Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme

[es] :: .NET :: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme

[ Pregleda: 25351 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

programer001

Član broj: 134635
Poruke: 67
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme06.02.2008. u 23:32 - pre 196 meseci
Imate li ideju, gde mogu ovo da pokupim ?

pravim neku aplikaciju, pa bi mi trebalo da ubacim u sifarnike gradovi, zanimanja i strucna sprema, ove vrednosti ?

Pretpostavljam da na nekom sajtu, postoji spisak gradova u Srbiji (tj. mesta. jer samo Beograd i Nis valjda imaju status grada ? ) , spisak zanimanja i strucne spreme ?

pozdrav i hvala
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme07.02.2008. u 09:46 - pre 196 meseci
Nije vise samo Beograd i Nis, od 1.1. status grada su dobile mnoge varosi, ukljucujuci Uzice i Pancevo.

Ok, linkovi:

Sistematski spisak naselja Republike Srbije po okruzima i opštinama - lista je kompletna i samim tim preopsirna, ti vidi kako ces da je sredis

KLASIFIKACIJA DELATNOSTI - Šifarnik delatnosti - shit sa ovom tabelom je sto je u YUSCII formatu, moraces prvo par search/replace-ova da odradis pre importa

Za strucnu spremu ne znam sta da ti kazem, sem onog sto se zna popularisticki:

I - 4 razreda osnovne
II - 8 razreda osnovne
III - trogodisnja srednja / zanat
IV - cetvorogodisnja srednja
V - ?
VI - visa skola
VII - visoka strucna sprema iliti faks
VII/1 - specijalizacija
VII/2 - magistratura
VIII - doktorat

E sad, gde i kako sad tu upadaju bachelori i masteri nemam pojma (verovatno ni oni nemaju pojma) I nemam pojma sta je 5-i stepen...


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
78.134.143.*



+19 Profil

icon Re: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme07.02.2008. u 10:01 - pre 196 meseci
Citat:
mmix

Za strucnu spremu ne znam sta da ti kazem, sem onog sto se zna popularisticki:

I - 4 razreda osnovne
II - 8 razreda osnovne
III - trogodisnja srednja / zanat
IV - cetvorogodisnja srednja
V - ?
VI - visa skola
VII - visoka strucna sprema iliti faks
VII/1 - specijalizacija
VII/2 - magistratura
VIII - doktorat

E sad, gde i kako sad tu upadaju bachelori i masteri nemam pojma (verovatno ni oni nemaju pojma) :) I nemam pojma sta je 5-i stepen...



ovo za I i II stupanj nisam siguran da je tako?

a šta je pomočnim zanimanjima?
pomočni električar itd..
trogodišnje srednje imaš dvije vrste.obrtnička, kao električar, vodoinstalater itd.
i ima industrijska srednja trogodišnja za zanimanja kao vozač itd...
5 stupanj je doškolovanje tehničara još 1 ili 2 godine po srednnjim školama.
a sad po bolonji VI stupanj postaje visoka stručna sprema.
po starom visoka postaje magis. struke i poslije ide specijalizacija ili doktorat.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme07.02.2008. u 10:52 - pre 196 meseci
Zanimanje nema veze sa stepenom strucne spreme, samo sa nivoom skolovanja. Nasao sam malo kompletniji spisak na infostudu (i upravu si za osnovnu skolu):

Code:

       završena škola                              kvalifikacija 
I      osnovna škola                               NKV (nekvalifikovani radnik) 
II     osnovna škola i sturučna osposobljenost     PKV (polukvalifikovani radnik) 
III    trogodišnja srednja škola                   KV (kvalifikovani radnik) – SSS/III (srednja stručna sprema/III) 
IV     četvorogodišnja srednja škola               SSS/IV (srednja stručna sprema/IV stepen) 
V      specijalizacija na osnovu stručnosti        VKV (visokokvalifikovani radnik) 
VI     viša škola                                  VŠ tj. VŠS (viša škola tj. viša školska sprema) 
VII/1  fakultet – osnovne studije                  VSS (visoka stručna sprema) 
VII/2  magistratura                                MR (magistar) 
VIII   doktorat                                    DR (doktor nauka) 

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

programer001

Član broj: 134635
Poruke: 67
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme07.02.2008. u 13:19 - pre 196 meseci
mmix: hvala puno !! ovo mi je trebalo, osim Delatnosti .. meni treba spisak zanimanja, kada unosim podatke o zaposlenom .. pa mi onda treba spisak pozicija tipa : elektrotehnicara za TV opremu, srednji medicinski tehnicar, itd ..

