Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

atx-2000 tzv.papagaj

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: atx-2000 tzv.papagaj

[ Pregleda: 3655 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan92d
Mitar Miric
(m)ucenik,prva beogradska gimnazija
beograd

Član broj: 174045
Poruke: 12
*.ptt.yu.



Profil

icon atx-2000 tzv.papagaj20.03.2008. u 20:17 - pre 196 meseci
Ovaj uredjaj je uredjaj koji sam pominjao u temi o anteni pojacivacu za pmr toki voki,ali sam saznao nesto vise o njemu.Naime ovaj uredjaj se moze koristiti za sve vrste radio amaterskih uredjaja i radi kao repetitor.Ovaj uredjaj je repetitor za svaciji dzep,iako ne znam cenu pravog radio amaterskog repetitora,ovo izgleda kao jeftino resenje za repetitor.Po ceni od 68€ za komad i 118€ za dva komada dobijas ovaj uredjaj koji je velicine pakle cigara i napaja se sa 4xAAA baterije(iako je za autonoman rad negde u brdima potrebno stalno napajnje).Prikljucuje se preko konektora za slusalice,snjima ono sto prima stanica,i dalje reprodukuje(sto znaci da cujes eho svog govora na stanici).Ima dva konektora sto znaci da se mogu prikljuciti dve stanice tako da spaja dva kanala ili dva banda(kao replekser ako sam shvatio sta replexer znaci),npr.pmr/gmrs(evropski i americki standard licence free toki vokija).Mislio sam da bi ovo zanimalo vas radio amatere(ja kad postanem amater cu sigurno napraviti jedan ovakav repetitor),detaljnije pogledajte na sajtu www.atx2000.altervista.org
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Moderator
Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.eunet.yu.



+13 Profil

icon Re: atx-2000 tzv.papagaj21.03.2008. u 09:23 - pre 196 meseci
Takve slične uređaje je Motorola imala u proizvodnom programu pre više od 10 godina i pokazali su se kao vrlo neprihvatljivo rešenje u profesionalnom korišćenju.
Pored klasičnog interfejsa za radio stanicu u njemu se nalazi čip za snimanje glasa, koji zapamti jednu relaciju i po završetku reemituje snimljenu informaciju. Loša strana je što to traje i što je komunikacija spora i zahteva izuzetnu disciplinu i izvežbane korisnike.
 
Odgovor na temu

yt1prm
Radovanovic Milan
Elektricar
Pirot/Budva

Član broj: 204940
Poruke: 271
79.143.100.*

Jabber: www.elektricar.eu
ICQ: 363132976
Sajt: www.yt1prm.shopmania.biz


+16 Profil

icon Re: atx-2000 tzv.papagaj14.01.2009. u 19:51 - pre 186 meseci
ima koliko god oces softvera po internetu mozda jos uvek nekog zanima pa pokrecem ozivljavam temu a ne vidim sto mi se brisu poruke od strane yu1ny ako imas nesto protiv cb-jasa onda to iznosi na neki drugi nacin a ne da brises odgovore koji su vezani sa temom! evo nekoliko linkova www.qrz.ru www.radioscanner.ru internet je cudo a i ljudi su jos vece
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: atx-2000 tzv.papagaj

[ Pregleda: 3655 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.