Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[asp.net/vb] Problem sa nullable types

[es] :: .NET :: ASP.NET :: [asp.net/vb] Problem sa nullable types

[ Pregleda: 1783 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon [asp.net/vb] Problem sa nullable types09.02.2008. u 21:35 - pre 197 meseci
U pitanju je Visual Studio 2008, asp.net aplikacija koja radi sa .net framework-om 2.0.

Imam u jednoj klasi privatnu promenljivu - Private _ParentID as Integer?. Ima i property istog tipa, obican get/set.
Kada idem na Build > Build website prodje normalno, kada probam da otvorim iz browser-a dobijem Compilation Error:
Compiler Error Message: BC30037: Character is not valid.
Sa obelezenom tom linijom gde je deklarisana privatna promenljiva.

Sad sam upravo probao da umesto na taj nacin deklarisem kao Nullable(Of Integer) i u tom slucaju prodje (ne odgovara mi ovako, ali cisto sam hteo probati). Samo sto mi se tu javlja problem na drugom mestu kada sam imao Return (_ParentID Is Nothing)

Nikako ne kapiram u cemu je problem, s' obzirom da mi sve deluje ispravno. Plus sto mi VS ne prijavljuje gresku a kada pokrenem iz browsera dobijem pomenutu.
Inace, i VS ima neke cudne tripove. Recimo kada sam deklarisao kao Nullable(Of Integer), nije hteo da kompajlira ali ne prikazuje gde je greska (0 errors, 0 warnins)...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: [asp.net/vb] Problem sa nullable types10.02.2008. u 12:29 - pre 197 meseci
To su sve ispravne 2.0+ konstrukcije. Pogledaj u IIS-u da ti asp.net aplikacija nije podesena da radi sa .NET1.1 frameworkom....

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: [asp.net/vb] Problem sa nullable types10.02.2008. u 12:52 - pre 197 meseci
Nije IIS, to je iz VS-a, debug.

Edit: Evo probao sam sada i preko IIS-a. Stoji ASP.NET Version: 2.0.50727 (drugu mi i ne nudi). Ista stvar, ista greska na istoj liniji.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: [asp.net/vb] Problem sa nullable types10.02.2008. u 13:16 - pre 197 meseci
Ajd okaci samo to parcence koda, ja nekako ne uspevam da reprodukujem tu gresku.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: [asp.net/vb] Problem sa nullable types10.02.2008. u 13:27 - pre 197 meseci
Code:

Public Class Category
    Private _ID As Integer
    Private _ParentID As Integer?
    Private _Name As String
    Private _OwnerID As Guid
    Private _Tags As List(Of String)

'Onda za svaku od ovih promenljivih imam property sa get/set, navescu samo za tu promenljivu:

    Public Property ParentID() As Integer?
        Get
            Return _ParentID
        End Get
        Set(ByVal value As Integer?)
            _ParentID = value
        End Set
    End Property

'Konstruktor:

    Public Sub New(ByVal ID As Integer, ByVal Name As String, ByVal ParentID As Integer, ByVal OwnerID As Guid, ByVal Tags As List(Of String))
        _ID = ID
        _Name = Name
        _ParentID = ParentID
        _OwnerID = OwnerID
        _Tags = Tags
    End Sub

'I jedan metod:

    Public Function GetParent() As Category
        If Me.IsRoot Then
            Return Nothing
        Else
            Return DBWorks.GetCategory(Me._ParentID)
        End If
    End Function
End Class


Edit. Sada, kada probam Start Debugging u VS-u, kaze da postoje greske ali u errors/warnings listi nema nicega, s' tim da u Output prozoru imam ukazano na svaku od tih linija gde imam nullable deklaraciju (promenljiva, property i DBWorks.GetCategory() )
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: [asp.net/vb] Problem sa nullable types10.02.2008. u 13:47 - pre 197 meseci
Kod mene prolazi sasvim fino. Nesto ti je do instalacije VS-a

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: [asp.net/vb] Problem sa nullable types10.02.2008. u 13:54 - pre 197 meseci
Ali me cudi zasto onda isti problem pravi i iis. Probacu repair danas/sutra pa cu videti, mada nisam bas optimista.
Sto se meni stalno desavaju ovak'e gluposti...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: [asp.net/vb] Problem sa nullable types10.02.2008. u 14:02 - pre 197 meseci
Predji na C#
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: [asp.net/vb] Problem sa nullable types10.02.2008. u 22:12 - pre 197 meseci
Ovaj, je l' sigurno može Nullable da se predstavi i u VB skraćeno sa "tip?"? Meni odmah stavlja grešku u web-Developer-u "Character is not valid".
Hm, to ima veze sa verzijom framework-a, ne? Kao da Studio "pregleda po novom", a kompilacija radi po starom
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: [asp.net/vb] Problem sa nullable types10.02.2008. u 23:02 - pre 197 meseci
MSDN kaze:
You can write the declaration in three ways:
Code:

Dim ridesBusToWork1? As Boolean
Dim ridesBusToWork2 As Boolean?
Dim ridesBusToWork3 As Nullable(Of Boolean)


E sad, to je MSDN dobijen uz VS2008 a tu ne pise na koji se VB odnosi i ja bih poverovao da u VB2005 ne moze taj nacin, sa ? pogotovo sto i ovaj tekst govori tako nesto ali kako onda mmix-u radi??
Mmix, jesi stavio da je 2.0 target framework?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: [asp.net/vb] Problem sa nullable types11.02.2008. u 00:39 - pre 197 meseci
Yep, na ekvivalentu te strane za Framework 2.0 navodi samo deklaraciju kao Nullable(of type). http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms235245(VS.80).aspx

