Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Robno poslovanje, naglasak na update query-je

[es] :: Access :: Robno poslovanje, naglasak na update query-je

[ Pregleda: 5307 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

strujnik_adi
Adnan Brkic
Prozor

Član broj: 55678
Poruke: 44
*.tel.net.ba.

Sajt: www.prozor.net


Profil

icon Robno poslovanje, naglasak na update query-je19.03.2008. u 15:26 - pre 196 meseci
Evo posao sam raditi primjer baze podataka u Accessu za robno poslovanje.
Cisto radi ucenja, pa sam se trudio da ispocetka bude sto jednostavnije.
Napravio sam tabele sa slijedecim poljima i relacijama.


Odvojeno sam napravio tabelu transakcije, zato sto preko nje mislim realizovati i vracanje robe na lager, ako recimo kupci ne prodaju odredjenu robu.

Napravio sam formu "transakcije" i u nju ubacio subformu "prodaja" (forma 'transakcije' upisuje podatke u tabelu "transakcije", a subforma 'prodaja' u tabelu 'prodaja').
To izgleda ovako:



Ono sto je i svrha svakog ovakvog programa je da korisnik baze zna na cemu je, tj. kolika je kolicina nekog artikla nakon odredjenog broja transakcija.
To sam htio uraditi preko update query-ja, ali nisam uspio. Stavio sam dugme na subformu (prodaja) koja je trebala pokrenuti taj query, ali taj query meni mijenja podatke u koloni "kolicina", u tabeli "artikli", svaki red.

Pa odmah pitanje, koji je pravi query za ovaj zadatak.

Isto, ono sto bih volio promijeniti je da na combo-boxovima budu imena kupaca, a ne njihov ID, isto tako je i sa artiklima, jer opet korisniku je tesko pamtiti imena svih artikala.

I kako da nakacim primjer baze?



Struja
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Robno poslovanje, naglasak na update query-je19.03.2008. u 15:49 - pre 196 meseci
To jeste pravi query ali ti se ne referencira dobro. U redu Criteria treba da stoji [Forms]![NazivForme]![NazivPodforme].[Form]![NazivPolja]. Tako će da ažurira samo traženi zapis u tabeli. Za pitanje oko Combo Box-a Povećaj Column Count na 2, napiši u osobini Column Widths recimo 0cm;3cm. Tako se prvo polje neće videti a drugo će ostajati u text boxu forme. Tabela je i dalje vezana preko Bound Column.

Nije dobro da ti se podforma i tabela zovu isto.

[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 19.03.2008. u 17:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

strujnik_adi
Adnan Brkic
Prozor

Član broj: 55678
Poruke: 44
*.tel.net.ba.

Sajt: www.prozor.net


Profil

icon Re: Robno poslovanje, naglasak na update query-je19.03.2008. u 19:03 - pre 196 meseci
Uradio sam te queryje prema tvom savjetu, ali opet ne fercera,
evo prikacit cu ovdje pa da vidis.
Ovo sa comboboxom je uspjelo, Hvala

Struja
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Robno poslovanje, naglasak na update query-je19.03.2008. u 19:24 - pre 196 meseci
Nisi baš pazio na času. :-(
U query-ju si napisao : [Forms]![transakcija]![prodaja].[transakcije]![Kolicina_prodatih]
i usput napravio više grešaka. Master forma ti se zove "transakcije" (sa e na kraju, a ne "transakcija"). A umesto službene reči [Form] ti si napisao "transakcije". Umesto referenciranja na povezujuće polje "ID_Artikla" ti si postavio "Kolicina_prodatih". Ovo zadnje ti je u prvom pokušaju bilo dobro. Ne znam zašto si ga u drugom promenio. Probaj da u red Criteria napišeš:

[Forms]![transakcije]![prodaja].[Form]![ID_Artikla]

Trebalo bi da proradi. Kod mene fercera kako ti kažeš. :-)

Više o referenciranju imaš ovde: http://www.elitesecurity.org/t221799-0#1601903
 
Odgovor na temu

strujnik_adi
Adnan Brkic
Prozor

Član broj: 55678
Poruke: 44
*.tel.net.ba.

Sajt: www.prozor.net


Profil

icon Re: Robno poslovanje, naglasak na update query-je19.03.2008. u 19:33 - pre 196 meseci
Brzoplet, jedva cek'o da vidim kako ce izgledati kada proradi, pa eto pogrijesio. Iskreno da kazem, slabo se nalazim sa criterijima u dizajnu query.ja, sa SQL-om je puno lakse.
Hvala na pomoci :)
Idem sada vidjeti, sta se jos moze zakomplikovati , pokusati napraviti i koji izvjejstaj, pa kacim ovdje, a volio bih da se i ostali ukljuce sa prijedlozima.
Struja
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.europronet.ba.



