Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trebaju mi Java biblioteke

[es] :: Java :: Trebaju mi Java biblioteke

[ Pregleda: 3370 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Crusader370
Toronto, Kanada

Član broj: 14880
Poruke: 24
*.CS.McGill.CA.



Profil

icon Trebaju mi Java biblioteke10.10.2003. u 16:05 - pre 249 meseci
Ne znam ni kako se kaze class library na srpskom. Sve jedno, radim sa permutacijama. Trebam da od nekoliko elemenata napravim puno kombinacija (elementi mogu i da se ponavljaju). Na primer, ako imam elemente a, b, c, i hocu da napravim kombinaciju koja ima 6 elemenata, moguce kombinacije su abcaa, aaabbb, cccccc i tako dalje. Da li postoji tako nesto?

I uopsteno pitanje, gde mogu da nadjem listu svih class libraries sa opisima sta rade?

Hvala svima.
 
Odgovor na temu

rapidlord
Vladan Markovic
dev
KG

Član broj: 10145
Poruke: 428
*.rcub.bg.ac.yu



+1 Profil

icon Re: Trebaju mi Java biblioteke12.10.2003. u 16:21 - pre 249 meseci
Za to sto treba da uradis netrebaju ti nikakve biblioteke, vec vrlo malo programerskog znanja, bez uvrede. Pogledaj malo FOR petlje i IF uslove uz malo mozganja logicki ces vec sam doci do resenja.

Sto se tice drugog pitanja, dokumentaciju za najnoviju verziju SDK 1.4.2 mozes naci na:

http://java.sun.com/j2se/1.4.2/download.html

skini - J2SE v 1.4.2 Documentation

 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Trebaju mi Java biblioteke21.10.2003. u 13:29 - pre 249 meseci
Ma da - bolje je da covek nadje JAVA .jar od par mega koji se bavi kombinatorikom.. :>>> Sto da se muci da napise tako nesto u 10-20 linija JAVA koda, kad to moze besplatno da nadje zapakovano i spremno za upotrebu?
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Trebaju mi Java biblioteke23.10.2003. u 19:10 - pre 249 meseci
A ako te ne interesuju moguce vrijednosti vec samo broj kombinacija pronadji negdje formule za kombinatoriku, tj permutacije, kombinacije sa i bez ponavljanja..

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

Crusader370
Toronto, Kanada

Član broj: 14880
Poruke: 24
*.Res.McGill.CA



Profil

icon Re: Trebaju mi Java biblioteke24.10.2003. u 21:58 - pre 249 meseci
Posle mnogo mukotrpnog rada, uspeo sam. Ne samo da resim onaj problem gore, to je bilo tesko, ali jako prosto kada se nadje resjenje, vec i ceo zadatak. I sto je najbolje, nisam nista koristio sem iostream... Ovo je zadatak:

Write a program that takes as input a numeric string (i.e. a string that consists only of the numeric digits 0 through 9) and uses recursion to answer the following problem: is there any way to add mathematical operators into the string such that the result is a valid mathematical equation?

The following strings have valid solutions:

"2317" (solution: "2*3+1=7")
"05555" (solution: "0*5*5+5=5")
"2284" (solution: "2*2=8-4")
"11112" (solution "1+11=12")
"123123" (solution: "123=123")
The following operators are valid (and have standard meaning): "+", "*", "/", "-", "%", "=". Integer division should be used for the "/" operator. Negative numbers are not allowed (so given the string "143", "-1+4=3" is not a valid solution). The "=" can only appear once in a valid solution (note that both "1*1=1" and "1=1*1" are valid solutions to the string "111"). Lastly, you may assume "left-to-right" arithmetic operations (i.e. 1+4*2-7 equals 3, since proceeding from left to right we first perform the addition, then the multiplication, then the subtraction).

Your program should take the user's input, print out whether or not the string has any valid solutions, and print out (any) valid solution if one exists.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Trebaju mi Java biblioteke

[ Pregleda: 3370 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.