Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Skeniranje filma

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Skeniranje filma

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7621 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

intui
Selakovic Dejan
proizvodnja iprojektovanje kuhinja,INTUI
Banja Luka

Član broj: 172502
Poruke: 16
*.teol.net.



Profil

icon Re: Skeniranje filma12.02.2008. u 18:56 - pre 198 meseci
Za dan-dva ce mi kolega iz Sarajeva poslati sken sa 700V /sa malog formata/ pa cu da uporedim sa Minoltinim 5400II koje imam.750tka je za nijansicu bolja od 700V pa cu tko doci do realnog zakljucka.Uskoro ce momak iz Sarajeva kupiti 750V i tad cu imati informaciju iz prve ruke.Najverovatnije cu uzeti Nikona 5000ED ,koristiti jedno godinu dana pa prodati za verovatno iste pare koje dam za njega .U medjuvemenu ce Epson /nadam se/ izbaciti novi model koji ce,pretpostavljam biti vrh,i tada ce mom dvoumljenju biti kraj.A 750V ce biti verovatno jos jeftiniji nego sada pa ako se pokajem sa Nikonom, uzimam ga i to je to.Ovo je samo razmisljanje a ne konacna odluka mada cu to najverovatnije da uradim.Jedino sto je sigurno je to da cu i dalje nastaviti da snimam na slajd i crno-beli film i da ce ovo biti moje jedino jurenje za nekom opremom jer je ono sto imam i na cemu snimam dostiglo sami vrh i u svakom smislu sam zadovoljan opremom.Ono sto mi ostaje da jurim su motivi za dobru fotografiju i njenu realizaciju.Smaranje sa tehnikom ne volim a ovo sad mi treba pa hocu da resim na najbolji moguci nacin posto necu da potrosim pare na nesto cime bih bio nezadovoljan.Voleo bih kada bi se javio neko ko ima direktno iskustvo sa ovim modelima pa bi bilo lakse doneti konacan sud. U svakom slucaju, dobro je cuti razlicita misljenja i iskustva pa ih iskoristiti za svoju odluku o kupovini modela.Ja snimam na filmu jer smatram da je to za mene kvalitetnije i bolje ali i podrzavam i razumem sve koji koriste digitalnu opremu.Bitan je samo krajnji rezultat/DOBRA FOTOGRAFIJA/a ne nacin na koji se dolazi do nje.Bojim se da se previse opterecujemo opremom/ukljucujuci i mene/jer su uvek u pitanju samo nijanse koje nemaju velikog znacaja.Najlepse fotografije u istoriji su nastale na daleko losijoj opremi od ove koju mi danas koristimo a ja razbijam glavu sa razmisljanjem koji skener da kupim -super ili ekstra-.Zamislite da uskoro kupim Nikona/ili Epsona/ ,skeniram dobar snimak i pokazem ga nekome aon kaze "dobar je ,ali steta sto ga nisi skenirao na Epsonu/ili Nikonu/". Mislim da se ovo nikada i nikome nece desiti , samo je parodija na moje dvoumljenje.
dejan selakovic
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Skeniranje filma12.02.2008. u 19:17 - pre 198 meseci
I da i ne.
Ovo sa najboljim fotkama na Svetu je mozda DA.
Ovo ostalo mislim da je NE.
Posto vidim da ti novac nije toliko veliki problem, ajde napravi jedan experiment. Kupi G9 pa malo fotkaj sa njim. Zatim rezultate uporedi sa poslom koji trenutno radis.
(Ako ti se ne dopadne, nista ne gubis. G9 prodas)
 
Odgovor na temu

intui
Selakovic Dejan
proizvodnja iprojektovanje kuhinja,INTUI
Banja Luka

Član broj: 172502
Poruke: 16
*.teol.net.



