Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gigabyte GA-P35-DS4... valja'l ovo?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Gigabyte GA-P35-DS4... valja'l ovo?

[ Pregleda: 2187 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eXtazY
DIGI TV - Ovlasceni distributer za
moravicki okrug
Cacak

Član broj: 39419
Poruke: 50
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: extazy@elitesecurity.org


Profil

icon Gigabyte GA-P35-DS4... valja'l ovo?11.04.2008. u 17:07 - pre 195 meseci
Sutra bi trebalo da uzmem komp. Evo konf. koju smo slkopili danas... prema lageru...
Intel Q6600 2.4
Gigabyte GA-P35-DS4
4GB Geil Black Dragon 800MHz
Gainward 9600GTS 512
Seagate Baracuda 750GB 16MB
itd...

Buni me ploca. Neznam dal valja... kakva je... Ja sam vec u jednoj temi rekao da favorizujem Abit, i danas sam poludeo kad sam cuo da PIN nema na stanju IP35-Pro, koju volim vise nego svaku bolju plocu. Da li je ovaj Gigabajt bolji ili losiji od pomenutog Abita? Sta kazete vi?

Naravno, sugestije za ostale komponente su uvek dobrodosle :D
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Gigabyte GA-P35-DS4... valja'l ovo?11.04.2008. u 19:26 - pre 195 meseci
Gigabyte GA-P35-DS4 je odlicna ploca u rangu sa Abitom IP35-Pro.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Gigabyte GA-P35-DS4... valja'l ovo?11.04.2008. u 19:27 - pre 195 meseci
Po karakteristikama, skoro identicne ploce sa blagom prednoscu GB po mogucnostima OC i kvalitetnijim napojnim stepenom. Sigurno neces pogresiti ako se opredelis za nju.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
91.150.107.*

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Gigabyte GA-P35-DS4... valja'l ovo?12.04.2008. u 03:27 - pre 195 meseci
Takodje sam pazario prosle nedelje istu plocu, GA-P35-DS4.

Razlozi su uglavnom bili sledeci: dobro reseno hladjenje (bar vizuelno), kvalitetni kondenzatori i renome firme koju mi je preporucio kolega koji vec godinama kupuje samo ploce od Gigabyte-a (pirat sa 4 mashine). Takodje mi jedan rugi prodavac opet preporucio Gigabyte-a jer imaju najmanje reklamacija.

Ali u vezi toga i mala mozda anegdota: kada sam rekao prodavcima da bi da kupim procesor Intel E8400 i doticnu plocu, poceli su obojica da se smeju. Kasnije se ispostavilo da je jedan od njih upravo za sebe kupio tu kombinaciju o kojoj, tako bar rece, sanja pola godine... i to me je konacno ubedilo u dobar izbor :) ... Dakle ako ne znate sta bi da kupite, pitajte prodavca sta bi on, naravno pod uslovom da verujete u njegovu iskrenost.

Kupio sam i istu memoriju, ali 4x1 Gb, ja volim tako... :)
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Gigabyte GA-P35-DS4... valja'l ovo?12.04.2008. u 19:15 - pre 195 meseci
Citat:
Takodje mi jedan rugi prodavac opet preporucio Gigabyte-a jer imaju najmanje reklamacija.


Ja nisam prodavac, ali jesam serviser koji trenutno sklapa i popravlja vise racunara dnevno. To za GB je cista izmisljotina ili subjektivno misljenje nekoga ko prodaje malo maticnih ploca (naravno ugradjenih u konfiguracije) mesecno, ili je jednostavno GB preferiran proizvodjac maticnih ploca tog prodavca ciju bi plocu on uzeo za sebe da sebi sklapa masinu. Gigabyte kao i svi ostali ima i krsh ploca sa mnogo reklamacija. To je pre par godina bila i velika GB-ova boljka a i sad je sa nekim modelima ploca. Svako moze da ima svoje preference kao sto je moja vec 7 godina Asus, ali u sustini svi najpoznatiji Tier 1 proizvodjaci maticnih ploca (prvenstveno mislim na Asus, Gigabyte i MSI) imaju jednak broj reklamacija kada se gleda koliko je ploca prodato i koliko stize nazad. Ne znam zasto bi se jedan od nasih vecih uvoznika (ovcica comp) vec godinama za*ebavao sa oprostenjem i uvozio Gigabyte (po nekima ovde najbolji) ili MSI (po nekima ovde najgori) kada su cene skoro identicne, kada se uporede maticne ploce u istim klasama, a kvalitet toboze toliko na strani Gigabyte-a.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
77.46.240.*