pozdrav
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme07.02.2008. u 13:33 - pre 196 meseci
Nisam siguran da tako nesto postoji, uostalom poslodavac je taj koji ti odredjuje aktuelno zanimanje i ne verujem da postoji negde sveobuhvatna baza koja sadrzi i egzoticna zanimanja kao sto je "polirac kuglica u kuglicnim lezajevima" Ne mozes cak ni da se limitiras na usmereno obrazovanje jer postoji dosta skola koje nisu usmerene (npr gimnazija) pa imas ljudi bez "default" zanimanja. Mozda da omogucis incrementalno gradjenje te tabele, tipa combo box i edit box i ako ne postoji uneto zanimanje omogucis korisniku da kreira novo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme07.02.2008. u 13:47 - pre 196 meseci
U zavodu za zaposljavanje imaju neku knjigu koja ima spisak zanimanja i odgovarajuce sifre za to. Zanimanje se odnosi na ono sto zavrsis (verovatno postoje varijante koje pokrivaju slucajeve kao sto je gimnazija) a sifre unose u njihovu dokumentaciju kada se prijavljujes na biro.
Dakle, spisak postoji, da li je dostupan javno - pojma nemam :)
 
Odgovor na temu

programer001

Član broj: 134635
Poruke: 67
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme07.02.2008. u 14:00 - pre 196 meseci
da, i ja mislim da u Zavodu za zaposljavanje, to moraju da imaju, samo da vidim kako da im to izvucem :)

pozdrav i hvala za ideju !
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme07.02.2008. u 15:13 - pre 196 meseci
Samo pazljivo sa tim, to sta si "po struci" i sta si "po zanimanju" su dve razlicite stvari i ne-retko se ne poklapaju (sem mozda za KV radnike), a na biro se prijavljujes "po struci". Na kraju krajeva ne postoji skola za komercijaliste a njih ima ko pleve .
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

suich
IT referent
Subotica

Član broj: 193455
Poruke: 1
*.subotica.net.



Profil

icon Re: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme11.09.2008. u 10:52 - pre 189 meseci
Upravo sad mi je trebalo nešto slično. Koleginica je imala nesto fotokopiran iz Službenog Glasnika, pa sam lako naš'o.

"Službeni list SRJ", br. 9/98, 25/00
Savezna vlada donosi
O D L U K U
O JEDINSTVENOM KODEKSU ŠIFARA ZA UNOŠENJE I ŠIFRIRANJE PODATAKA U EVIDENCIJAMA U OBLASTI RADA

1. Ovom odlukom propisuje se Jedinstveni kodeks šifara za unošenje i šifriranje podataka u evidencijama u oblasti rada (u daljem tekstu: Jedinstveni kodeks šifara).

2. Jedinstveni kodeks šifara sadrži šifre za sledeća obeležja.
1) zanimanje;
2) vrsta stručne spreme;
3) stepen stručne spreme;
4) posebna znanja i veštine;
5) otežano zapošljavanje;
6) prestanak radnog odnosa;
7) prava za vreme nezaposlenosti;
8) prestanak vođenja evidencije o nezaposlenim licima;
9) organizacija za zapošljavanje - organizaciona jedinica;
10) država;
11) opština;
12) naselje (mesto).

3. Jedinstveni kodeks šifara sadrži sledeće šifarnike:
1) šifarnik zanimanja i stručne spreme;
2) šifarnik škola;
3) šifarnik stepena stručne spreme;
4) šifarnik posebnih znanja i veština;
5) šifarnik faktora otežanog zapošljavanja;
6) šifarnik razloga prestanka radnog odnosa;
7) šifarnik vrste prava koja ostvaruju nezaposlena lica;
8) šifarnik razloga prestanka vođenja evidencije o nezaposlenim licima;
9) šifarnik razloga prestanka korišćenja prava koja ostvaruju nezaposlena lica;
10) šifarnik organizacija za zapošljavanje - organizacionih jedinica;
11) šifarnik država;
12) šifarnik opština u SRJ;
13) šifarnik gradskih naselja u SRJ.

4. Šifre utvrđene u jedinstvenom kodeksu upisuju se u propisane obrasce prijava i izveštaja za vođenje evidencija u oblasti rada.

5. Jedinstveni kodeks šifara glasi


Na nekih 140 stranica šifrirali su "sve".
 
