Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

grcka,sezonski posao,da li je tesko dobiti vizu na mesec,dva?

[es] :: Vodič za emigraciju :: grcka,sezonski posao,da li je tesko dobiti vizu na mesec,dva?

[ Pregleda: 7197 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SLIKARKA
nazaposlena

Član broj: 177539
Poruke: 2
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon grcka,sezonski posao,da li je tesko dobiti vizu na mesec,dva?03.04.2008. u 12:20 - pre 194 meseci
Vidim da su mnogi ovde dosta upuceni oko procedure odlaska i rada u inostranstvu.Ja nemam nikakvog iskustva u tom pogledu ali sam mislila da odem u grcku na leto probno da vidim moze li se tamo nesto i zaraditi.Ja slikam u ulju a radim i portrete uzivo.Ovde je i za nas slikare mrka kapa, pa bih probala da tamo radim u nekom turistickom mestu.Ne znam koju vizu da podnesem, turisticku ili neku drugu?Da li ima nekih olaksica za umetnike?Nisam zaposlena, a clan sam lokalnog likovnog udruzenja.Kakvi su uslovi za smestaj,koliko otprilike kosta da se iznajmi soba ili krevet na 1 mesec?Svaka informacija bice mi dragocena jer idem skoro na slepo.Ili je bolje preko neke agencije?Hvala unapred svima!
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: grcka,sezonski posao,da li je tesko dobiti vizu na mesec,dva?03.04.2008. u 14:12 - pre 194 meseci
mislim da postoji mogucnost odlaska na sezonski rad, tj privremena radna viza. Ali u tvom slucaju ne znam ko bi ti bio poslodavac s obzirom da bi radila samostalno. Probaj u grckoj ambasadi da pitas ili na internetu vidi.
 
Odgovor na temu

SLIKARKA
nazaposlena

Član broj: 177539
Poruke: 2
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: grcka,sezonski posao,da li je tesko dobiti vizu na mesec,dva?03.04.2008. u 15:17 - pre 194 meseci
hvala, probacu jos da se raspitam.valjda nije kasno.
 
Odgovor na temu

closhar
nis

Član broj: 118526
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: grcka,sezonski posao,da li je tesko dobiti vizu na mesec,dva?06.04.2008. u 11:48 - pre 194 meseci
Prvo,ne postoje ili su vrlo male sanse da dobijes bilo kakvu vrstu radne dozvole za Grcku.Drugo, ako nemas ni jednu sengen vizu u pasosu, vizu na 2-3 meseca neces dobiti bez neke veze.Za to bi ti bio potreban uplacen aranzman na ta 2-3 meseca,stalni radni odnos,brdo dokumenata i pare.Ovo prvo je cinjenica Grcka dolazi do radne snage legalizacijom ilegalnih emigranata...barem je tako u poslednjih 10g. Jedini nacin koji mi pada na pamet je da prekoracis 15todnevnu vizu koju bi najverovatnije dobila,da gledas da te ne uhvate i deportuju(5 godina zabrane ulaska u sengen zemlje) i da, po isteku "angazmana", sama izadjes iz Grcke plativsi kaznu.Kazna je ranije bila 350dm i verovatno je veca sad.U slucaju placanja kazne zabrana ne postoji.
 
Odgovor na temu

closhar
nis

Član broj: 118526
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: grcka,sezonski posao,da li je tesko dobiti vizu na mesec,dva?06.04.2008. u 11:53 - pre 194 meseci
I jos nesto.Imaj u vidu da iako nas Grci gotive(naicices na izuzetno otvorene i DOBRE ljude), Grcka administracija nas ne gotivi uopste...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: grcka,sezonski posao,da li je tesko dobiti vizu na mesec,dva?

[ Pregleda: 7197 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.