Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17792 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?08.03.2008. u 09:32 - pre 196 meseci
Da li ce ovi da prodju samo sa neobaveznom reda-radi opomenom iako se radi o krsenju zakona o oglasavanju i to jos o najgorem obliku - spamu?

Ova reklama je poslata kao spam na email adresu koja se inace ne koristi za redovnu komunikaciju. Email adresu nisu mogli da dobiju ni na koji drugi nacin osim da je ugrebuju sa web sajta.


Citat:


Kompanija 3Dnet ISP

Vojvode Radomira Putnika br.7

26000 Pancevo

Ž.r. br.: 220-20903-45



Tel/fax 013/351-550

Mob.tel.: 062/270-066

E-mail: [email protected]





WWW.3DNET.RS

REGISTRUJTE ILI PREREGISTRUJTE SVOJ DOMEN KOD NAS!







Poštovani,





PRAVI JE TRENUTAK ZA .RS DOMEN!

Ukoliko nemate svoj domen ODMAH ga REGISTRUJTE kod nas i ostvarite 30% popusta.

Ako ste vlasnik .co.yu domena, PREREGISTRUJTE postojeći domen u istoimeni .RS domen.

Svim zainteresovanim pružamo ON-LINE registraciju .RS domena. Pozovite nas i kompletnu proceduru registracije ili preregistracije uradićemo za Vas.

30% POPUSTA poklanjamo svima koji se prijave do 31. marta.





Domen
Ko može registrovati
Cena

(za godinu dana)

.rs
svi zainteresovani
2.390 din.

.co.rs
poslovni korisnici
890 din.

.org.rs
ostala pravna lica
890 din.

.edu.rs
obrazovne organizacije
890 din.

.in.rs
fizička lica
499 din.


Cene su iskazane bez PDV-a.




Kompanija 3Dnet Vam nudi i NAJPOVOLJNIJE HOSTING PAKETE, gde možete postaviti svoju internet prezentaciju i otvoriti e-mail adrese.





Hosting paket
Prostor na disku
Cena

(za godinu dana)

PERSONAL
50MB
499 din.

BASIC
100MB
990 din.

CLASSIC
500MB
1.490 din.

BUSINESS
2GB
2.790 din.

PROFI
8GB
7.990 din.


Cene su iskazane bez PDV-a.





Za izradu INTERNET PREZENTACIJE na raspolaganju Vam je naš Web design studio.

3Dnet Vam stoji na raspolaganju za kompletnu podršku.

Pozovite nas na:

013/351-550

062/270-066

ili nam pošaljite mail na:

[email protected]


3Dnet ISP je ovlašćeni registar nacionalnog .RS domena za pravna i fizička lica.

S poštovanjem,

Vaš 3Dnet



 
0

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?08.03.2008. u 10:16 - pre 196 meseci
Evo da upotpunim sa još dva mail-a ovu temu.

Citat:
 
0

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?08.03.2008. u 10:17 - pre 196 meseci
Citat:
Agencija 3Dnet ISP
Vojvode Radomira Putnika 7
26000 Pančevo
Tel/fax 013/351-550
E-mail: [email protected]

WWW.3DNET.RS

REGISTRUJTE SVOJ NOVI .RS ILI PREREGISTRUJTE POSTOJEĆI CO.YU DOMEN KOD NAS!

Poštovani,

3Dnet je svim svojim korisnicima obezbedio registraciju .RS domena sa 20% popusta.
Ukoliko nemate zakupljen ni jedan domen SADA JE PRAVI TRENUTAK da ga zakupite.
Ukoliko ste vlasnik .co.yu domena, narednih 6 (šest) meseci imate mogućnost da postojeći .co.yu domen preregistrujete u istoimeni .co.rs domen (firma.co.yu -> firma.co.rs)
Svim zainteresovanima omogućili smo ON-LINE registraciju .RS domena. Posetite naš web site www.3dnet.co.yu i registrujte željeni domen ODMAH. Računajte, pri tom, na činjenicu da je registracija .RS domena sada slobodna za sve (fizička i pravna lica) i požurite sa registracijom da biste najadekvatnije ime Va�eg domena zauzeli prvi.
3Dnet ISP Vam stoji na raspolaganju za kompletnu podršku oko zakupa domena, preregistracije postojećeg domena, postavljanja internet prezentacije na servere (hosting) i izrade internet prezentacije.
3Dnet ISP je, nakon uspešno sprovedene provere tehničke i administrativne osposobljenosti, potpisao Ugovor sa Registrom nacionalnog Internet domena Srbije (RNIDS) o obavljanju poslova registracije .rs domena za pravna i fizička lica i time postao ovlašćeni registar (OR).
Slobodno nam se obratite putem:
telefona 013/351-550 ili nam pošaljite mail na:
[email protected] (sa sledećim podacima: ime i prezime, naziv firme, adresa, broj kontakt telefona i korisničko ime)
i mi ćemo kompletnu proceduru (pre)registracije obaviti za Vas.