Profil

icon Re: Skeniranje filma12.02.2008. u 22:56 - pre 198 meseci
Imam CONTAX G1 sa Zeissovim objektivom 45/2 koji na testu od nekoliko stotina objektiva zauzima drugo mesto po optickim kvalitetima i veliko mi je zadovoljstvo raditi sa njim.Aparat i objektiv su teski zajedno oko 680 grama i platio sam ih 200 evra.Najbolji na tom testu je Canon 200/2,8 a tezak je sam oko 1,5kg/ne znam tacno/ i kosta vise nego sva oprema koju posedujem a razlika u kvalitetu se ne moze videti golim okom.Contaxov objektiv je tezak oko 140 grama i polovan kosta oko 120 evra.Kvalitetniji je od Leca oblektiva koji je bar pet puta skuplji. To je jedan od razloga zasto nemam digitalni aparat.Uopste nemam negativno misljenje o njima nego sam shvatio da za isti kvalitet treba da izdvojim mnogo vise novca.Zaborvih da kazem da je telo tog aparata od titanijuma.Mamiyu sa dva objektiva sam kupio za 400 evra a kad skeniram negativ 6X7cm imam fotku koja moze biti preko 40 megapiksela .Za takvu digitalnu masinu bi trebao da izdvojim oko 20 hiljada evra.To je moja logika.Moj dobar prijatelj zivi od fotografije i ima oko 10 huljada evra ulozenih u opremu/vecinom digitalnu/ i kad je video fotku uradjenu sa tim objektivom rekao je da on to ne moze da dobije.Kupicu digitalca kad padnu cene na nivo danjasnih analognih u istoj klasi.Ne svidja mi se sto se kod digitalaca pravi model za modelom a poboljsanja su minimalna ili se odnose na neke opcije koje vecina ne koristi a cene proslih modela drasticno padaju.Imam Canon A1 /svojevremeno aparat godine/ i star je bar 15 godina.Tako je uradjen da moze da sluzi jos toliko.Nikad nije zakazao,slikao sam i na -15,a za tri godine potrosio je 4baterije od 1.5 evra.Imam 4 objektiva i blic.Placeno 350 evra.Sva moja oprema / 3 tela,7 ojektiva,blic,stativ,torba,procesor ,filteri/ je placena ukupno oko 1000 evra.Sve je profesionalna oprema.Kad kupim skener to ce biti oko 1500 evra koliko otprilike kosta telo dobrog digitalca,tako da sam veoma stedljiv i ne rasipam novac na opremu.A sto se tice digitalne fotografije,moram da priznam da je veoma respektujem i smatram da ide sve vise napred u svakom pogledu ali cu sacekati jos neko vreme dok se cene normalizuju.Ne zelim da polemisem o tome sta je bolje posto je oboje dobro nego svako bira svoj pravac i shvata stvari na svoj nacin.Lepo je videti dobru fotografiju i nikada me ne interesuje sa kakvom je opremom snimljenja nego cestitam svakom ko je ulozio trud da ona nastane. Video sam vrhunske fotke nastale sa kompaktnim digitalcima ali i sa starim aparatima.Da imam predrasuda u pogledu digitalne fotografije ne bih kupovao skener nego smatram da je to najbolja kombinacija/naravno za mene/.Sigurno je da postoje ljudi koji ce se sloziti sa mnom a takodje i velika vecina koja nece,ali je isto tako sigurno da ce SVI biti u pravu.
dejan selakovic
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Skeniranje filma12.02.2008. u 23:20 - pre 198 meseci
Sve je to u redu. Tehnika nije problem.
Usko grlo u analognom sistemu je hemija. Filmovi i hemikalije su sve losiji. Velike kompanije vec odavno ne ulazu u razvoj, a vecina najpoznatijih je potpuno prestala da proizvodi.
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Skeniranje filma12.02.2008. u 23:36 - pre 198 meseci
He he... Kako se i meni svidjaju ti Contaxi G, to nije normalno. Na zalost nikada nisam bio u prilici da kupim neki od njih ovde kod nas a posto sam vrhunski baksuz cak mi je jednom promakao jedan na ibeju za pristojnih 460$ (kao nov) jer se drugarica u USA koja je trebalo da licitira obeznanila od alkohola :( Da sam uzeo njega ili jednu Lajku M3 (sa sve DR Sumikronom) na berzi mislim da bih digitalce koristio isto koliko sada koristim filmase (a imam vrlo finu kolekciju). Je s' da bi me to kostalo previse i da bih pio pivo ispred radnje dok mi se razvijaju filmovi (ili bih se drogir'o hemijom u kupatilu) :D


A bas dok sam citao tvoj post sam se setio price koju sam procitao na netu u kojoj tip prica kako je pre par godina upoznao coveka koji je svoj jedini aparat kupio 1955. godine i koji vrlo uspesno koristi do danas i u medjuvremenu mu na pamet nije palo da kupi drugi i sl.
 
