Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se prezentirati van

[es] :: E-Marketing :: Kako se prezentirati van

[ Pregleda: 3932 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

net_braska
Hrvatska

Član broj: 13848
Poruke: 40
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Kako se prezentirati van04.10.2003. u 21:56 - pre 250 meseci
Recimo da imam firmu koja se bavi medju ostalim web softwareom. Kako svoje usluge prezentirati na vanjskom trzistu, kojim metodama? Primjetio sam da neki ovde rade samo sa klijentelom iz inostranstva, a k tome i pucaju od posla , pa da nabace kakve savjete iz iskustva. Uostalom bilo sta


 
Odgovor na temu

Last Man Standing
Misha Kostich
Chicago

Član broj: 3775
Poruke: 101
*.client.attbi.com



+1 Profil

icon Re: Kako se prezentirati van05.10.2003. u 05:07 - pre 250 meseci
Nisi ni napisao kako ti se firma zove. :)
Poceo si da se predstavljas cim si poslao post. Iskoristi svaku priliku.

A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing.
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
212.124.182.*

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: Kako se prezentirati van05.10.2003. u 17:23 - pre 250 meseci
Dobra usluga i servisi su sami sebi dovoljni za uspesno prezentiranje. A dobar glas daleko ide . Znaci prvo ti postavi sebi ciljeve i pocni nesto da radis a rezultati ce ti doci sami.

Uostalom tu smo da pomazemo...
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.dial.InfoSky.Net



Profil

icon Re: Kako se prezentirati van05.10.2003. u 18:48 - pre 250 meseci
Citat:
byTer:
Dobra usluga i servisi su sami sebi dovoljni za uspesno prezentiranje. A dobar glas daleko ide :). Znaci prvo ti postavi sebi ciljeve i pocni nesto da radis a rezultati ce ti doci sami.


Mislim da danas nista nije manje tacno nego ovo. Mnogi primeri ovo demantuju. Bilo bi super da je tako - imas dobrar proizvod (uslugu) i sve samo ide dalje - ali nije tako. Ni blizu. Dobar proizvod (usluga) danas je samo pocetni korak, ali je prezentacija tog proizvoda jos bitnija. Mnogi cak i los proizvod (uslugu) uspesno prodaju samo na osnovu dobre prezentacije. Nikako nemoj da zapostavis ovaj deo, sigurno je bar podjednako bitan.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
62.108.100.*

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: Kako se prezentirati van05.10.2003. u 19:19 - pre 250 meseci
Ma ajde kazi koja to kvalitetna usluga nije poznata i ne zaradjuje pare? Naravno da je reklama bitna. Ali ja na ovo gledam iz drugog ugla.
 
Odgovor na temu

net_braska
Hrvatska

Član broj: 13848
Poruke: 40
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Kako se prezentirati van05.10.2003. u 23:08 - pre 250 meseci
Pa... rijec je o nekakvom poslovnom planu... a nisam bas siguran za realizaciju :(
Slozio bih se sa dachom. Jedan primjer http://www.elitesecurity.org/tema/23659 , kako se covjek snalazi :) ,na cemu mu stvarno zavidim.
Rijec je o marketinskom planiranju i softwareu ukratko, stvar je onako dosta zanimljiva i bilo bi posla preko glave, samo ja nemam pojma kako se prezentirati na trzistu [kako bi to lijepo srocili ekonomisti ;) ] , ovdje bi bilo zaista tesko zivit od toga... ali zivim jako blizu Italije koja ima 60 mil. ljudi, a sjev. Italija je zlatni rudnik... jer nije problem zaletit se do Trsta, Venezije i sl. , samo kako da ljudi cuju za tebe (kako se prezentirat i sl.) to je ono o cemu nemam pojma a vjerujem da mnogi imaju tu iskustva? ;]

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.verat.net



Profil

icon Re: Kako se prezentirati van06.10.2003. u 03:43 - pre 250 meseci
Citat:
byTer:
Ma ajde kazi koja to kvalitetna usluga nije poznata i ne zaradjuje pare?


