Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ubacivanje razmaka

[es] :: Visual Basic 6 :: ubacivanje razmaka

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5243 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stefanpn
Total anonymous
Programer

Član broj: 172809
Poruke: 509
77.46.195.*



+1 Profil

icon Re: ubacivanje razmaka16.02.2008. u 23:22 - pre 197 meseci
Istina nema insert

ali:
Code:

Private Sub Command1_Click()
    test = fncInsertStr("Ovo string", "je ", 4)
    Me.Caption = test
End Sub
Public Function fncInsertStr(ByVal str1 As String, ByVal str2 As String, ByVal int1 As Integer)
    Dim Deo1 As String
    Dim Deo2 As String
    Deo1 = Left$(str1, int1)
    Deo2 = Mid$(str1, int1+1, Len(str1))
    fncInsertStr = Deo1 & str2 & Deo2
End Function


Ovim kodom ne pokusavam nista da dokazem, samo vi izgleda niste shvatili na sta sam ja od pocetka ciljao.

Kazem samo da bi mozda za ljude koji tek pocinju da uce VB ili bilo koji drugi prog. jezik mozda bolje bilo da neke ovako jednostavnije probleme resavaju sami, pre nego sto potegnu za nekom bibliotekom. Jer ako ikad budu migrirali na drugi OS i tamo te biblioteke nema onda ce im se DLL obiti o glavu.

Pozdrav svima.

[Ovu poruku je menjao stefanpn dana 17.02.2008. u 00:57 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: ubacivanje razmaka17.02.2008. u 07:32 - pre 197 meseci
ma shvatam ja na sta si ti ciljao, ali cinjenica je da programeru pocetniku ni na kraj pameti nisu druge platforme dok se jos uci, evo ja kada sam pocinjao koristio sam razne biblioteke i ocx-ove masovno, a kasnije kako sam se uhodao poceo sam sve manje da koristim tudji kod, a kasnije sam veoma lekao presao i na neke druge jezike (posto sam ucio u vb-u) i na druge platforme (linux). a ono sto mi je pomoglo u pocetku su upravo bile razne biblioteke koje su mi olaksavale posao i ubrzavale rad, koristio sam ja regularne izraze odavno, tj bas ovu biblioteku a kad sam vec malo "stasao" kao programer, tj kad sam naucio dosta toga onda sam pokusao da napravim svoju implementaciju regularnih izraza (radio sam u freebasicu) i uspelo mi je (naravno nije bila kompletna implementacija, samo su | ? + * [] () bili podrzani, bez lookahed i lookbehind karaktera, povratnih referenci i ostalih egzoticnih stvarcica)
 
Odgovor na temu

stefanpn
Total anonymous
Programer

Član broj: 172809
Poruke: 509
77.46.195.*



+1 Profil

icon Re: ubacivanje razmaka17.02.2008. u 14:30 - pre 197 meseci
Mogli bi da zapocnemo temu FreeBasic, jer i mi je jako interesantan pogotovu Cross-compile. Evo ja otvaram diskusiju...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Ružičić
Software Architect, Appricot d.o.o.
Beograd

Član broj: 26939
Poruke: 2881

Jabber: krckoorascic@gmail.com
Sajt: krcko.net


+44 Profil

icon Re: ubacivanje razmaka18.02.2008. u 12:25 - pre 197 meseci
pa otvori novu temu, ne ide da u temi "ubacivanje razmaka" pisemo o freebasicu :)

inace ja sam presao na D koji je c-like (najvise zbog oop-a, tj zbog toga sam se zainteresovao a otkrio sam da je u pitanju jedan odlicno dizjaniran jezik), mada i dalje uradim nesto u fb-u kada mi treba neko quick & dirty resenje :)

[edit: sad videh da si vec otvorio novu temu]
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: ubacivanje razmaka

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5243 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.