Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nesto novo na Google Earth-u

elitemadzone.org :: MadZone :: Nesto novo na Google Earth-u

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 34554 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

geogis
Vladimir Bulatovic
Beograd

Član broj: 156549
Poruke: 27
*.eunet.yu.

Sajt: www.geogis.co.yu


Profil

icon Nesto novo na Google Earth-u13.03.2008. u 13:38 - pre 196 meseci
Evo nesto novo!!!

Vazi za Google Earth Plus. Na meniju idite na Add->Image Overlay, pa unesite neko ime npr. Srbija, otvorite refresh tab i kliknite na WMS parameters. Dodajte WMS server (Add). URL adresa je http://www.geoservis.ftn.ns.ac.yu/cgi-bin/mapserv?map=Srbija.map

Selektujte sve slojeve sa desnog prozora i ubacite u levi. Apply, OK i ...

Za vise informacija na www.geoservis.ftn.ns.ac.yu

Nadam se da ne zvuci komplikovano i da ce neko da proba.

pp
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u13.03.2008. u 15:40 - pre 196 meseci
Radi i sa free verzijom G.E.
 
Odgovor na temu

geogis
Vladimir Bulatovic
Beograd

Član broj: 156549
Poruke: 27
*.eunet.yu.

Sajt: www.geogis.co.yu


Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u13.03.2008. u 15:44 - pre 196 meseci
To nisam znao.

Hvala
 
Odgovor na temu

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u13.03.2008. u 23:16 - pre 196 meseci
Radi . Koja svrha ?
 
Odgovor na temu

geogis
Vladimir Bulatovic
Beograd

Član broj: 156549
Poruke: 27
*.75.eunet.yu.

Sajt: www.geogis.co.yu


Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u14.03.2008. u 08:19 - pre 196 meseci
Svrha je da se distribuiraju prostorne informacije, moje, tvoje,...
Inace Google je samo jedan od klijenata. MapInfo, ArcGIS, Q GIS, sve su to GIS alati koji mogu koristiti ovaj resurs kao da je lokalni. U svim slucajevima kada se koriste prostorni podaci sa loalnog racunara, mogu se koristiti podaci sa wms servera. Dakle svrha je sledeca:

1. Istrazivanje mape (ZoomIn, ZoomOut, Pan, Identity)
2. Kombinovanje sopstvenih podataka sa podacima sa wms servera u cilju izrade ili stampe novih mapa.

Servis je prevashodno namenjen naprednijim korisnicima GIS-a. Uskoro jos podataka (satelitski snimci gradova i sl rezolucije 1m sa tacnoscu od 1m).

Opstine koje zele da imaju satelitske snimke ne moraju da cekaju GoogleEarth snimke bolje rezolucije, sa malim ulaganjima mogu da koriste sa wms servera.


[Ovu poruku je menjao geogis dana 14.03.2008. u 09:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.228.*



+32 Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u14.03.2008. u 09:25 - pre 196 meseci
Kad bi Srbija imala slike takve rezolucije ja bih bio odusevljen. Indjija ,recimo, sada nema nikakve slike na GoogleEarth, a ona spada u jednu od veoma naprednih opstina, drugi svet prakticno. Mislim da bi opstina Indjija bila zainteresovana u to "malo ulaganje" da svoj grad prikaze na GE u extra rezoluciji.

Mozes li da das nesto vise informacija? Kako je to moguce da svoju opstinu imas u tako dobroj rezoluciji pomocu WMS servera?

Pretpostavljam da mislis da se avionom uslikaju zeljena podrucja, da se slika hostuje na WMS serveru, i da se kao takva stavi u GE? Jesam li upravu?
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u14.03.2008. u 10:20 - pre 196 meseci
@barakuda111

Ortofoto ( avionski ) snimci postoje - preostaje implementacija u GIS ( tamo gde to vec nije uradjeno ).
Indjija ima GIS ( geografski informacioni sistem ) - http://gis.indjija.net/indjijaturist

I jos nesto vezano za teritoriju Indjije - Google Earth gresi - pozicija Novog Slankamena je promasena za 20-ak km.

http://www.certus.co.yu/findqp...p;gsm_lat=45.047&zum=36000


@geogis

Kako da spojimo Google Earth i gis.indjija i planplus mape ?
 
Odgovor na temu

geogis
Vladimir Bulatovic
Beograd

Član broj: 156549
Poruke: 27
*.140.eunet.yu.

Sajt: www.geogis.co.yu


Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u14.03.2008. u 12:02 - pre 196 meseci
Citat:
barakuda111: Kad bi Srbija imala slike takve rezolucije ja bih bio odusevljen. Indjija ,recimo, sada nema nikakve slike na GoogleEarth, a ona spada u jednu od veoma naprednih opstina, drugi svet prakticno. Mislim da bi opstina Indjija bila zainteresovana u to "malo ulaganje" da svoj grad prikaze na GE u extra rezoluciji.

Mozes li da das nesto vise informacija? Kako je to moguce da svoju opstinu imas u tako dobroj rezoluciji pomocu WMS servera?