Pa, ako kvalitetna usluga nije dobro prezentirana, nije postala uspesna i poznata, pa samim tim i ne znamo za nju niti da postoji niti da je postojala. A sigurno ima mnogo takvih ideja, proizvoda i usluga koje su bile kvalitetne i propale zbog lose prezentacije.
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
62.108.100.*

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: Kako se prezentirati van06.10.2003. u 11:48 - pre 250 meseci
Citat:
dacha:
Citat:
byTer:
Ma ajde kazi koja to kvalitetna usluga nije poznata i ne zaradjuje pare?


Pa, ako kvalitetna usluga nije dobro prezentirana, nije postala uspesna i poznata, pa samim tim i ne znamo za nju niti da postoji niti da je postojala. A sigurno ima mnogo takvih ideja, proizvoda i usluga koje su bile kvalitetne i propale zbog lose prezentacije.


Na primer?
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.verat.net



Profil

icon Re: Kako se prezentirati van08.10.2003. u 02:43 - pre 250 meseci
Ajde da probam jos jednom, pa ako ne shvatis - nema veze, odustajem :)

Zamisli, recimo, vrhunskog web dizajnera (odlican dizajner, odlican programer, ... moze da napravi vrhunski sajt) koji je svoju uslugu ponudio na svom sajtu (i to recimo bez portfolia itd) - i to je to. Ne vrsi promociju sajta, ne reklamira se, ne nudi svoje usluge na drugi nacin, ... Verovatno nikada nece dobiti posao, nikada nece zaraditi i nikada nece postati poznati web dizajner. Za njega bi se moglo reci da je pruzao kvalitetnu uslugu, ali da je propao zbog lose prezentacije. Ne mogu da ti navedem primer, jer posto nije postao uspesan, niko nije ni cuo za njega, pa ne znamo ni da je uopste postojao i bavio se time! To ti je kao kada bih ja tebe pitao da mi navedes primer talentovanog fudbalera koji nije postao poznat - ima ih puno koji su propali iz raznih razloga, ali kako nisu uspeli mi i ne znamo za njih licno, znamo samo da postoje takvi slucajevi.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Kako se prezentirati van08.10.2003. u 08:20 - pre 250 meseci
Lično poznajem grafičkog dizajnera koji je na Geocities postavio galeriju svojih radova i email adresu. Na osnovu ovoga, 2-3 meseca kasnije je dobio dva posla od dve firme. Drugim rečima, nema pravila.

Za promociju u razvijenim zemljama važe sva pravila online promocije, ali za razliku od domaće situacije, online promocija može dovesti do velikih profita.
 
Odgovor na temu

byTer

Član broj: 10936
Poruke: 1221
62.108.100.*

ICQ: 47761626


Profil

icon Re: Kako se prezentirati van08.10.2003. u 13:54 - pre 250 meseci
Da, naravno, slazem se. Ali ja to sve posmatram integralno. I mislim da je prvi korak organizovanje posla, a reklama dolazi tek na kraju. Pa i smi ste videli da postoje neki levatori koji naprave neku prezentaciju koja nema veze sa vezom i tako pokusaju da se prezentuju. Znaci prvo detaljno znanje o problemu i o poslu. A onda, posle dobre reklame, uspeh je zagarantovan.
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.verat.net



Profil

icon Re: Kako se prezentirati van09.10.2003. u 02:34 - pre 250 meseci
Citat:
Dragan Varagic:
Lično poznajem grafičkog dizajnera koji je na Geocities postavio galeriju svojih radova i email adresu. Na osnovu ovoga, 2-3 meseca kasnije je dobio dva posla od dve firme. Drugim rečima, nema pravila.


Samo sam dao primer, i napomenuo da dizajner iz moje price nije postavio portfolio na svoj sajt, vec samo informaciju da se on bavi time i sl. Ovo sam naveo bas iz razloga da bih stvorio situaciju potpuno lose prezentacije koja vrovatno nikada ne bi rezultovala uspehom. Ovaj dizajner o kome Dragan prica je ipak uradio nesto na svojoj prezentaciji - pokazao je svoje dobre radove. Mada, i pored toga, ako je to bilo sve sto je on uradio, moglo bi se reci da je imao srece i sumnjam da ce jos mnogo poslova dobiti ako se zadrzi na tom nivou prezentacije.

