Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kablovski net > wireless router > dva kompa na udaljenosti od 35m

[es] :: Wireless :: kablovski net > wireless router > dva kompa na udaljenosti od 35m

[ Pregleda: 5352 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sc()

Član broj: 72777
Poruke: 79
*.eunet.yu.



Profil

icon kablovski net > wireless router > dva kompa na udaljenosti od 35m29.04.2008. u 17:48 - pre 194 meseci
Zdravo,
potrebna mi je pomoc, ili uputstvo, ili bilo koji hint ili link sta meni uopste treba i odakle da krenem :)

Daklem,
trenutno dobijam net preko kabla i hteo bih da kupim wireless ruter, da mogu sa laptopa net da hvatam bezicno (sada je kabl u laptopu direktno)... ali ono zbog cega bih ovo uopste i radio je sledece: zelim da taj wireless signal mogu da primim (bez ikakvih slabljenja ako je moguce) i u sobi udaljenoj 35m, gde izmedju rutera i te sobe ne bi postojalo nista sem dva spoljna zida (i prozora)... ukratko, ovo je razdaljina izmedju dve zasebne zgrade, gde je u drugoj zgradi kompjuter desktop (znaci, potrebna mi je i neka wireless pci kartica, right?)

kakva li meni uopshte oprema treba, da li je ovo izvodljivo uopshte?
takodje, na strani desktopa mogu da budzim antenu kolika god da treba, dok mi na strani gde je net odgovara nesto sto manje i jeftinije.

hvala unapred
 
Odgovor na temu

sc()

Član broj: 72777
Poruke: 79
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: kablovski net > wireless router > dva kompa na udaljenosti od 35m30.04.2008. u 17:29 - pre 194 meseci
Da li je moguce da niko ne zna odgovor? Ili ja nisam bio dovoljno precizan? Ili je nesto drugo u pitanju?

Ili da probamo ovako: da li uvek jedan komp mora da bude preko usba ili etherneta povezan na taj wireless router? znachi ja bih zheleo da odmah kako mi dodje kablovski net u stan, da to delim na dve bezhichne konekcije? izvodljivo ili?
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
79.101.76.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: kablovski net > wireless router > dva kompa na udaljenosti od 35m30.04.2008. u 19:05 - pre 194 meseci
Ja bi na tvom mestu uradio sledece:

1) Pretpostavljam da ti taj net koji dobijas "kablom" kacis preko nekog modema na Ethernet (mrezni port)? Ako je tako:

Kod tebe postavis nesto ovog tipa:
Citat:
TP-Link TL-WR340G Wireless Broadband Internet Router 54 Mb/s, 802.11b/g Atheros chip, 1 WAN + 4 LAN porta - omogućuje umrežavanje više računara preko kabla i bežično i njihov izlaz na Internet, odličan Atheros radio deo, vrhunska sigurnost - 64/128/152-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK, TKIP/AESWPA kriptovanje i autentifikacija, mogućnost isključivanja broadcast slanja SSID imena wireless mreže, lista bežičnih klijenata sa pravom pristupa ACL - Access Control List, Firewall - IP address filtering, MAC address filtering, Domain Name filtering; NAT, DHCP, PPPoE, L2TP, PPTP, UPnP, Dynamic DNS, Virtual server, DMZ, VPN pass-through, statistike protoka, može se podesiti tako da dozvoljava Internet pristup samo u zadato vreme tokom dana - moguće je da pristup bude potpun ili sa određenim restrikcijama, Web management, Quick Setup Wizard softver za jednostavnu instalaciju, fiksna antena

Okvirna cena: 2800 din.

Time dobijas da ethernet kabl kroz koji ti dolazi net, ukljucis u WAN port uredjaja, i njega podesis da se kaci na net (DHCP, PPPoE, PPTP... Imas mogucnost da 4 racunara direktno povezes na LAN portove UTP kablom, i imas Wireless AP.

Na drugoj strani u tom racunaru stavis neku wireless PCI karticu, preporuka:
Citat:
TP-Link TL-WN551G Wireless PCI LAN Adapter 11 / 54 Mb/s 802.11b/g - RP-SMA(ž) konektor za eksternu antenu

Okvirna cena: 1800din

A moze i ovo recimo:
Citat:
TP-Link TL-WN353GD Wireless PCI LAN Adapter 11 / 54 Mb/s 802.11b/g - RP-SMA(ž) konektor za eksternu antenu, Realtek chip

Okvirna cena: 1350din

I u zavisnosti da li ti to radi koristis na toj drugoj strani ili malu antenicu koju dobijes uz karticu, ili nakacis CFD200 kabl i neki biquad, 3d corner, ili neku jeftiniju "fabricku" antenu.

Mada najvise zavisi kakvi su zidovi, jer 35m nije tako mnogo. Ja ovde imam pomenuti AP, doduse ne koristim ga kao ruter, vec samo kao bridge, i sa laptopom hvatam signal na nekih 50-ak metara (kroz 2 zida). E sad ako su od armiranog betona, onda to ume da pravi problem, pa bi ti preporucio da tvoj AP drzis nekako kod prozora a na drugoj strani isto antenu da postavis negde gde bas nema mnogo prepreka. Prilicno je bitno ponovo cu da kazem, kakvi su zidovi.

Nadam se da sam bar malo pomogo.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: kablovski net > wireless router > dva kompa na udaljenosti od 35m01.05.2008. u 08:45 - pre 194 meseci
Da, to je izvodljivo i upravo to i ja hoću da uradim, samo ne mogu da se odlučim koji Wi-Fi ruter da kupim. Postavio sam temu ali niko ne odgovara. Ti imaš sreće da te je kolega iz prethodnog posta konkretno posavetovao šta od uređaja da kupiš.

Kod nas se izgleda još uvek jako malo koristi taj "kućni" wi-fi, dal što su uređaji relativno skupi ili ljudi još nisu "dotle došli" ali ono, slabo ko ima da te posavetuje nešto, ako nije u pitanju onaj hardcore wireless sa satelitskim antenama itd. :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

sc()

Član broj: 72777
Poruke: 79
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: kablovski net > wireless router > dva kompa na udaljenosti od 35m02.05.2008. u 09:36 - pre 194 meseci
Hvala hvala hvala hvala hvala hvala hvala !!!!!!!
Ja vec u ponedeljak/utorak odo da kupim to sto si mi napisao, jer ja se ne razumem toliko u to, a ovaj tvoj odgovor drzi vodu :)


jos jednom hvala hvala hvala hvala.
 
Odgovor na temu

Kokan - YU
FUTOG

Član broj: 53914
Poruke: 255
*.adsl-3.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: kablovski net > wireless router > dva kompa na udaljenosti od 35m22.04.2010. u 20:24 - pre 170 meseci
A jel pomaze wireless router za razdaljinu od 150-200 metara razdaljine ili "nemere to bez kabla"???
Hteo bih kumi da sredim net od komsije a on ima kablovski net sa obicnim modemom! Jel vredi da kuma kupi neki wireless router koji moze da dobaci toliko ili je jedina varijanta kabel?
I tata bi sine!!!
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: kablovski net > wireless router > dva kompa na udaljenosti od 35m23.04.2010. u 05:48 - pre 170 meseci
u tom slucaju nakaci neki ap koji ima i router u sebi!izbaci neku outdoor omni i to je to!
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: kablovski net > wireless router > dva kompa na udaljenosti od 35m

[ Pregleda: 5352 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.