Odgovor na temu

intui
Selakovic Dejan
proizvodnja iprojektovanje kuhinja,INTUI
Banja Luka

Član broj: 172502
Poruke: 16
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Skeniranje filma13.02.2008. u 08:14 - pre 197 meseci
Tacno je da je problem hemija i nabavka filmova ,ali samo kod nas .U Evropi se moze kupiti u svakoj drzavi a slajd mozete da razvijete u mnogim radnjama.Fuji,Kodak i drugi poznati stalno unapredjuju svoje filmove i prilagodjavaju ih skeniranju posto je to danas potreba ,ali ne prave toliko nove modele kao pre/mada mislim da ih ima dovoljno/ .Kad ovo kazem mislim na Velviu 100F,Proviu 100F i 400x,Astiu 100F,Kodak E100VS,novi Kodak T-MAX400,Ilford...Istina da je tesko doci do ovoga i da morate potraziti preko ,ali se vredi potruditi posto vredi svakog eura.Razvoj i poboljsanje tehnologije se preselio na digitalno ali se i analogna i dalje usavrsava ,mada ne kao pre ,a razlog tome je i to sto je skoro sve dostiglo limit.Zaista je mnogo lakse i komotnije koristiti digitalu ali film ima mnoge drazi i prednosti/ i nedoststke naravno/ koji meni odgovaraju. A sto se tice tog Contaxa,ono sto mogu da izjavim je da sam presrecan sto ga posedujem. To je pravi dragulj.Ko nije probao ne zna o cemu govorim. Mislim da je nemoguce kupiti kvalitetniju opremu za manje para.Zato sam sad u fazi razmisljanja o nabavci skenera a ne dodatne opreme.Voleo bih da ovaj razgovor nastavimo na temu o kvalitetu skenera a ne polemisemo o drugim stvarima jer ce uvek biti razlicitih misljenja a prici nikad kraja.Neka svako koristi sta mu odgovara i za sta ima novca ,bitno je da se bavi fotogrfijom.Voleo bih da se javi neko ko je diktno imao iskustva sa Epson V750Pro i Nikon skenerima.To je ono sto me zanima.Veliki pozdrav i zahvaljujem se svima.
dejan selakovic
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Skeniranje filma13.02.2008. u 08:42 - pre 197 meseci
Sada mozes kupiti film skener za male pare u USA. Smesno male pare, kada uzmes u obzir koliko su te stvari kostale ranije.

U vezi sa filmovima: mozes ti dovuci odnekud te lepe filmove ali kome ces to dati da ti razvije kako treba ako nemas svoju kemiju? Film se kod nas trosi u tako malim kolicinama da ces tesko naci laboratoriju u kojoj je sve sveze i u koju mozes imati puno poverenje. Situacija sa filmom se pretvorila u situaciju sa digitalijom od pre deset godina tj. kao sto su onda bile retke radnje koje su kvalitetno (i uopste) radile stampu sa digitalnog medija tako sada ne znas da li rade filmove kako treba. A pravo da ti kazem, poslednje sto zelim je "jebiga desava se" situacija sa skupo placenim i tesko nabavljenim nekim egzoticnijim filmom.

Nego, kakav zvuk proizvodi Contax? Je l' tih?
 
Odgovor na temu

intui
Selakovic Dejan
proizvodnja iprojektovanje kuhinja,INTUI
Banja Luka

Član broj: 172502
Poruke: 16
*.teol.net.



Profil

icon Re: Skeniranje filma13.02.2008. u 09:45 - pre 197 meseci
Ja sam svestan tih problema sa razvijanjem pa sam zato stvar uzeo u svoje ruke i sam razvujam sa svezom hemijom tako da je sve besprekorno i nema gresaka.Mislim da je u radnjama nemoguce postici rezultat koji mozes sam da dobijes u svojoj laboratoriji kad sve imas pod kontrolom od sveze hemije ,temperature...Contax ima autofokus koji se cuje ali je rad zatvaraca tih.Automatski premotava film sto se takodje cuje.Manuelni fokus je naravno necujan.Ja bih licno voleo kada bi sve bilo manuelno pa cak i premotavanje filma.Ali je u ovom slucaju prednost veca brzina.