S poštovanjem,

Vaš 3Dnet
 
0

inodius

Član broj: 87812
Poruke: 156
89.216.96.*



Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?08.03.2008. u 11:14 - pre 196 meseci
Da, i ja sam dobio isti spam od njih, a nikada nisam bio njihov korisnik... Ovo nesto najgore sto neko moze da radi na internetu, a sta reci kada to radi jedan internet provajder koji je pritom i OR...
 
0

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?08.03.2008. u 12:25 - pre 196 meseci
Kako su krenuli, uskoro očekujem još koji.

Evo redom datumi kada sam primio mail:
9.2.2008.
12.2.2008.
21.2.2008.
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?08.03.2008. u 12:38 - pre 196 meseci
Ja u ovom slucaju ocekujem oduzimanje licence. Ako RNIDS ne oduzme licencu to znaci da odobravaju SPAM.

 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?08.03.2008. u 14:42 - pre 196 meseci
Potpuno podrzavam Pedjin stav. Osim sto im ne bi oduzeo licencu na trajno vec na 6 mseci/godinu dana, pa onda ako ponove slucaj - trajno oduzimanje licence. Pa ako im se isplati....
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?08.03.2008. u 15:26 - pre 196 meseci
Ne bih da budem negativan, ali od kaznjavanja nazalost nema nista. Svi to znamo.Eventualno neka interna napomena da se malo bolje "upakuje" taj SPAM... :-(
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

inodius

Član broj: 87812
Poruke: 156
89.216.96.*



Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?08.03.2008. u 16:13 - pre 196 meseci
Ja mislim da bi provajderu koji spamuje na prvom mestu odmah trebalo oduzeti pravo da bude provajder, a naravno podrazumeva se i OR... Ova tema zapravo ima malo pogresan naslov, ovo nema mnogo veze sa tim sto je firma OR ili ne, vec na prvom mestu sto je to internet provajder koji ima odobrenje or RATEL-a za spamovanje... :)

http://www.ratel.org.yu/index....tem=94&id=751&lang=srp

Bez mnogo diskusije se ova dozvola treba oduzeti, a naravno podrazumeva se i dozvola za OR...

Medjutim posto je ovo Srbija svi znamo sta ce zapravo biti...
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?08.03.2008. u 16:56 - pre 196 meseci
Dobro, bar mi pojedinačno možemo da ih izbojkotujemo maksimalno gdje god stignemo...
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?08.03.2008. u 23:16 - pre 196 meseci
ako RNIDS odobri lično ću mu plombiram žice, i drugu opremu.Ua spamerčino....ua..i ti verovatno sediš u RNIDS
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?08.03.2008. u 23:39 - pre 196 meseci
Uveren sam da ce odgovorni u RNIDS da samo preskoce ovu temu, i eventualno je obrisu, sto uvek rade kada su u nezgodnoj situaciji. U najgorem slucaju ce da opomenu pocionioca, kao sto su uradili kada su pojedini OR poceli da reklamiraju prodaju .rs domena iako je to bila cista laz.

 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?08.03.2008. u 23:48 - pre 196 meseci
Predraze,

Jesi li ti doticnog ISP-a prijavio Ratel-u?

Mislim da je to svakako prva stepenica - ne vidim razlog zasto bi RNIDS regulisao pravila ponasanja svojih velikoprodajnih musterija osim u domenu postovanja propisa o registraciji domena, inace ne bi uopste postojala granica - neko bi mogao da trazi od RNIDS-a da reaguje zato sto neki od OR-ova nisu platili porez na profit ili nisu obrisali sneg ispred ulaza u svoje prostorije - banalizujem, ali poenta je da RNIDS nije sudski organ koji se bavi kaznjavanjem firmi zbog zakonskih prekrsaja pa cak i ako je doticni prekrsaj (SPAM) u vezi sa registracijom domena.