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Gigabyte GA-P35-DS4... valja'l ovo?13.04.2008. u 01:07 - pre 195 meseci
Nisam toliko strucan da diskutujem sa nekim ko se svaki dan bakce sa hardverom, ja na njega obratim paznju tek svake druge godine kada ga menjam, ali mi je misljenje o Gigabyte-u stiglo sa dve strane, tj. sta sa onim piratom? Isti takodje ne podnosi i AMI BIOS...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Gigabyte GA-P35-DS4... valja'l ovo?13.04.2008. u 11:27 - pre 195 meseci
BIOS k'o BIOS. Svaki je slican ako znas gde da udjes i sta da podesis. Ima svoje otvorene i zatvorene delove :) Sto je otvoreniji to je bolji za entuzijaste. Za normalnog korisnika koji ne prcka po BIOS-u radi overkloka i optimizacije sasvim je sve jedno koji BIOS ploca koristi. Naravno najbitnija star sto se tice BIOS-a je da bude redovno update-ovan na sajtu proizvodjaca ploce tako da moze da se flashne kad za to dodje stvarna potreba. BIOS se nikada ne flashuje samo zbog toga sto je izasla nova verzija. Ponovo napominjem, po ko zna koji put, da BIOS nije nesto sto se menja cim izadje nova verzija, osim ako ta nova verzija provereno ne donosi neka poboljsanja u radu ili kompatibilnost sa nekim novijim komponentama.
 
Odgovor na temu

ultraKeen
ultraKeen
Zemun

Član broj: 2396
Poruke: 289
79.101.68.*

ICQ: 36109339
Sajt: ultrakeen.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: Gigabyte GA-P35-DS4... valja'l ovo?14.04.2008. u 03:23 - pre 195 meseci
Pa ne bi bas rekao da je "BIOS k'o BIOS" i da je svaki dobar ako znas sa njim.

Isto bi mogao da kazes za sve programe razlicitih proizvodjaca na istu temu, recimo za fajl-menadzere. Jel moze da se poredi Windows Commander sa Explorer-om od malog-mekanog? Ne moze naravno, stos i razlika je u nijansama, a nijanse nekom trebaju a nekom ne...
postoji samo jedan apsolut u logickoj ravni desavanja/vremena:
SVE je RELATIVNO sem:
- osnovnih konstanti svemira
- logike
...i ove tvrdnje
*
Daniel J. Boorstin: The Discoverers, A History of Man’s Search To Known

Napredak nauke zavisice od covekove spremnosti da poveruje u neverovatno, da prekoraci granicu koju namece zdrav razum.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Gigabyte GA-P35-DS4... valja'l ovo?16.04.2008. u 21:25 - pre 195 meseci
Meni je na maticnim plocama za desktop racunare svaki BIOS isti jer dnevno bar udjem u BIOS 5-6 maticnih ploca razlicitih proizvodjaca (uglavnom su to ASUS, GB i MSI) a ponekad je to i dvocifren broj. Razlika je u tome koliko je koji otvoren sto sam vec i rekao. U sustini svaki BIOS moze da se otvori, a mnogi su otvoreni,a li zbog n00b-ova otvoreni delovi skriveni i njima se prilazi pomocu pojedinih kombinacija hot key-eva. Kad sam video kako jednu MSI-evu plocu na nekom stranom sajtu (MSI P35 Platinum REV 1.2) kude zbog nedovoljno otvorenog BIOS-a slatko sam se nasmejao jer sam video da nisu znali da pridju naprednijem delu istog Ploca je inace jako dobar overclocker.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Gigabyte GA-P35-DS4... valja'l ovo?

[ Pregleda: 2187 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.