Odustao sam od kupovine skenera u USA zato sto se tu nakupi jos dosta nepotrebnih troskova pa nije velika razlika od Nemacke.Jedino ako imas nekoga da ti licno donese,to jo onda druga stvar.Potreban mi je skener/naravno kvalitetan/da bih i tu stavku imao pod kontrolom .Snimajuci na slajd i skenirajuci ga imam mogucnost da printam fotke,imam slajd kao original i sto je takode bitno imam idigitlni medij sa kojim mogu da manipulisem i radim sta pozelim.Po mom misljenju ,to je najbolja kombinacija samo sto je tesko ostvarljiva u siroj upotrebi.

Zato je puno jednostavnije i lakse raditi digitalu a i kvalitet je zadovoljavajuci.Meni licno se vise svidjaju fotografije na kojima se vidi zrno/crno-bele/nego kada su ispeglane i kristalno jasne.Jedan od ova dva skenera bi zadovoljio moje potrebe za kvalitetom a takodje ne bih zavisio ni od kakve radnje pa bih u miru mogao da radim sta zelim.Kupovina skenera je ,po nekima, nepotrebna investicija ali kad realno razmislim to je otprilike cena nekog solidnog /ne i najboljeg/ objektiva ,ali sa njim imam mogucnost da uzivam u carima i analogne i digitalne fotografije,sto je,moracete priznati,veliko zadovoljstvo.

Ne delim fotografiju po nacinu snimanja nego je najbitnije da je cilj dobra fotka a cak i one losije su vredne paznje jer je i za njih neko ulozio trud i znanje koje poseduje u tom momentu.
dejan selakovic
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Skeniranje filma13.02.2008. u 10:48 - pre 197 meseci
Koje cb filmove trosis?
 
Odgovor na temu

intui
Selakovic Dejan
proizvodnja iprojektovanje kuhinja,INTUI
Banja Luka

Član broj: 172502
Poruke: 16
*.teol.net.



Profil

icon Re: Skeniranje filma13.02.2008. u 15:15 - pre 197 meseci
Najcesce Agfu APX100 a pre neki dan sam islikao jedan APX400.Nisu uopste skupi a odlicnog su kvaliteta.Imam nekoliko komada Ilforda Delta100 ,FP4 125 i neke stare ORWO kojima je istekao rok ali im nista ne fali .Pokusacu da nabavim uskoro Kodak T-max 100 i 400 .Najoptimalnija mi je Agfa posto nije skupa a rok joj je do 2011/sve se i dalje proizvodi ,samo sto su drugi vlasnici/ .Crno bele fotke su najbolje na pravom foto papiru a kopije koje dobijem sa skeniranog filma mi nemaju tu draz, pa ih koristim samo za slanje na izlozbe zato sto se cesto ostete pa mi je manje zao.Od slajdova najcesce koristim Fuji Sensiju ili Astiju a imao sam i par Velvia.Pored njih upotrebljavam Kodak Elite 100 i 100 Ekstra Color.Zbog slajdova mi najvise treba skener a crno-bela kopija 20x30 me kosta oko 1,3 euro zajedno sa hemikalijama/naravno kada sam uradim/
dejan selakovic
 
Odgovor na temu

intui
Selakovic Dejan
proizvodnja iprojektovanje kuhinja,INTUI
Banja Luka

Član broj: 172502
Poruke: 16
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Skeniranje filma13.02.2008. u 16:00 - pre 197 meseci
Pogledaj ovaj sajt www.yoshi-shimizu.com na kome ces videti rad profesionalnog fotogrfa koji je poreklom iz Japana a zivi i radi u Francuskoj.Predavao je na prestiznim fakultetima /FOTOGRAFIJU/ u Americi i uradio mnoge projekte pod pokoviteljstvom velikih svetskih organizacija.Sponzori su mu bili Canon... Sve sto poseduje od opreme i sa cim ostvaruje svoje projekte je fotoaparat Contax G2 i tri objektiva/28,45 i 90 mm/.Pre toga je imao gomilu opreme i moze sebi da priusti sta god pozeli, a taj set se moze nabaviti za oko 800 evra.Snima na crno-belom filmu T-max100 i slajdu Fuji Provia.Pogledaj,moze ti biti interesantno.
dejan selakovic
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Skeniranje filma13.02.2008. u 16:06 - pre 197 meseci
He he... Znam za Josija :) Car. Nisam znao da je kontaksovac :)

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Skeniranje filma

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7621 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.