Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa CentoPBX pozivima

[es] :: VoIP :: Problem sa CentoPBX pozivima

[ Pregleda: 1357 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eprom2004
Tihomir Penezić
Sisak

Član broj: 103885
Poruke: 23
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Problem sa CentoPBX pozivima16.02.2008. u 12:02 - pre 197 meseci
Imam instaliran CentoPBX i situacija je ovakva. Kad me nazove korisnik koji je spojen preko interneta na moju centralu telefon zvoni i kad se uspostavi veza necujemo se , ja prekinem vezu i nazovem njega sve radi super cujemo se obostrano. Dali je mozda imo tko takav problem. Router mi je Mikrotik , ali mjenjo sam i router i stvar opet ista.
Hvala!
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Problem sa CentoPBX pozivima17.02.2008. u 00:07 - pre 197 meseci
Problem je sto ti RTP portovi nisu preusmjereni na ruouteru na asterisk. Moras ih preusmjeriti na asterisk i za tu dolaznu extenziju staviti canreinvite=no, a sto znaci da ce sva voice komunikacija ici preko asterisk servera a ne direkt izmedju aparata.
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

eprom2004
Tihomir Penezić
Sisak

Član broj: 103885
Poruke: 23
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Problem sa CentoPBX pozivima17.02.2008. u 18:49 - pre 197 meseci
Pa jesam to napravio ali opet isti problem jedino ako mikrotik ne podrzava ovakav oblik preusmjerenja 10000-10100 . i na svaku sam ekstenziu stavio canreinvite=no sve po uputstvu sto sam naso na trixbox stranicama za NAT ali nece pa nece , a sad mi se je pojavio jos jedan problem da jedan korisnik me moze nazvat a ja njega nemogu kao da je polovicno registriran na asterisk na panelu je malo zasjencan nije kao ostali korisnici kad se registriraju da su jasno vidljjivi nego malo slabije.

Ipak hvala
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Problem sa CentoPBX pozivima18.02.2008. u 19:47 - pre 197 meseci
A jesi na Asterisku ogranicio RTP portove na taj opseg? Defaultna vrijednost, koliko se sjecam je 10000-20000.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

eprom2004
Tihomir Penezić
Sisak

Član broj: 103885
Poruke: 23
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Problem sa CentoPBX pozivima19.02.2008. u 09:02 - pre 197 meseci
Ma jesam i na Asterisku ogranicio kako i na Routeru ali opet isto kao da ta funkcia ne radi vec sam izbudalio stim , cak sam i ADSL modem mjenjo vec sam mislio da me on ne zeza . Makno Mikrotik i route narikto na ADSL modemu ali stvar opet ista i nakon mjesec dana muke iso sam se obratit ovdje da vidim mozda je vec neko imo takav slucaj ali izgleda da sam ja specifican i da je jedini ljek da odustanem od toga. E da i ponovo sam instaliro razne distribucije ali mi sa na nima desava da nemam zvuka ni u jednom smjeru znaci bilo ko da nazove, ovdje bar radi kad ja nazovem pa koristimo po principu korisnik me na zove spusti slusalicu pa ja njega naozovem i za sada to tako radi. Vec pomalo sumnjam na T.Comov firewal da me on nesto ne zeza ali tamo sta ja mogu iskljucit sam sve iskljucio a li nista se ne mjenja.

Ipak puno hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

[es] :: VoIP :: Problem sa CentoPBX pozivima

[ Pregleda: 1357 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.