Pretpostavljam da mislis da se avionom uslikaju zeljena podrucja, da se slika hostuje na WMS serveru, i da se kao takva stavi u GE? Jesam li upravu?


Imam satelitske snimke za nekoliko gradove dobre rezolucije pa sam ih objavio. Pozivam sve koje imaju slicne podatke da mi se pridruze. Jeste, moze da se snimi iz aviona ili satelita, snimak se ortorektifikuje i georeferencira i postavi na geoservis-ov server. Nabavka sirovog snimka je oko 15-20$ po km2
 
Odgovor na temu

geogis
Vladimir Bulatovic
Beograd

Član broj: 156549
Poruke: 27
*.140.eunet.yu.

Sajt: www.geogis.co.yu


Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u14.03.2008. u 12:15 - pre 196 meseci
Citat:


Kako da spojimo Google Earth i gis.indjija i planplus mape ?


@SASA022

Mora da se svede na zajednicki imenioc. Smatram da je wms odlicno resenje za kombinovanje podataka iz vise izvora.

Ima dva resenja.

1. gis.indjija i planplus moraju da implementiraju wms (serversku stranu)
Google Earth je klijent i ima implementiran wms klijent. Ne verujem da ce ikada implementirati wms server, jer je njihov interes da se koristi njihov klijent.

2. Pokrenuo sam projekat na http://www.geoservis.ftn.ns.ac.yu/ sa ciljem da privucem jos ljudi koji ce donirati mape. Znaci, opstina Indjija moze da mi ustupi podatke kako bi ih postavio na server.

Preporucujem klijente kao npr. ArcGIS9.2 ili QGIS. Koriscenje na ovaj nacin je naprednije, a moguce je i napraviti uvid u atribute objekata. Npr. postavljene su podzemne instalacije Novog Sada(u vektorskom formatu) sa mogucnoscu uvida u atribute.
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.228.*



+32 Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u14.03.2008. u 17:54 - pre 196 meseci
OK, na ovom tvom sajtu kaze da "nudi satelitski ortofoto snimak Novog Sada iz septembra 2004. godine rezolucije 1m (1 piksel 1x1m)"
Kako da vidim te slike novog sada u GE ili ako ne moze u GoogleEarth gde moze da se pogleda?
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u14.03.2008. u 17:55 - pre 196 meseci
Ne vezano za temu, čuo sam da postoje na netu topografske karte 1:25000 čitave Srbije, pa bih to baš voleo da imam kao ljubitelj prirode i avanture.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
87.247.20.*



+6455 Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u14.03.2008. u 21:15 - pre 196 meseci
Ja imam topografske karte Srbije 1:50000
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u14.03.2008. u 21:23 - pre 196 meseci
www.avijacijabezgranica.com/karte/

Topografske karte Republike Srbije u razmeri 1:50.000
www.avijacijabezgranica.com/karte/karteRS50/


@barakuda111
http://ns.zig.nsinfo.co.yu/bn_index.cfm
 
Odgovor na temu

geogis
Vladimir Bulatovic
Beograd

Član broj: 156549
Poruke: 27
*.59.eunet.yu.

Sajt: www.geogis.co.yu


Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u15.03.2008. u 06:03 - pre 196 meseci
Citat:
Au197/79: Ne vezano za temu, čuo sam da postoje na netu topografske karte 1:25000 čitave Srbije, pa bih to baš voleo da imam kao ljubitelj prirode i avanture.


Pogledaj prvi post na ovu temu ipak je vezano za temu. Ovo su karte Srbije u razmeri 1:25000. Mozes da ih koristis uz pomoc GE, ArcGIS-a, QGIS (besplatan)

Citat:
barakuda111: OK, na ovom tvom sajtu kaze da "nudi satelitski ortofoto snimak Novog Sada iz septembra 2004. godine rezolucije 1m (1 piksel 1x1m)"
Kako da vidim te slike novog sada u GE ili ako ne moze u GoogleEarth gde moze da se pogleda?


Za GE: Dodaj Overlay ->Refresh->wms parameters->Add Url -> http://www.geoservis.ftn.ns.ac.yu/cgi-bin/mapserv?map=NoviSad.map
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.228.*



+32 Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u15.03.2008. u 08:54 - pre 196 meseci
Ovo tvoje izgleda totalno bezveze.




Stvarno ne znam u cemu je stos.


Zar nemozes da napravis KMZ ili KML file za GoogleEarth?

Ajde ako stvarno imas slike Novog Sada ili nekog drugog mesta u Srbiji u veoma visokoj rezoluciji posalji ih meni na mail. Mogao bi ja da ih centriram u Google SketchUp programu i da ih onda stavim u GoogleEarth. Onda lepo napravim KML fajl i u jednom kliku ce se otvarati u GE.

[Ovu poruku je menjao barakuda111 dana 15.03.2008. u 10:47 GMT+1]
Ljubav, mir & sir
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u15.03.2008. u 09:15 - pre 196 meseci
Probao sam QGIS i moram reći da sam oduševljen!

