006. u 14:43 - pre 217 meseci
Odgovor na prvo pitanje od @abishaia:

Sto se tice video i audio fajlova, dobra varijanta da eliminises lamere ti je da koristis wmv wma format (windows media video i windows media audio) tako da kada koristis odredjene certifikate onemogucavas onima koji nemaju te certifikate da vide video ili cuju audio fajl (certifikati su potrebni za dekripciju fajlova).

Sto se tice exe fajlova najbolja varijanta ti je ASPack ili ASProtect potrazi na netu demo verzije programa. Imaju dosta opcija i prilicno su dobri. Imas mogucnost da ogranicis broj pokretanja fajla, vreme do kada fajl moze da se pokrene i slicno. Nacin za "unprotect" takvih fajlova je jedino registry fajl koji generises iz istog programa. Bez toga program je prilicno siguran cak i protiv profesionalaca.

Moj predlog ti je da koristis vise zastita npr: WMV format sa certifikatima, a onda to upakujes u exe i zastitis exe sa ASPackom.
Nacin za zastitu "medjuracunarskog" kopiranja je jedino da vezes exe fajl za odredjeni checksum koji bi bio se generisao na osnovu harda, ploce, procesora i operativnog.

[Ovu poruku je menjao master037 dana 04.05.2006. u 15:46 GMT+1]
I once wept a thousand tear...
For a love lost over a year...
 
Odgovor na temu

risk
Srdjan Rosic
moj radni sto / freelancing
Dublin, Ireland

Član broj: 5723
Poruke: 278
*.adsl.verat.net.

Jabber: srdjan.rosic@gmail.com
ICQ: 92276228
Sajt: www.sietf.org


+2 Profil

icon Re: Zaštita CD-a od kopiranja, pokretanja16.10.2006. u 10:42 - pre 212 meseci
sve sto moze da se gleda moze i da se iskopira. jedino ako ce svaka kopija da ti bude na neki nacin unikatna tako da ti onda mozes da pratis poreklo kopije i da sudski gonis odgovorne za kopiranje :D.
btw to sa wmv sertifikatima znaci da korisnik moze pustati film iskljucivo na windows-u
 
Odgovor na temu

vlaiv
Vladimir Vlaisavljevic
Novi Sad

Član broj: 15993
Poruke: 352
*.metrohive.net.



+1 Profil

icon Re: Zaštita CD-a od kopiranja, pokretanja05.12.2006. u 17:11 - pre 210 meseci
Evo jedne fine metode kao ideje ... (zahteva jako puno znanja programiranja ...)

Napravi se jedan DirectShow filter koji nekim algoritmom vrsi enkripciju i dekripciju video materijala

(moze recimo RSA ili nesto slicno ...)

Pa se film prilikom prebacivanja u divx ili vec neki drugi format (mora biti avi ...) prebaci nekim alatom
tipa graphedit (iz DirectX SDK ...)

Mv2Player ima cini mi se opciju za custom graph ... pa se to sve moze snimiti na CD ...

A onda recimo Twin Sector metodom snimiti odgovarajuci kljuc na isti CD koji ce filter ucitati (naravno iz
onog skrivenog sektora) i prilikom reprodukcije filma - dekriptovace ga ... :)

Ovaj DX Filter mozes i instalirati na klijent masini ....

Naravno i tu postoji nacin da se iskopira ... (postoji metod za Twin Sectors) ...

A Mozda Custom Player? :)

Postoji gomila opcija ... ni jedna 100% sigurna ...
 
Odgovor na temu

Virked
Pancevo

Član broj: 51361
Poruke: 207
*.68.eunet.yu.



+61 Profil

icon Re: Zaštita CD-a od kopiranja, pokretanja12.01.2007. u 21:28 - pre 209 meseci
Dobio sam od ortaka neki xxx film u wmv formatu koji nikako ne mogu da otvorim.Poenta je da se nakacim na net i da dobijem nekakv verifikacioni kod da bi odgledao film.Naravno kod se placa.
Ima li ko ideju kako odgledati takav film??Ne znam kako ali ima da ga odgledam pa makar crko :P.
Btw nikad nisam naleteo na nesto slicno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: Zaštita CD-a od kopiranja, pokretanja

Strane: 1 2

[ Pregleda: 22148 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.