Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Usporavanje mreze

[es] :: Zaštita :: Usporavanje mreze

[ Pregleda: 1987 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markoco
Marko Coric
PC Plus, C# Developer
Ruma, Vojvodina

Član broj: 96718
Poruke: 63
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Usporavanje mreze18.03.2008. u 12:55 - pre 196 meseci
Imam jedno pitanje za vas. Moj prijatelj drzi igraonicu (ima 10 racunara + server). E sada, kada se jedan od tih 10 klient racunara (znam i koji) zakaci na mrezu i ostvari konekcija na net (koristi ADSL prikljucak) mreza se skroz uspori, tacnije ostalima padne protok. Uspeo sam da ocistim raunar od Spyware-a i Virusa (Spybot S&D i AVG) ali i dalje se javlja isti problem. E sada pitanje je, da li je neko imao ovakav problem i sta znaci Rootkit (negde sam cuo nesto u vezi toga pa me zanima)? Postoji li nacin da se to resi bez ponovne instalacije?

Zaboravio sam da napomenem, svi koriste Windows XP Home Edition, a server radi na Windows XP Professional. Server servisira mrezu, tj. ima dve mrezne kartice, jednu za konekciju na net i drugu za ostatak mreze. Takodje se ovo desavalo i kada je swith bio povezan direktno na rooter.

Pozdrav ...
registered Linux user #378994
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Usporavanje mreze19.03.2008. u 20:24 - pre 196 meseci
Skini HijackThis, uradi sken proveri log ili ga ovde okachi da mi analiziramo rezultate.

Skini Combofix:

http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

Prati promptove i posle skeniranja okaci njegov log. Dok skenira Combofix ne pomeraj misa i ne radi nista sa racunarom.
 
Odgovor na temu

nanoextreme

Član broj: 172905
Poruke: 97
217.199.141.*



Profil

icon Re: Usporavanje mreze20.03.2008. u 07:37 - pre 196 meseci
da ti odgovorim sta je rootkit! rootkit je fajl u kojem je skriven neki virus ili slicno! ali taj fajl standardnim antivirusima,koji nemaju mogucnost trazenja rootkitova,izgleda kao obican fajl i nemogu vidjeti sta on skriva u sebi,i tako u njemu prezivljava virus,ali svaki od ovih boljiv antivirusa ima antirootkit sistem,koji prilikom skena pazi na rootkitove!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Usporavanje mreze

[ Pregleda: 1987 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.