Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HOTSPOT na 3 mikrotika

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: HOTSPOT na 3 mikrotika

[ Pregleda: 2076 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JabaMS
Mladen Savic
Kosovo i Metohija, Preoce

Član broj: 145611
Poruke: 39

Sajt: www.nasioglasi.com


Profil

icon HOTSPOT na 3 mikrotika25.04.2008. u 13:14 - pre 194 meseci
Ovako stoje stvari, prvi put podesavam hotspot ali mi nesto ne i de od ruke! evo o cemu se radi, imam 3 MT-a mt1 glavni, na njega se veze mt2, a na mt2 se vezuje mt3. E sad, podesio sam hotspot na mt1 na kojem imam 4 interfejsa, ethernet (klijent), i 2 wireless kartice (ap bridge) i jos jedan ethernet koji ja koristim za povezivanje na mt. Napravljen je bridge izmedju zadnja 3 interfejsa. Hotspot sam podesio da koristi interface bridge. Na sva tri mt-a korisnicima trazi da se uloguju da bi koristili net. To je ok, ali je problem sto ukoliko se jedan korisnik uloguje sa mt2 ili mt3 svima ostalima na mt2 i mt3 ne trazi logovanje i automatski imaju net, jer hotspot prepoznaje sve to kao jednu mak adresu, dok na mt1 sve radi savrseno. PLEASE pomozite, jer ne znam kako da to odradim sve da valja. Da li je moguce podesiti mt da prepoznaje mac adrese samih racunara! Nadam se da sam uspeo da objasnim sta je moj problem, HVALA UNAPRED.
 
Odgovor na temu

JabaMS
Mladen Savic
Kosovo i Metohija, Preoce

Član broj: 145611
Poruke: 39

Sajt: www.nasioglasi.com


Profil

icon Re: HOTSPOT na 3 mikrotika25.04.2008. u 20:16 - pre 194 meseci
Ima li nekog ko moze da mi pomogne oko ove problematike? Stvarno mi je mnogo hitno! :S
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: HOTSPOT na 3 mikrotika

[ Pregleda: 2076 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.