Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje legalnosti wireless mreza

[es] :: Wireless :: Pitanje legalnosti wireless mreza

[ Pregleda: 1720 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miroslav_joksimovic
Miroslav Joksimovic
Konsing Group d.o.o.

Član broj: 76594
Poruke: 68
79.101.129.*

Jabber: mjoksimovic@gmail.com
ICQ: 233192783
Sajt: www.vawireless.rs


+1 Profil

icon Pitanje legalnosti wireless mreza06.03.2008. u 10:20 - pre 196 meseci
POZDRAV svim ljudima na forumu.

Bicu kratak i postaviti jedno pitanje na koje bi bilo lepo da dobijem korektan odgovor, da nije u koliziji sa zakonom i slicno:

Koliko je legalno postaviti free i open wireless mrezu u gradu, pokriti signalom ceo grad, umreziti oko 30-ak ljudi, cisto radi share-a podataka i pojedinim drugarima dati 128K za DZ? Znaci, potpuno neprofitabilna mreza, fizicko lice (ja). Da li treba negde da prijavim svoju delatnost, iako je neprofitabilna, bitan mi je taj zakonski deo, da ne dodjem u situaciju da mi se uklanja oprema i zaplenjuje? Ako neko zna sta i kako, bio bih mu veoma zahvalan ako bi me udostojio odgovora na ovo pitanje.

Hvala svim ljudima dobre volje unapred.
"Your chances of success in any undertaking can always be measured by your belief in yourself". - Robert Collier
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
89.146.170.*



+1 Profil

icon Re: Pitanje legalnosti wireless mreza06.03.2008. u 11:20 - pre 196 meseci
Koliko ja znam emitovanje te vrste signala nema ogranicenja, e s obzirom da ne pruzas nikakve usluge (ne obavljes nikakvu djelatnost, cak ni neprofitablilu) nego pravis "lokalnu mrezu" nevidim zasto bi to nekome morao prijavljivati. Naravno ako montiras antene na tudje zgrade moras za to imati odobrenje.
 
Odgovor na temu

miroslav_joksimovic
Miroslav Joksimovic
Konsing Group d.o.o.

Član broj: 76594
Poruke: 68
79.101.129.*

Jabber: mjoksimovic@gmail.com
ICQ: 233192783
Sajt: www.vawireless.rs


+1 Profil

icon Re: Pitanje legalnosti wireless mreza06.03.2008. u 11:26 - pre 196 meseci
Za dve zgrade imam odobrenje stanara istih tako da to i nije problem. U te dve zgrade, imam drugare kojima dajem 128K u zamenu za struju za MT-ove i prostor na krovu zgrade. Ostalih 5 Access Point-a su privatne kuce ljudi koji su se umrezili...
"Your chances of success in any undertaking can always be measured by your belief in yourself". - Robert Collier
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pitanje legalnosti wireless mreza

[ Pregleda: 1720 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.