Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako postaviti i konfigururati mrežu za ovaj slučaj...

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Kako postaviti i konfigururati mrežu za ovaj slučaj...

[ Pregleda: 2279 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Robinsonko
Daco Paco

Član broj: 171395
Poruke: 11
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Kako postaviti i konfigururati mrežu za ovaj slučaj...10.02.2008. u 13:36 - pre 197 meseci
Ovako.

Tražim praktičan savjet kako biste vi to podesili.

Mreža se sastoji od Zyxel dsl modem 1AP (airlive 5470A) koji je mrežnim kabelom vezan na ovaj modem p'ostavljen je u AP mod, njega repetira 2 AP koji je u universal repeter modu i 3AP koji je isto universal ripiter i na njega se kače klijenti.

Ova mreža baš dosta kašlje, signali su odlični ali jednostavno ponekad blesavi, najčešće negdje između modema i 1AP.

sada bi ja ne kraju (znači 3AP) povezao na MIKROTIK na koji bi se kačili klijenti na WLAN interface.


Molim savjet kako postaviti ove AP-ove, da vidim mišljenje iskusnijih, u koje modove itd.

Tenks
 
Odgovor na temu

CIH
Kraljevo

Član broj: 13909
Poruke: 70
91.150.120.*

Sajt: www.myenter.org


Profil

icon Re: Kako postaviti i konfigururati mrežu za ovaj slučaj...12.02.2008. u 16:13 - pre 197 meseci
Batic niko provesionalno danas ne postavlja AP u repeter mod ali bas niko, najjednostavnije ti je da postavis daj dsl modem zatim da on ide u mikrotik izdignes pppoe server ili ppptp onda iz mikrotika nakacis kablom na ap i taj ap postavis da radi u AP modu i eto dobio si jednu pristupnu tacku, a ako bi hteo jos neku pristupnu tacku....
Malo je veci proces ali sve se moze resiti, ako nesto zatreba zovi pisi ili sta vec

Zelim ti uspeh!
»» Hack.THE.Planet »»
 
Odgovor na temu

Robinsonko
Daco Paco

Član broj: 171395
Poruke: 11
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako postaviti i konfigururati mrežu za ovaj slučaj...12.02.2008. u 19:34 - pre 197 meseci
:-(
Malo mi je teže na tu lokaciju postavit mikrotik jer je u privatnom stanu u kojem samo koristimo izlaz na internet.
Što mene muči... Signal s te lokacije do mene (6Km) mora ić preko jednog AP-a koji je na optičkoj vidljivost samnom... Ne mogu direktni link sa te zgrade, a i mislim da airlive daje bolje rezultate po pitanju dometa od same kartice u mikroiku... ili se varam??

Sad, imaju ti AP-ovi opciju postavljanja u AP getvej mod pa možda to može kako pomoći??
 
Odgovor na temu

CIH
Kraljevo

Član broj: 13909
Poruke: 70
91.150.120.*

Sajt: www.myenter.org


Profil

icon Re: Kako postaviti i konfigururati mrežu za ovaj slučaj...13.02.2008. u 17:33 - pre 197 meseci
Ma kako god mikrotik je mikrotik, i sigurno radio bolje od bilo kog ap sa bilo kojom karticom (PROVERENO)


»» Hack.THE.Planet »»
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Kako postaviti i konfigururati mrežu za ovaj slučaj...

[ Pregleda: 2279 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.