+1 Profil

icon Re: Robno poslovanje, naglasak na update query-je19.03.2008. u 19:42 - pre 196 meseci
Jel ovo sto trazis
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

strujnik_adi
Adnan Brkic
Prozor

Član broj: 55678
Poruke: 44
*.tel.net.ba.

Sajt: www.prozor.net


Profil

icon Re: Robno poslovanje, naglasak na update query-je19.03.2008. u 21:16 - pre 196 meseci
@DarioBiH,
Ovo mi se svidja sto si dodao sve informacije o kupcu.
Medjutim query ti ne radi kako treba.
Kolega Getsbi je dao rijesenje, s tim sto bih volio da nakon klikanja za prodaju, ne iskacu ova dva prozora koja daju upozorenja.
Struja
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Robno poslovanje, naglasak na update query-je19.03.2008. u 21:28 - pre 196 meseci
Tools, Options, Edit/Find, dečekiraj opciju Action queryes.
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.bilokalnik.hr.



+8 Profil

icon Re: Robno poslovanje, naglasak na update query-je20.03.2008. u 08:10 - pre 196 meseci
a mozes u kodu isključiti prikazivanje poruka

DoCmd.SetWarnings False ' ne prikazuj poruke

DoCmd.OpenQuery "qbrisinarudzbe"

DoCmd.SetWarnings True ' prikazuj poruke
 
Odgovor na temu

strujnik_adi
Adnan Brkic
Prozor

Član broj: 55678
Poruke: 44
*.tel.net.ba.

Sajt: www.prozor.net


Profil

icon Re: Robno poslovanje, naglasak na update query-je23.03.2008. u 13:37 - pre 196 meseci
Nisam bio tu proteklih dana, evo malo sam se vratio ovom postu.
Ovo sve za sada fercera.
Napravio sam neke forme za dodavanje artikala, kupaca i slicno.
Ono sto bih volio da mi bude na nekim formama u kojim unosim nove artikle je da svaki put kad se otvori forma da vec bude pripremljeno za unosenje recimo novog kupca, znaci na novom rekordu, da to ne bude, na onom recordu koji je prvi u tabeli.

Struja
 
Odgovor na temu

strujnik_adi
Adnan Brkic
Prozor

Član broj: 55678
Poruke: 44
*.tel.net.ba.

Sajt: www.prozor.net


Profil

icon Re: Robno poslovanje, naglasak na update query-je24.03.2008. u 10:37 - pre 196 meseci
Tabelu "artikli" sam malo prosirio, dodao sam kolone "MPC" i "VPC" i jos dvije u kojima racuna ukupan iznos, tj. "Iznos_VPC" i "Iznos_MPC" (tu bi trebala biti cifra koja se dobije množenjem količine sa MPC, odnosno VPC). To sam pokušao uraditi u query-ju, ali ne radi kako treba.

UPDATE artikli INNER JOIN dodavanje_artikala ON artikli.ID_Artikla = dodavanje_artikala.ID_Artikla SET artikli.Količina = ([artikli].[Količina]+[dodavanje_artikala].[Kolicina_dodatih]), artikli.VPC = [dodavanje_artikala]![VPC], artikli.MPC = [dodavanje_artikala]![MPC], artikli.Ukupno_VPC = ([dodavanje_artikala]![VPC]*([artikli]![Količina]+[dodavanje_artikala].[Kolicina_dodatih])), artikli.Ukupno_MPC = [dodavanje_artikala]![MPC]*[artikli]![Količina]
WHERE (((artikli.ID_Artikla)=[Forms]![dodavanje_artikala].[Form]![ID_Artikla]));

Ima li pomoci?
Struja
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Robno poslovanje, naglasak na update query-je24.03.2008. u 12:01 - pre 196 meseci
Izbaci iznose iz tabele, jer se krši normalizacija. Ažuriraj fajl sa formama koje si dodao i onda postavi pitanje.
 
Odgovor na temu

keka2004

Član broj: 63908
Poruke: 11
109.175.6.*



Profil

icon Re: Robno poslovanje, naglasak na update query-je25.12.2012. u 09:00 - pre 138 meseci
Jel ima neko instalaciju ovog programa? Posto je moja izgleda ostecena prijavi mi Run-Time error 429 Activex component can't create object
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Robno poslovanje, naglasak na update query-je

[ Pregleda: 5307 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.