SPAM je prekrsaj sasvim druge vrste van bilo kakve veze sa RNIDS, i sa njim treba da se pozabave pre svega RATEL i peering partneri doticnog ISP-a - i, da kojim slucajem ima malo razuma i samo javno tuzilastvo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?09.03.2008. u 00:41 - pre 196 meseci
Da je tako onda RNIDS ne bi reagovao u pomeutom slucaju davanja laznih informacija i dovodjenja klijenata u zabludu koje su neki OR radili. I to je u domenu nekih drugih zakona pa je RNIDS ipak preduzeo neke (nedovoljne) mere.

Ako se ne varam, u pravilima RNIDS stoji da je OR obavezan da radi u okviru zakona, a ako ne postuje pravila, onda RNIDS moze i treba da preduzme sankcije.

 
0

loonies
~

Član broj: 40927
Poruke: 248



+12 Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?09.03.2008. u 10:33 - pre 196 meseci
Zasto se uopste uzbudjujete i trosite energiju oko 3Dnet-a?
And all you touch and all you see
Is all your life will ever be
---Δ==

Neugodna istina - reaguj! | Linux is not Windows
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?09.03.2008. u 14:24 - pre 196 meseci
Citat:
Predrag
Da je tako onda RNIDS ne bi reagovao u pomeutom slucaju davanja laznih informacija i dovodjenja klijenata u zabludu koje su neki OR radili. I to je u domenu nekih drugih zakona pa je RNIDS ipak preduzeo neke (nedovoljne) mere.


Zato sto su direktno vezane za sam ugovor izmedju OR-a i RNIDS-a pa je jasno da je RNIDS u takvom slucaju direktno ostecen jer je izdavanjem laznih informacija direktno ostecen RNIDS i ostali klijenti istog.

Sa druge strane, kada je SPAM u pitanju to je posredan prekrsaj u vezi sa ugovorom izmedju RNIDS i OR-a i smatram da je prava adresa za kaznjavanje RATEL i domace tuzilastvo a ne RNIDS.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

srpsko gradjevinarstvo

Član broj: 124392
Poruke: 1188
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?09.03.2008. u 14:38 - pre 196 meseci
nemoj me zasmejavati, koje bre tužilaštvo. Zakona o internetu nema, a i da ga ima ko bi ga primenjivao, kada su sudije informatički nepismene. Pa pre neko veče sam komšiji koji je sudija u drugom sudu prekucavao presudu i pomagao da doradi jer mu sekretarica bolesna.

Nemojte da mi brišete poruke. Ja govorim istinu.

Mirjana Tasić je Srbima 10 godina uskratila nacionalni domen. To je neoboriva činjenica.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?09.03.2008. u 15:00 - pre 196 meseci
Dobro, pustimo sada Mirjanu Tasic, ovde se radi o necemu sasvim drugom...

RATEL bi svakako trebao da ima neki pravilnik ponasanja ISP-ova i odredjene kaznene mere u vezi SPAM-a - ako nemaju, onda, da prostite, nema sta da se prica o ovom uopste...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
213.244.209.*

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?09.03.2008. u 16:05 - pre 196 meseci
loonies ima pravo. 3D zaista ne zaslužuje toliku pažnju. Šta reći o provajderu koji nema sistem administratora jer nikoga ne mogu da zadrže duže od nedelju dana.

Ono što zabrinjava je činjenica da je takva "firma" uopšte uspela da obezbedi status OR. To mnogo više govori o RNIDSu nego o njima.

 
0

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
80.93.249.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?10.03.2008. u 08:30 - pre 196 meseci
Meni ovo vise lici na reklamu 3dnet.rs ;) na es forumu :P
Ja nisam dobio nijedan spam, a da sam dobio, ne vidim sta je tu problem.

Moje misljenje je sledece, da je 3dnet.rs imao vezu sa nekim provajderom gde ste vi registrovani, e sad vi ste potpisali ugovor sa nekim provajderom skojim je 3dnet.rs razmenio bazu e-mailova. Ono sto ste potpisali u ugovoru sa provajderom, sigurno je bila neka stavka da oni mogu da prenesu neke vase licne podatke (ukljucujuci emailz) :P

Naravno ovo je na finjaka ;) e sad moguce da su oni uradili to i bezobrazbo.

Ne vidim sta ima veze i RNIDS sa spam-om? To je deo marketinga, koji je mozda treba da se regulise lepo. S'obzirom da ja nigde ne vidim da je to regulisano po nekim propisima od toga nema nista.
 
0

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Registar Nacionalnog ID :: Kako ce RNIDS da tretira OR koji spamuju?
(Zaključana tema (lock), by flylord)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17792 | Odgovora: 54 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.