Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 41325 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji07.02.2008. u 22:18 - pre 197 meseci
Citat:
A što bi se pošten čovek bunio protiv ovakvih metoda?

Što se mene tiče kradljivcima mogu i ruku da odseku, mene to ne dotiče...


Slažem se, ali ko odlučuje da je neko lopov? Šta ako neko sutra odluči da si ti lopov i odseče ti muda da se ne razmnožavaš? Najbolje je da se ukine pravosuđe i da svaki šef radnje prosto po kratkom postupku ubije onoga za koga misli da je lopov... Naravno, ako na ulazu u radnju ima EULA.

Ti likovi sa slike imaju svako pravo da tuže C market za povredu ugleda, čak iako su lopovi.

[Ovu poruku je menjao markom dana 07.02.2008. u 23:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
77.46.233.*



+6455 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji07.02.2008. u 22:27 - pre 197 meseci
Čekaj malo markome... Ako postoji video snimak krađe, i ako dotična osoba prođe kasu bez da plati taj predmet, a koji obezbeđenje pronađe kod dotične osobe, u čemu je onda problem?

Okačiti fotografiju, ime i prezime je sasvim ok... Mada i ostali podaci iz lične karte nisu ništa specijalno, nama je matični broj odnosno broj lk ionako javan podatak pa ga i nema potrebe skrivati...
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji07.02.2008. u 22:29 - pre 197 meseci
Ako ova priča nije neka navlakuša ( a deluje mi nestvarno čak i ako se radi o Srbiji ), onda mi zaista ne trebamo da idemo u EU.
Društvo nam je Kastro, Ahmedinedžad i ekipa.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji07.02.2008. u 22:42 - pre 197 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nisu poverljivi.

Vrlo verovatno na ulazu pise "Ako ukradete nesto vasa slika bice na ovom mestu sa licnim informacijama" - dakle, ulaskom u prodavnicu prihvatas njenu EULA-u :)

Nesto ne bih rekao da stoji tamo eula. To da nisu poverljivi, hm, hajd' mozda po nasem zakonu nisu, ali bi trebali biti. Postoji zakonom definisana novcana/zatvorska kazna za kradju. Nema sta "gazda" da uvodi neke svoje zakone.
Doduse, slazem se, neka okaci eula-u pa neka onda sprovodi takve mere (mada, ako su po zakonu podaci poverljivi onda bi ta eula bila nevazeca).
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.177.*



+32 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji07.02.2008. u 22:46 - pre 197 meseci
Ventura... ne znam... dodje mi da zaplacem. Ako ovo sa c-marketom samo tako bude proslo, bez intervencije vlasti... ne znam stvarno.

I posle citam teme "Zasto nas u filmovima pretstavljaju kao teroriste", "Zasto nas svet mrzi" i ja se zapitam zasto...ali sad mi je mnogo jasnije. Evo slika i prilika naseg coveka. Nikad me nije bilo toliko sramota sto sam srbin. Bolje da prestanem da se mesam u ovu temu, samo se mogu jos vise iznervirati.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji07.02.2008. u 22:46 - pre 197 meseci
Citat:
Čekaj malo markome... Ako postoji video snimak krađe, i ako dotična osoba prođe kasu bez da plati taj predmet, a koji obezbeđenje pronađe kod dotične osobe, u čemu je onda problem?


U tome da se sa svim tim isti uhvate, predaju policiji, a onda idu na sud i u zatvor. Ukoliko to nije urađeno, ovo je ekvivalentno linču i samim tim je vrlo protivzakonito. U tom slučaju, legalno nevini sugrađani imaju sva prava da tuže C market, a trebalo bi i policija i tužilaštvo po službenoj dužnosti da reaguju. Nsmo u srednjem veku... valjda.

 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
77.46.177.*



+32 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji07.02.2008. u 22:52 - pre 197 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Nisu poverljivi.

Vrlo verovatno na ulazu pise "Ako ukradete nesto vasa slika bice na ovom mestu sa licnim informacijama" - dakle, ulaskom u prodavnicu prihvatas njenu EULA-u :)


Ivane cudi me da ti ovako nesto mozes da napises. Uvek kad citam tvoje postove gotovo se u potpunosti slazem.Postovi su ti uvek, kako da kazem, pametni. Uopste ne lici na tebe. Ma verovatno se samo z.ezas :)
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji08.02.2008. u 00:22 - pre 197 meseci
I ja bih pozdravio akciju etiketiranja olosa.
Jednom prilikom sam prisustvoao sceni, kada su trgovci uhvatili klinca da krade (15-16godina), mislite da se sramio i da je gledao u pod, NE, hteo je da se bije sa trgovcima i pokusavao je da se otme i da pobegne. Nekoliko puta sam bio u busu, kada je neko primetio dzeparosa, ista situacija, pocinje da galami i fizicki se suprostavlja.
Ne, ne treba da im okace sliku, treba da im se izvine sto su ih uhvatili na delu i to tihim glasom, da ih ne kompromituju pred ostalim musterijama.
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
193.34.64.*



+679 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji08.02.2008. u 00:37 - pre 197 meseci
Citat:
sto se tice prethodna dva posta. Mozda bi trebalo da im se zigose ili tetovira na celu LOPOV kao u Kini kad je nekada bilo, ili jos bolje da mu se na licu mesta odsece ruka, to je bio isto efikasan obicaj?

