Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako podesiti WiFi internet na Asus P5K ploci!?

[es] :: SOHO Networking :: Kako podesiti WiFi internet na Asus P5K ploci!?

[ Pregleda: 1942 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Raksa
Petar Rakic
Novi Sad

Član broj: 29799
Poruke: 41
*.static.sbb.co.yu.



Profil

icon Kako podesiti WiFi internet na Asus P5K ploci!?10.03.2008. u 19:42 - pre 196 meseci
Dakle da krenimo redom. Od pre mesec dana sam uveo ADSL internet od Telekoma Srbije. Dobio sam Huanwaii modem/ruter kojeg sam podesio prema prilozenom uputstvu, posto imam dva racunara modem sam spojio na switch a iz switcha idu dva UTP kabla na mrezne kartice. Prvi racunar mi sluzi kao satelitski prijemnik preko kojeg gledam moje omiljene sat programe i kad nisam kuci, za skidanje programa-muzike-filmova sa rapidshare-a. Drugi racunar mi sluzi za rad i u pitanju je C2D platforma cija je glavna "poluga" Asus P5K Premium ploca sa dva gigabitna mrezna adaptera i sa WiFi USB adapterom. Problem je, a u ostalom i pitanje, kako da podesim Realtek RTL 8187 WiFI USB adapter jer mi treba da povezem moju Nokiu N80 zbog interneta! Da li moze nekako preko statickih IP adresa da se sve iskonfigurise ili mora neki firewall kao recimo KERIO da bih mogao podesiti internet na mojoj Nokiji N80?

Kazem na oba racunara imam internet jer su dodeljene stat. IP adrese i gate + dns od modema ali ne mogu nikako da podesim sve to i na WiFi adapteru koji je da napomenem u AP modu. Da li je potrebno da bridzujem marvelov gigabitni adapter sa WiFi-jem ili da instaliram neki firewall program kako bih sve to podesio...
Pozdrav za sve i unapred hvala na brzim odgovorima ;-)


Cilj opravdava sredstva ...
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Kako podesiti WiFi internet na Asus P5K ploci!?

[ Pregleda: 1942 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.