Naravno, potpuno se slazem da je kvalitet usluga mnogo bitan, verovatno i najbitniji za dugorocno uspesno bavljenje poslom. Takodje i pomenuta organizacija i jos dosta toga. Slazem se i da prezentacija treba da da usledi tek posto je usluga dovedena na zadovoljavajuci nivo kvaliteta, organizacije i sl. Ali, u svakom slucaju, dobra prezentacija mora da isprati ovo ili uspeha najverovatnije nece biti.

Sto se ulaganja tice, nije uvek neophodno da se dobra prezentacija zasniva na velikim ulaganjima. Naravno, dobro je imati sto veci budzet za te namene, onda je mnogo lakse, ali vrlo je bitno dobro osmisliti tu prezentaciju. Na primer, imamo puno odlicnih visokobudzetnih muzickih spotova, ali ponekad se pojavi i neki niskobudzetni spot koji zadivi publiku i postigne odlican efekat. Isto se svakodnevno moze videti i na TV reklamama i sl.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Kako se prezentirati van05.11.2003. u 06:38 - pre 249 meseci
Citat:
Na primer, imamo puno odlicnih visokobudzetnih muzickih spotova, ali ponekad se pojavi i neki niskobudzetni spot koji zadivi publiku i postigne odlican efekat. Isto se svakodnevno moze videti i na TV reklamama i sl.


Dobar spot ne znači i skup spot. Mnoge stvari se mogu lepo "ekonomično" upakovati i dobro prodati. Važno je da u svesti potrošača pobudimo reakciju oduševljenja.

Evo opet primera čuvenih "Noblica". Reklama je uspela za relativno male pare, u odnosu da su za spot angažovali Peđu Stojakovića, Kapisodu ili Jelenu Karleušu, što samim tim ne garantuje uspeh.
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.air.tehnicom.net

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Kako se prezentirati van05.11.2003. u 07:54 - pre 249 meseci
Citat:
Igor Šalindrija:

Evo opet primera čuvenih "Noblica". Reklama je uspela za relativno male pare,


Tajna uspeha noblica je u studioznom istrazivanju trzista koje je dovelo do promene poslovne politike proizvodjaca.

Prateci preporuke marketinske agencije proizvodjac je u potpunost izmenio proizvode koje plasira na trziste, koncipirao dva nova proizvoda prilagodjena potrebama ciljnih grupa koje su se tokom istrazivanja navika potrosaca iskristalizovale kao kupci keksa (deca i "kancelarijski ljudi"), i potom krenuo u iyradu spota i promociju bez.

Sam spot bez obzirao bio on nisko ili visoko budzetni ne bi sam po sebi postigao trzisni uspeh.

Pozdrav Miloje

 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.telekom.yu



Profil

icon Re: Kako se prezentirati van05.11.2003. u 14:38 - pre 249 meseci
Naravno. Ali ja sam govorio o samoj izradi spota a ne o marketinškoj kampanji.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Kako se prezentirati van16.11.2003. u 20:57 - pre 248 meseci
Čovek je u suštini pitao kako iskoristiti Internet za promovisanje u "ozbiljnijim" državama.

Prvo i osnovno pravilo na Zapadu je da sve kvalitetne metode promocije realno funkcionišu i donose realan profit, ako se poslovni model postavi kako treba. Prva i najbitnija stvar ako ste stranac i hoćete nešto da prodate "tamo" jeste imati nešto zbog čega bi ljudi baš sa vama radili (tzv. USP - Unique Selling Proposition - jedinstvena prodajna ponuda) - obično visok kvalitet za nižu cenu od ondašnje.

Najjednostavniji savet je da koristite za početak Google AdWords za određeno područje (Italija, npr.) - ovo je najbrži i jeftin, a kvalitetan način promocije.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Marketing :: Kako se prezentirati van

[ Pregleda: 3932 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.