Nisam rekao da podržavam slučaj, ali jeste odlična ideja. (bez ličnih podataka, naravno) Živimo u državi gde je (ako se ne varam) 15000din prag ukradene vrednosti za izlazak policije na lice mesta, a znamo kako funkcioniše pravosuđe, te su ovakve scene sasvim "normalne", pošto za sada ne postoji drugi način borbe protiv sitnih lopuža. A ovo poređenje slike na ulazu sa sečenjem ruke je zaista glupo, jer šteta nastala pogrešnim osuđivanjem neke osobe je zaista minimalna.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji08.02.2008. u 00:45 - pre 197 meseci
Citat:
Skandy: I ja bih pozdravio akciju etiketiranja olosa.
Jednom prilikom sam prisustvoao sceni, kada su trgovci uhvatili klinca da krade (15-16godina), mislite da se sramio i da je gledao u pod, NE, hteo je da se bije sa trgovcima i pokusavao je da se otme i da pobegne.


Naravno da se nije stideo. Pa da se stidi ne bi to ni radio. A i logicno da je pokusao da pobegne, sta bi drugo.

Citat:
Skandy: Ne, ne treba da im okace sliku, treba da im se izvine sto su ih uhvatili na delu i to tihim glasom, da ih ne kompromituju pred ostalim musterijama.


Zasto ljudi tako cesto idu iz krajnosti u krajnost. Naravno da ne treba da im se izvine, nego da ih prijave/predaju policiji.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 08.02.2008. u 01:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji08.02.2008. u 07:16 - pre 197 meseci
Ljudi, ja sam bio ironican - ako neko nije shvatio EULA poentu ;-)

Postoji jedan zakon - o intelektualnoj svojini, koji kaze da je osoba na fotografiji automatski vlasnik svih prava, i da bi se fotografija upotrebila bilo gde (pa i prikazala) ta osoba mora da iskaze svoju saglasnost.

Dalje, postoji takodje i problem pri objavljivanju tudjih privatnih podataka.

Dakle, osobe koje kradu cokoladne bananice imaju BAR 2 osnova da ih tuze. OSIM...

:)

A sta je OSIM? Osim je ako C market kada uhvati kradljivca ne zove policiju, vec osobi ponudi nagodbu:

a) Ili da se zove murija, i sve sto uz to ide
b) Ili da pristanes da ti objave portret sa kontakt detaljima na ulaznim vratima, i sve ce biti zaboravljeno.

Naravno, ako si za b) - potpises lep komad papira gde ti dajes pravo C marketu da objavi fotku neuspesnog pokusaja kradje i tvoje podatke iz LK. I time C market stedi sebi vreme za zezanje sa murijom + pravi dodatni marketing.

hehe :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji08.02.2008. u 08:11 - pre 197 meseci
Ljudi, niste uopste objektivni.

Kao sto ekipa koja se zalaze za prava optuzenih moze da tvrdi da se ne zna da li su oni krivi dok se ne optuze i osude, tako i ekipa koja je OK sa ovim moze da kaze da se ne zna da li su ti ljudi potpisali sporazum sa C marketom oko objavljivanja ovih slika.

Je li tako? Tako je.

Obratite paznju da novcic ima 2 strane.

[Ovu poruku je menjao markom dana 08.02.2008. u 09:29 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.203.*



+471 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji08.02.2008. u 08:23 - pre 197 meseci
Ne verujem da bi na tako nešto bilo ko pristao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji08.02.2008. u 08:25 - pre 197 meseci
Cenis?

Ja bas mislim da bi mnogi pristali - ako ti je druga opcija drndanje sa murijom :)

Znas, mozda su neki od tih likova na uslovnoj, pa se u tom slucaju izbor svodi na malo blamiranja ili zatvor :) Sta bi ti onda odabrao? Zatvor? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji08.02.2008. u 08:31 - pre 197 meseci
Citat:
žutokljunac: Šta na primer neko ti stavi čokoladnu bananicu u džep dok čekaš u redu ispred kase?


Pa to će se onda i videti na kameri... Nismo u srednjem veku, kamere su fala bogu jeftine... Kako i inače otkrivaju lopove? Sigurno ne pretresaju svakog kupca da vide da nema neku krembananicu u džepu koju nije platio...
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.203.*



+471 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji08.02.2008. u 08:32 - pre 197 meseci
Ne bih ništa jer nisam nikada ništa ukrao u životu. Čak ni žvaku. Propao bih od zemlju od sramote.
Prodao bih stan i preselio u Kanadu ili Australiju. Promenio ime i platio plastičnu operaciju.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.203.*



+471 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji08.02.2008. u 08:39 - pre 197 meseci
Citat:
ventura: Nismo u srednjem veku, kamere su fala bogu jeftine... Kako i inače otkrivaju lopove? Sigurno ne pretresaju svakog kupca da vide da nema neku krembananicu u džepu koju nije platio...


