Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Procurio source kod za windows vistu!

[es] :: Advocacy :: Procurio source kod za windows vistu!
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14114 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Procurio source kod za windows vistu!05.04.2008. u 23:35 - pre 195 meseci

Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
0

_abyss

Član broj: 152710
*.paleol.net.



Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!05.04.2008. u 23:44 - pre 195 meseci
Haha genijalno :)
Zaista, Vista je zalostan operativni sistem i drago mi je da ce relativno uskoro u penziju. Trenutno korisnim Vistu iskljucivo zbog DX10 podrske, al' mnogo, mnogo sam srecniji bio sa XP-om. Razvijati software vise od 5-6 godina i kao finalan proizvod dobiti ovakav jedan shit, sramota.
Nadam se da ce MS sa Windows 7 ponuditi mnogo kvalitetniji proizvod.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.189.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!05.04.2008. u 23:58 - pre 195 meseci
idi u dupe, ja mislio stvarno procureo kod negde, pa da se malo pogleda :)

fali jos u bibliotekama:

#include "All_Steve_Jobs_Ideas.h"

i tamo kod if sekcije su zaboravili graficku;

 
0

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!06.04.2008. u 10:47 - pre 195 meseci
ova fora se provlaci jos od nastanka 95-ice....
 
0

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Moderator
Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!06.04.2008. u 12:02 - pre 195 meseci
ZLOCIN je sto na racunare tipa Pentium M na 1.67 GHz i 512 Mb memorije na silu trpaju vistu. To toliko sporo radi da nije normalno. Supruga je kupila HP pavillion 6000 (solidan laptop, dual core, 1 Gb memorije), ali toliko je usporio u poslednje vreme bez da je ikakav softver instaliran u poslednjih 6 meseci. Znaci samo internet i filmovi (a sto se interneta tice, ja redovno radim ciscenje od gluposti). Moj stari Toshiba M60 (centrino, single core, 1.67 GHz, samo sam sa 512 Mb podigao na 2 Gb), radi znacajno brze ALI nisam skidao original XP...

Po meni Vista prilicno lepo izgleda ali to je sve. Ima tu svakako "ispod haube" mnogo toga, ali sta to vredi ako moji zaposleni ovde moraju da cekaju da se otvori web strana 2 minute a kod mene se ista otvori za 10-15 sekundi, na mnogo slabijem racunaru... Nije normalno da racunaru treba 2-3 minute, nekad i vise, da se od ukljucivanja dovede u operativno stanje (dok ucita sve gluposti).

Mozda je ovo odgovor, barem za one koji mogu da priuste, ili one kojima "legalnost" nije problem:

http://www.elitesecurity.org/t...-Windows-Server-kao-Desktop-OS
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2789 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!06.04.2008. u 19:46 - pre 195 meseci
Ovaj kod ne može da se kompajlira. While zagrada nije nigde zatvorena. Mora da je falsifikat.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!06.04.2008. u 19:57 - pre 195 meseci
Vista napisana u C++...
Ja ocekivao PASCAL :-(
 
0

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
217.169.209.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!06.04.2008. u 20:16 - pre 195 meseci

Citat:
_abyss: Haha genijalno :)
Zaista, Vista je zalostan operativni sistem i drago mi je da ce relativno uskoro u penziju. Trenutno korisnim Vistu iskljucivo zbog DX10 podrske, al' mnogo, mnogo sam srecniji bio sa XP-om. Razvijati software vise od 5-6 godina i kao finalan proizvod dobiti ovakav jedan shit, sramota.
Nadam se da ce MS sa Windows 7 ponuditi mnogo kvalitetniji proizvod.


Divim se ovakvim komentarima, a jos vise osobama koje postavljaju iste. Ocigledno je da je Srbija puna gurua raznih sorti..

 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.189.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!07.04.2008. u 00:36 - pre 195 meseci
@Nedeljko:

Citat:
Ovaj kod ne može da se kompajlira. While zagrada nije nigde zatvorena. Mora da je falsifikat.


Ma nije falsifikat. Na toj nezatvorenoj zagradi se zasniva neslucen potencijal za dalji razvoj Viste.

/edit: doduse i ona boolean promenljiva se ne koristi nigde.... (mozda je ipak falsifikat :))) )
 
0

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!07.04.2008. u 18:01 - pre 195 meseci
#include "DD(dimkovic-degejs)lawsuit_jobs_4_free.h"
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!07.04.2008. u 19:01 - pre 195 meseci
Citat:
Nedeljko: Ovaj kod ne može da se kompajlira. While zagrada nije nigde zatvorena. Mora da je falsifikat.