Sad ostaje samo pitanje kako je mmix to izveo, mada me od njega ne bi cudilo da je zeznuo MS :]

Bah, bas je ruzno ovako. A dvoumio sam se zbog jos nekih stvari (linq) da radim sa 3.5, ali pretpostavljam da jos uvek nije zastupljen dovoljno (radim aplikaciju za "serijsku proizvodnju", ne za jednog klijenta).
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: [asp.net/vb] Problem sa nullable types11.02.2008. u 11:54 - pre 197 meseci
Citat:
Shadowed: Sad ostaje samo pitanje kako je mmix to izveo, mada me od njega ne bi cudilo da je zeznuo MS :]


Ako koza laze, rog ne laze Zakacen se sample projekat asp.net aplikacija radjena za target 2.0 i koristi Integer?


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: [asp.net/vb] Problem sa nullable types11.02.2008. u 12:28 - pre 197 meseci
Probaj staviti u App_Code. To je jedina razlika koju vidim u odnosu na moj projekat.

BTW, sta ce
Code:

<add namespace="System.Linq"/>
<add namespace="System.Xml.Linq"/>

u web.config-u za 2.0 :)
Isto i u .proj fajlu. Mada stoji da je target framework 2.0 u tom istom .proj fajlu (sve sam gledao iz winrar viewer-a, nisam otvrao u VS-u, ne mogu sada). To se meni desavalo kada naknadno promenim framework umesto kada ga odredim prilikom kreiranja projekta. Pretpostavljam da je to neki bug u VS-u.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: [asp.net/vb] Problem sa nullable types11.02.2008. u 12:30 - pre 197 meseci
DIjagnosticki govoreci, to ne moze biti do verzije frameworka, bez obzira na verziju 2.0, 3.0 ili 3.5, framework barata sa MSILom koji nulable tipove uvek deklarise sa Nullable<type>.
? je kompajlerska logika i ako se ne prepoznaje onda je to do kompajlera nesto. Iako vs2008 moze da bira target, on efektivno za sve targete koristi isti kompajler, znate zasto? Zato sto .net 3.0 i 3.5 nisu prave verzije .NETa nego su najboljem slucaju verzije 2.1 i 2.2. Za sve tri verzije se koristi IDENTICAN CLS/CLI baziran na verziji 2.0. Jedino sto se menja odabriom targeta je koje ce verzije assemblija biti ukljucene u reference i sta ce od UI elemenata biti dostupno (npr nema WCF-a pod 2.0). Samim tim kompajler zna sta je ? bez obzira sto u visual studiu 2005 nije znao.

Jednostavan trik, pogledaj output window pri bildu i vidi putanju do VBC.exe fajla. Ako nije "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Vbc.exe" onda ti VS podize bajati kompajler
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: [asp.net/vb] Problem sa nullable types11.02.2008. u 12:37 - pre 197 meseci
Citat:
Shadowed: Probaj staviti u App_Code. To je jedina razlika koju vidim u odnosu na moj projekat.


E to je puklo. Ali evo i objasnjenja, pogledaj u Detailed compiler output:

Code:

c:\windows\system32\inetsrv> "C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework64\v2.0.50727\vbc.exe" /t:library /utf8output ....

Microsoft (R) Visual Basic Compiler version 8.0.50727.1433
for Microsoft (R) .NET Framework version 2.0.50727.1433
Copyright (c) Microsoft Corporation.  All rights reserved.

C:\Projects\WindowsApplication2005\SampleVBASP\App_Code\Class1.vb(2) : error BC30037: Character is not valid.

    Private _ParentID As Integer?
                                ~


Koja verzija kompajlera prevodi? 2.0

Resenje je jednostavno, ne stavljaj code u App_Code, to ti nije neophodno i sluzi samo da mozes code da menjas on-the-fly bez rebuild-a sajta. Najelegantnije resenje je da sve klase potrpas u poseban class library projekat i da ga referenciras sa sajta.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: [asp.net/vb] Problem sa nullable types11.02.2008. u 13:08 - pre 197 meseci
Da, jasno, samo sam ja u pocetku mislio da bi upravo 2.0 kompajler trebao da prevodi dobro. Ovo mi deluje glupo sto koristi drugaciji kompajler ako je kod u app_code i ako nije.
Mislim da cu na kraju i uraditi tako sa dva projekta. Zapravo nisam hteo jer koristim i source safe pa mi delovalo da cu zakomplikovati nesto :)

Sta mislis koliko je dobra ideja raditi sa najnovijom verzijom i vb-a i framework-a? Znam da zavisi od vrste projekta, al' malo to nisam sada u mogucnosti da objavljujem ovde...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: [asp.net/vb] Problem sa nullable types11.02.2008. u 15:30 - pre 197 meseci
To ne zavisi od projekta nego od toga da li si u stanju ili ne da na mestu instalacije pustis novi framework. Ako je dozvoljeno polisama, onda jednostavno ukljucis framework u instalaciju i vozis najnovije

Problem je sto asp.net nema handler za iznad v2.0, tako da je code u app_code UVEK za kompajler iz v2.0 cak i da imas instaliran framework 3.5 opet ce kod iz tog foldera biti kompajliran sa 2.0 kompajlerom, sto je po meni totalna glupost.

Inace, app_code sors se prevodi sa drugim kompajlerom zato sto njega ne prevodi visual studio, nego sam asp.net.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: [asp.net/vb] Problem sa nullable types

[ Pregleda: 1783 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.