Koliko znam u mom kraju Pekabeta nije imala kamere, a C-Market ih je skoro uveo. Do pre 10-tak godina malo je samoposluga imalo kamere, dakle daleko je to od Srednjeg veka. U primeni je bila odokativna metoda. Prvo proceniš mušteriju a zatim se šunjaš i pratiš kao inspektor Kluzo.

edit: Odakle ti da su u Srbiji lični podaci javni. Svi lični podaci imaju karakter privatnosti i zaštićeni su.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji08.02.2008. u 08:57 - pre 197 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Znas, mozda su neki od tih likova na uslovnoj, pa se u tom slucaju izbor svodi na malo blamiranja ili zatvor :) Sta bi ti onda odabrao? Zatvor? :)
Svejedno im je ako su na uslovnoj - slika a pogotovo postojanje potpisanog ugovora da ih ne tuže zbog krađe, dokazuju da su izvršili krađu i samim tim su pečeni.
U svakom slučaju, ja bih na mestu ovih ljudi tužio c-market. Da su imali fotografije lopova (ali ne i lične podatke) u svojoj službi obezbeđenja radi prevencije krađe, to je ok, javno isticanje njihovih slika i podataka je za svaku osudu. I tužbu. Sa sve slikom i podacima budale iz c-marketa koja je to smislila.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji08.02.2008. u 08:57 - pre 197 meseci
Citat:
žutokljunac:
edit: Odakle ti da su u Srbiji lični podaci javni. Svi lični podaci imaju karakter privatnosti i zaštićeni su.


Možda tako kaže mali perica... Ali koliko si puta video na javnim mestima objavljen neki spisak sve sa brojevima lk i matičnim brojevima?

Ja sam viđao mnogo puta... toga imaš koliko hoćeš i na gomili online peticija...

Evo recimo prva peticija na koju sam naleteo na google-u:
http://www.petitiononline.com/mod_perl/signed.cgi?viva2006&51
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji08.02.2008. u 09:03 - pre 197 meseci
Citat:
ventura: A što bi se pošten čovek bunio protiv ovakvih metoda?

Što se mene tiče kradljivcima mogu i ruku da odseku, mene to ne dotiče...

To mozda ako razmisljas na nivou petogodisnjaka.
Odavno je svet izasao iz srednjeg veka (osim na nekim mestima na ovoj planeti) i sakacenje i ubijanje ne donosi nista dobro.

1. Da li ces ti da das svoju ruku ako se ispostavi da je coveku ruka odsecena za dzabe (zamena identiteta, namesteno mu i sl.). Meni se desilo par puta da uzmem neki slatkis dok sam na kasi, drzim ga u ruci i zaboravim to da spustim i niko mi ne naplati. Posle kada provalim to vratim se i platim ali da me je pre toga neko uhvatio stvarno ne bih voleo da mi neko odsece ruku zato sto nisam pazio.

2. Kada nekome odseces ruku onda mu smanjujes broj legalnih poslova kojima bi mogao da se bavi i povecavas mogucnost da on ostane kriminalac ili da dobije nervni slom...

3. Treba gledati kako da rehabilitujes osobe da postanu korisni clanovi drustva a covek ce biti manje koristan sa jednom rukom...

4. Brate, necivilizacijski je! Nekog da zigoses za ceo zivot zbog trenutka slabosti. Ljudi se menjaju. Znam dosta njih (ukljucujuci i mene ) kojima je dok su bili osnovnoj skoli bilo zadovoljstvo da dodju do "besplatnog" sladoleda i tome slicno. Retko ko od njih je postao neki kriminalac, nikome sada ne bi palo zvaku da ukrade i sada su korisni clanovi drustva, rade i placaju porez a to bi im bilo mnogo teze da si ih zigosao za ceo zivot iako mnogi mogu da se promene.

Inace ja nemam nista protiv da kradljivcima vise slike na izlogu ali samo slike sa sigurnosnih kamera i nista vise jer to predstavlja potragu za informacijama. Ako je neko slucajno nesto zaboravio da plati ili se pokajao onda neka se vrati, plati, obeca da ce paziti i oni neka mu zauzvrat skinu sliku.

Nisam za to da se ostavljaju licni podaci i neke druge slike jer moze da dodje do zamene identiteta veoma lako. Mozda je moj brat nesto ukrao a recimo lici na mene i onda neko ostavi moju sliku. Ja bih sigurno tuzio C market a oni mene mogu da tuze za cokoladicu (to je ionako samo prekrsaj jer je suma premala).

[Ovu poruku je menjao srki dana 08.02.2008. u 10:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li je ovo po zakonu ako ga uopše postoji

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 41325 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.