Nije falsifikat nego ti nemas kompatibilan kompajler
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
77.46.209.*



+4 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!07.04.2008. u 19:20 - pre 195 meseci
Citat:
Burgos: Divim se ovakvim komentarima, a jos vise osobama koje postavljaju iste. Ocigledno je da je Srbija puna gurua raznih sorti..


A mene je jos vise facinira kako pojedini Win advokati iz petnih zila brane musicavu Vistu
I to obicno oni kojima su uvalili istu na nekom laptopicu ili desktopu pa ajd eto da je koristimo
Govoriti da je Vista dobar Windwos je kao kada bi rekao da je Vladan Batic zgodan covek :D
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!07.04.2008. u 20:27 - pre 195 meseci
Ovo zaglavlje klase mi ne liči na C++, više liči na Javu. Možda zato se ne može kompajlirati...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
0

GM_X
Iznad Ekvatora

Član broj: 168357
Poruke: 98
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!07.04.2008. u 22:32 - pre 195 meseci
Koji ste vi likovi, kad čovek čita vaše postove u vezi Linux-Windows mana-prednosti stvarno može svašta da zaključi.
Ajd sad da radite za jednu od pomenutih strana pa da vas čovek i razume, nego ovako naglabate godinama o tim sra...a a nemate nikakve koristi od toga. Ajd fino se skupite,razmenite neke konstuktivne ideje pa napravite nesto bolje i pri tom i zaradite neku paru ako ste već svi toliki stručnjaci pa da vam se svi ostali dive na postignutom rezultatu. Ili je ovako interesantnije samo se praviti pametan? Čast nekim izuzecima.
Tratinčice mala, a-sa.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
79.101.167.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!08.04.2008. u 05:25 - pre 195 meseci
da, stvarno moras biti jak strucnjak da bi primetio kako ti se OS "vuce ko prebijen" :)
 
0

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
80.93.249.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!08.04.2008. u 06:49 - pre 195 meseci
Izdrzao sam sa vistom dobrih mesec ipo dana :) Najmanje vremenski koriscen OS U mom zivotu. I linux mi je duze trajao :P

Sta god da sam kupio pisalo je vista compatible :) Pistolj igrice 20% manje fps-a, testove sam radio u Windows XP i Visti. Ne moze neko da me ubedi da brze radi. Nemogucnost da upgradujem vistu na sp1 ?!?!?!?! Tu sam maximalno popizdeo, inace koristio sam licenciranu vistu i koristim licenciran windows xp, da ne bude nece da se upgrade jer je krekovan. Da vista radi kao sto radi WinXP istog momenta bi se prebacio, ali prosto neke stvari kad ti se desavaju svakog dana, tipa da ti blokira login screen ili da ti pucketa zvuk (sta je vise problem zvucnih drajvera), 20% manje performansi :S Jednostavno takvo smece ne zasluzuje da bude na mojoj masini i samo je bilo dzaba potrosenih 7.830,00 dinara na nju. E gde ja sad to da reklamiram i da dobijem svoje pare nazad ? Da napomenem da sam koristio Vista Home edition, na Geforce 8600gt, 2.2ghz Intel core 2 duo i sata HDD, sa 2 GB rama :P I da to tolko loshe radi.

Valjda su svoje greske naucili i nadam se da nece da ih ponovo u Windows 7, a moguce da se Vista SP2 biti ok :P
 
0

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
217.169.209.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!08.04.2008. u 11:20 - pre 195 meseci
Citat:
Body Bag: A mene je jos vise facinira kako pojedini Win advokati iz petnih zila brane musicavu Vistu
I to obicno oni kojima su uvalili istu na nekom laptopicu ili desktopu pa ajd eto da je koristimo
Govoriti da je Vista dobar Windwos je kao kada bi rekao da je Vladan Batic zgodan covek :D



Meni niko nije uvalio Vistu ni na laptopcicu, ni na desktopu, sam sam je instalirao na sledecu konfiguraciju:

NVIDIA GeForce 8800 GT
Intel - Core2Duo E6750 4MB L2
2x 1GB DDR Kingston

i toliko brzo radi da ne mogu da primetim nikakvu razliku izmedju Windows XP i Windows Viste, pogotovu sada, kada su se stvari sa drajverima iskristalisale i kada nema problema kakvih je pre bilo sto se tice drajvera (npr. Technisat SS2, koja u Visti radi i kako mrezna kartica, a i kao BDA uredjaj). To sto se Windows Vista vuce na konfiguracijama za koje ona nije namenjena, nema veze sa Vistom, krivca za to treba traziti u proizvodjacima laptopova koji guraju takve stvari. Na gorepomenutoj konfiguraciji, nijedan BSOD, nijedan iznenadni reset, bez ikakvog upozorenja, cak se i kada se burazeru desilo zakucavanje u Vice City-u, resilo se kombinacijom CTRL-ALT-DEL.

