Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instaliranje Java aplikacije na mobitel

[es] :: Java :: Instaliranje Java aplikacije na mobitel

[ Pregleda: 5698 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hninel
local

Član broj: 9446
Poruke: 34
*.bstelecom.ba.

Sajt: www..???


Profil

icon Instaliranje Java aplikacije na mobitel02.10.2006. u 10:00 - pre 213 meseci
Interesuje me kako instalirati Java aplikaciju na mobitel "over the air" putem.

Znaci, da li bi scenario bio slijedeci:
1. Postaviti aplikaciju (.jar) negdje na javnu IP adresu
2. Korisnik browsa do te aplikacije
3. Korisnik skida aplikaciju...

Interesuje me da li je potrebno nesto postaviti u Java aplikaciji (.jar) da bi se on instalirao u Application Folder, posto mi na ovaj gore nacin snima u korisnicki folder i nemogu da pokrenem tu aplikaciju na mobitelu jer mi ne daje mogucnost startanja aplikacije.

P.S.
Aplikacija je razvijena u NetBeans-u i radi sa emulatorom.

Hvala.
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Instaliranje Java aplikacije na mobitel04.10.2006. u 22:57 - pre 213 meseci
Sve je moguce pa i ovo.
Prvo moras da imas server na kome ces postaviti jad i jar fajl. Korisnik klika na jad fajl a ne jar, i aplikacija se automatski skida i na kraju instalira u folder koji mobitel odredjuje, a ne aplikacija. Ako mobitel ima tu mogucnost da se instalira u folder koji tebi odgovara mislim da trebas da proizvedes posebnu verziju za to, ali opet nisam siguran. Jos nesto, moras na serveru da omogucis skidanje java aplikacije, skoro sam citao na netu, to bi recimo mogao ako bi imao server sa full podrskom, jer samo postavljanje ta dva fajla ne postizes nista (jad fajl ce ti se otvoriti kao txt fajl). Mislim da je u pitanju nekoliko linija.
pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Instaliranje Java aplikacije na mobitel

[ Pregleda: 5698 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.