Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

To Mac, or not to Mac......

[es] :: Macintosh :: To Mac, or not to Mac......

[ Pregleda: 2819 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan®

Član broj: 38606
*.yubc.net



Profil

icon To Mac, or not to Mac......10.10.2003. u 01:15 - pre 249 meseci
Koliko se po vama isplati kupiti Mac-a u nasim uslovima (ne pitam s aspekta cene, vec upotrebljivosti...)?

Komp mi treba za kucu, nista extra (net, muzika, filmovi, malo photoshop-a, office itd....),

Lozim se na Apple vec godinama, a sad kad bi nekako i mogla da se stvori situacija da dodjem do jednog iMac-a, prosto ne znam sta da radim.....toliko sam se uvukao u ove PC vode, da mi je sve to sad pomalo cudno....

Cak i software moze da se nadje za cenu koja mi odgovara , ali ne znam....nekako bi' se osecao k'o alien u svemu tome.....

Toliko pricam s ljudima o kompjuterima....i kad malo razmislim, pored nekih vesti i sl. uglavnom pricam o problemima.... s operativnim sistemom, raznim (ne)kompatibilnostima itd......hteli to da priznamo ili ne, mislim da PROBLEMI povezuju vecinu pc korisnika.....mozda gresim, al 'ajd....

Na mac-u je moguce procitati sve tipove fajlova koji se koriste na pc-ju (narocito meni potrebne), tako da ni to ne bi bio problem.....

Ne znam ni koliko bi me "pogodio" prelazak na novi OS...............ako iko mrzi windows, mrzim ja....i ako iko obozava mac os.....opet sam to ja......ali opet kazem, sad kad bi u ovim uslovima trajno trebalo da koristim nesto drugo.......cudno...definitivno

Dakle....vase misljenje....pozdrav za sve!
 
Odgovor na temu

MrNo

Član broj: 2417
Poruke: 315
*.calumet.purdue.edu



+1 Profil

icon Re: To Mac, or not to Mac......10.10.2003. u 14:22 - pre 249 meseci
Koji iMac i za koju cenu?¿?
Inace ja sam bio dugogodisnji Windows korisnik sve dok MS nije odlucio da ubaci registraciju u svoj OS. Igrom slucaja desilo se da sam u isto vreme morao na faksu da napisem neki "sastav" o operativnim sistemima i ja izaberem da pisem o OS X-u. Sad ono sto sam procitao je zvucalo suvise dobro, i jedini nacin da se u to uverim je bio da kupim Mac. Tako provalim na Apple-ovom sajtu da za soma dolara mogu da kupim najslabiji iBook i posle par dana razmislljanja ja ga narucim. Veruj mi kad je to cudo stiglo, prvih 4-5 dana sam bio toliko razocaran da sam jedno sto puta sebe opsovao sto sam puko toliku kintu ni za sta. Dok nisam provalio OS. Posle mesec dana sam potpuno prestao da koristim Windows (sem na poslu). To je bilo pre dve i po godine.
Sto se OS-a tice mogu da ti kazem da je drugaciji i treba malo vremena da se naviknes. Ceo UI disajn ima vise smisla za korisnika i laksi je za upotrebu. Posto je baziran na BSD-u mozes da koristis i UNIX programe. Ako ti dosadi Aqua WM instaliras KDE ili Gnome , ako ti treba nesto iz Windows-a onda stavis Virutal PC.
Mac komjuniti je potpuno drugaciji nego Windows (Linux je druga prica). Desilo mi se da na aerodromu u Amsterdamu izbacim laptop i posle 5 minuta mi neki tip pridje i pocnemo da pricamo kao da se znamo godinama. Ako ti treba pomoc, vecina ljudi bi bilo srecno da ti pomogne (naravno uvek ima pacera).
Ako te zanima nesto konkretno pitaj.
 
Odgovor na temu

Ivan®

Član broj: 38606
*.yubc.net



Profil

icon Re: To Mac, or not to Mac......10.10.2003. u 15:59 - pre 249 meseci
nisam postavio pitanje s aspekta cene, vec samo upotrebljivosti....
hvala na savetima :)
 
Odgovor na temu

zeleni
Beograd

Član broj: 5954
Poruke: 56
80.93.229.*



Profil

icon Re: To Mac, or not to Mac......12.10.2003. u 23:23 - pre 249 meseci
Citat:
Ivan®:
Koliko se po vama isplati kupiti Mac-a u nasim uslovima (ne pitam s aspekta cene, vec upotrebljivosti...)?

Komp mi treba za kucu, nista extra (net, muzika, filmovi, malo photoshop-a, office itd....),

Lozim se na Apple vec godinama, a sad kad bi nekako i mogla da se stvori situacija da dodjem do jednog iMac-a, prosto ne znam sta da radim.....toliko sam se uvukao u ove PC vode, da mi je sve to sad pomalo cudno....

Cak i software moze da se nadje za cenu koja mi odgovara , ali ne znam....nekako bi' se osecao k'o alien u svemu tome.....

Toliko pricam s ljudima o kompjuterima....i kad malo razmislim, pored nekih vesti i sl. uglavnom pricam o problemima.... s operativnim sistemom, raznim (ne)kompatibilnostima itd......hteli to da priznamo ili ne, mislim da PROBLEMI povezuju vecinu pc korisnika.....mozda gresim, al 'ajd....

Na mac-u je moguce procitati sve tipove fajlova koji se koriste na pc-ju (narocito meni potrebne), tako da ni to ne bi bio problem.....

Ne znam ni koliko bi me "pogodio" prelazak na novi OS...............ako iko mrzi windows, mrzim ja....i ako iko obozava mac os.....opet sam to ja......ali opet kazem, sad kad bi u ovim uslovima trajno trebalo da koristim nesto drugo.......cudno...definitivno

Dakle....vase misljenje....pozdrav za sve!


Pa znas kako, ja evo nekih godinu dana radim sa njima, OK je to, ali ne vidim nista spektakularno, osim kada je rec o profesionalnom poslu tipa dizajna i multimedije. Za to sto tebi treba mislim da svaki PC moze da ti odradi.
OSX mozes brzo da naucis, evo ja sam probao i "pantera" i svidja mi se.
Sto se problema tice, i Mac ima svoje probleme i svoje bube, cak ove nove masine koje stizu cesto je rec o konfekciji, npr. stigla mi je ploca potpuno nova iz Apple-a - ne radi, disk Appleov potpuno nov je crko brzo itd. Nadam se da cu se uskoro malo vise baviti G5 masinama pa cu videti kako rade. Probao sam ih malo i rade lepo....
Kod Meka me malo nerviraju meniji, mis i fensi izgled. Takodje ima problema sa nekompatibilnoscu programa...
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teol.net

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: To Mac, or not to Mac......13.10.2003. u 08:27 - pre 249 meseci
Pošto već duže vrijeme gledam macove u nadi da ću sebi kupiti jedan u skorije vrijeme dosta sam toga zapazio i naučio.

Mac prvo nije mnogo skuplji od PCa.
Za Mac ima brdo programa koji možda ne možeš naći kod nas ali možeš downloadati sa neta, a to i nije neki veliki problem. Macov OS je mnogo bolji od Windowsa, uglavnom nema sigurnosnih problema, a stvari kao Antivirus su ti uglavnom ne poznate.
Mac je dosta brži od PC mašina, pa ako ti je do toga Mac je preporuka.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: To Mac, or not to Mac......

[ Pregleda: 2819 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.