Gledam svoje selo u 1:25000, o tome sam maštao godinama :)

Jedino što ne vidim način da brzo pronađem neko mesto. Jedva sam ubo selo, kad se odzumira ne vide se nazivi mesta... A opet imam 22'' monitor, ali džaba. I slike bi mogle možda da budu čistije. Da li postoji način da se nekako očitaju kordinate? Njih ima na kartama ali su okviri na kojima su ispisane vrednosti izbačeni. Vidim da postoji veza sa PostgreSQL bazom. Ne znam da li je moguće u nju keširati sličice, možda skinuti čitavu bazu slika...
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

geogis
Vladimir Bulatovic
Beograd

Član broj: 156549
Poruke: 27
*.148.eunet.yu.

Sajt: www.geogis.co.yu


Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u15.03.2008. u 11:29 - pre 196 meseci
Citat:
barakuda111: Ovo tvoje izgleda totalno bezveze.

Stvarno ne znam u cemu je stos.


Zar nemozes da napravis KMZ ili KML file za GoogleEarth?

Ajde ako stvarno imas slike Novog Sada ili nekog drugog mesta u Srbiji u veoma visokoj rezoluciji posalji ih meni na mail. Mogao bi ja da ih centriram u Google SketchUp programu i da ih onda stavim u GoogleEarth. Onda lepo napravim KML fajl i u jednom kliku ce se otvarati u GE.

[Ovu poruku je menjao barakuda111 dana 15.03.2008. u 10:47 GMT+1]


Delimicno si u pravu. Objasnicu.

1. Podesio sam da server salje slike sa manje boja, zato sto je sve jos u exp fazi.
2. Nesto se ne prikazuje kod tebe OK. Verovatno si napravio screenshot dok slika nije jos bila ucitana. Trebalo bi da je ista rezolucija na GE i kod mene na geoservisu, ali moj snimak bolje pada u nas koord sistem. Evo kako se kod mene vidi:

Ne znam kako se ovo namesta ali ovaj attach ns.jpg!

Kako da ti posaljem sat snimak koji je oko 1GB. Zasto nije KMZ ili KML? Zato sto je GE samo jedan od klijenata koji mogu to da citaju. I to ni priblizno dobar kao ArcGIS 9.2 ili QGIS. Spomenuo sam GE samo zato sto znam da ga mnogi imaju. Jesi probao da ucitas sloj sa vektorskom grafikom?


[Ovu poruku je menjao geogis dana 15.03.2008. u 15:39 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

geogis
Vladimir Bulatovic
Beograd

Član broj: 156549
Poruke: 27
*.148.eunet.yu.

Sajt: www.geogis.co.yu


Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u15.03.2008. u 11:42 - pre 196 meseci
Citat:
Au197/79: Probao sam QGIS i moram reći da sam oduševljen!

Gledam svoje selo u 1:25000, o tome sam maštao godinama :)

Jedino što ne vidim način da brzo pronađem neko mesto. Jedva sam ubo selo, kad se odzumira ne vide se nazivi mesta... A opet imam 22'' monitor, ali džaba. I slike bi mogle možda da budu čistije. Da li postoji način da se nekako očitaju kordinate? Njih ima na kartama ali su okviri na kojima su ispisane vrednosti izbačeni. Vidim da postoji veza sa PostgreSQL bazom. Ne znam da li je moguće u nju keširati sličice, možda skinuti čitavu bazu slika...


Sto se tice kvaliteta slika, one su skenirane i kakve su takve su. Mozda da se vektorizuje, ali videcemo nesto. Sto se tice koordinata obezbedio sam dva koordinatna sistema drzavni (gaus-kriger 7 zona na besselu) i wgs 84. Kada dodajes wms sloj posle konektovanja na server, imas dole u koord system ref , change. Klikni tu i izaberi nas sistem. Posle toga mozes da dodajes svoje podatke u nasem sistemu i da tako vrsis pretrazivanje. Ova karta je samo podloga i nije pametna, ali kad bi obezbedio lokacije gradova u vektorskom obliku (kao tacke), onda bi moglo. Ja sve to imam, ali sam pokrenuo ovo da pomocu povratnih informacija od potencijalnih korisnika idem polako ka tome. Inace karta je georeferencirana i posle ucitavanja u QGIS-u imas kordinate misa
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-216-45.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u15.03.2008. u 14:59 - pre 196 meseci
a ima za jos neka mesta osim za ns? :)

edit:sad sam chekirao sajt i pise samo ns :)
 
Odgovor na temu

geogis
Vladimir Bulatovic
Beograd

Član broj: 156549
Poruke: 27
*.123.eunet.yu.

Sajt: www.geogis.co.yu


Profil

icon Re: Nesto novo na Google Earth-u15.03.2008. u 15:34 - pre 196 meseci
Citat:
Horvat: a ima za jos neka mesta osim za ns? :)

edit:sad sam chekirao sajt i pise samo ns :)


Postavicu uskoro za jos neke gradove. Beograd, Velika Plana,

Sta si koristio kao klijent?

@all

Ajde ljudi jel ima neko podatke u vektorskom obliku? Neka me kontaktira i objavicu? Npr. manastiri ili sl.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nesto novo na Google Earth-u

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 34554 | Odgovora: 58 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.