A brzina? Pa, ne znam, sve se otvara trenutno.. Mozda je zaista neophodno da OS na komande odgovara za pola, ili cetvrtinu trenutka...


Ne kazem da ona nema svojih mana, ali mislim da ovo:

Citat:
_abyss::
Haha genijalno :)
Zaista, Vista je zalostan operativni sistem i drago mi je da ce relativno uskoro u penziju. Trenutno korisnim Vistu iskljucivo zbog DX10 podrske, al' mnogo, mnogo sam srecniji bio sa XP-om. Razvijati software vise od 5-6 godina i kao finalan proizvod dobiti ovakav jedan shit, sramota.


nema mnogo smisla i to je ono cemu se divim.. Nemoj me shvatiti pogresno, ali nisam pristalica, i gadim se proroka, posmatraca i svih onih koji osudjuju nesto bez ikakvih argumenata.

A za ovo:

Citat:
Body Bag:
Govoriti da je Vista dobar Windwos je kao kada bi rekao da je Vladan Batic zgodan covek :D


:D

I ko god da je pisao onaj kod, sigurno nije imao 7 iz Programiranja :).
 
0

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
79.101.241.*



+4 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!08.04.2008. u 15:26 - pre 195 meseci
Citat:
Burgos: nema mnogo smisla i to je ono cemu se divim.. Nemoj me shvatiti pogresno, ali nisam pristalica, i gadim se proroka, posmatraca i svih onih koji osudjuju nesto bez ikakvih argumenata.


Pa covek je donekle u pravu ;)
Toliko vremena je proslo a na kraju su korisnici posle 5 godina dobili nasminkani i malo doradjeni Win 2003 koga ni SP 1 nece okrpiti jos kako treba a proslo je vec vise od godinu dana
Jednostavno-nista specijalno pored zivog i zdravog XP-a

BTW-ako tebi radi Vista dobro to ne znaci da su svi zadovoljni-dovoljno je pogledati bilo koji forum i videti koliko ljudi jos uvek ima problema ;)

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
0

Stefan Markic

Član broj: 82674
Poruke: 759
*.dynamic.sbb.rs.



+73 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!08.04.2008. u 16:31 - pre 195 meseci
Bogme, ono sto ja primecujem je to da ljudi sada Vistu brze prihvataju nego sto su prihvatali XP kada je izlazio.

Kako ce se pricati da Vista rula, a da su Viennom ovoga puta (kad god) stvarno preterali... :D E, znaci, seticu se ovog posta jednog dana i linkovacu ga u nekoj diskusiji kad dodje vreme. :)
 
0

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
217.169.209.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Procurio source kod za windows vistu!08.04.2008. u 20:23 - pre 195 meseci
Citat:
Body Bag:
BTW-ako tebi radi Vista dobro to ne znaci da su svi zadovoljni-dovoljno je pogledati bilo koji forum i videti koliko ljudi jos uvek ima problema ;)


Da, ali da li je toliko tesko napisati to? Tu jednu slozenu recenicu, i dati svoje misljenje koje je potkrepljeno necim materijalizovanim? Na to ciljam i mislim da bi se kvalitet diskusije, ovde, na Advocacy-ju znatno poboljsao kada bi odredjeni diskutanti (ne ciljam na licnosti, ko se pronasao, pronasao se) barem pokusali to da urade s vremena na vreme..

Citat:
BrokeBody: Bogme, ono sto ja primecujem je to da ljudi sada Vistu brze prihvataju nego sto su prihvatali XP kada je izlazio.

Kako ce se pricati da Vista rula, a da su Viennom ovoga puta (kad god) stvarno preterali... :D E, znaci, seticu se ovog posta jednog dana i linkovacu ga u nekoj diskusiji kad dodje vreme. :)


A bogme, brze nego i Windows 2000 ;).
 
0

[es] :: Advocacy :: Procurio source kod za windows vistu!
(Zaključana tema (lock), by dr ZiDoo)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14114 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.