Odgovor na temu

elan28
knjigovodja, agencija za knjigovodstvo
Beograd

Član broj: 193598
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme12.09.2008. u 15:32 - pre 189 meseci
Ja sam se za sifarnik za prijavu radnika obratila putem maila glavnom u zavodu za trziste rada i dobila sledeci odgovor :
Postovana,

Sifarnik koji pominjete izdat je pod nazivom EVIDENCIJE U OBLASTI RADA
1998.godine. Izdavaci su tadasnji Republicki zavod za trziste rada i Zavod
za zaposljavanje Crne Gore, dok je izvrsni izdavac "Savremena
administracija" d.d. Stoga, pretpostavljam da, ako ga jos ima u prodaji,
ovaj prirucnik mozete naci u knjizarama Savremene.

I evo danas sam odmah nasla knjigu sa svim siframa ima je u Savremenoj u Vuka Karadzica preko puta poreske uprave stari gras i kosta 105.00 din. Samo morate da kazete da potraze knjigu jer je to odavnooo stampano ...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme12.09.2008. u 18:09 - pre 189 meseci
Citat:
"Službeni list SRJ", br. 9/98, 25/00
Savezna vlada donosi
O D L U K U
O JEDINSTVENOM KODEKSU ŠIFARA ZA UNOŠENJE I ŠIFRIRANJE PODATAKA U EVIDENCIJAMA U OBLASTI RADA


Pa sto ne rekoste odmah da jos vazi sifarnik iz doba juge, imam ja to u bazi Evo vam tab delimited fajlovi sa sve kategorijama (rimsko) i podkategorijama (numericko) i xx.xx.xx/* siframa da mozete da importujete u baze i da mzoete da pravite kaskadne selekcije. Samo odmah da znate da sifre nisu jedinstvene (ima na vise mesta razlicita zanimanja sa istom sifrom) cisto ako pravite neke primarne kljuceve. A sam sifarnik je malo nebulozan, izmesana su zvanja i zanimanja, i neke sifre su totalno neintuitivne (npr postar i pilot JATa imaju istu kategoriju )


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djevrek
Sasa Stefanovic
Bratstvo AD
Subotica

Član broj: 9862
Poruke: 85
*.eunet.rs.

Jabber: djevrek@gmail.com
ICQ: 137936207
Sajt: www.baguje.com


+1 Profil

icon Re: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme15.12.2008. u 12:53 - pre 186 meseci
Vazeci spisak zanimanja je izasao u Sluzbenom listu SRJ 46/96. Ima dosta stranica. Ovaj sto je dao korisnik iznad (mmix) ne znam kog je datuma. Pokusacu da pronadjem vazeci i u lepsem formatu pa da ga postavim ovde. Ukoliko neko vec ima, neka se javi.

Edit: Huh, evo vec postoji na Internetu ovo na adresi http://www.ekonomskisavetnik.c...zanimanja-i-strune-spreme.html. A korisnik koji je otvorio temu bi trebalo da pogleda link http://www.ekonomskisavetnik.c...zanimanja-i-strune-spreme.html
http://www.baguje.com - raznorazna sitna računarska uputstva
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme15.12.2008. u 13:03 - pre 186 meseci
Pa to ti je taj sifarnik, samo sto sam ti gotovanski dao sve spremljeno za import. Ako vise volis da scrapujes sa web sajtova, samo napred

I PS: Vazeci spisak nije iz sluzbenog lista 46/96 vec iz 9/98 dopunjen u 25/00, vidi post gore...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

la_bomba
la_bomba
Software developer, -
Novi Sad

Član broj: 183802
Poruke: 10
94.189.226.*



Profil

icon Re: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme15.12.2008. u 21:08 - pre 186 meseci
Da se nadovezem na temu. Imam jedno pitanjce: da li neko ima sifarnik opstina sa postanskim brojevima, sifarnik okruga Srbije (idealno bi bilo sa opstinama koje se nalaze u tom odredjenom okrugu).
 
Odgovor na temu

ginis
stalno
Beograd

Član broj: 205097
Poruke: 1
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme15.12.2008. u 23:33 - pre 186 meseci
ako sam dobro razmeo...

sifarnik opstina:
http://www.ekonomskisavetnik.c...k/12-ifarnik-optina-u-srj.html

postanski brojevi:
http://www.telekomunikacije.co.yu/tlf/tlf_ptt.html
 
Odgovor na temu

la_bomba
la_bomba
Software developer, -
Novi Sad

Član broj: 183802
Poruke: 10
93.86.61.*



Profil

icon Re: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme16.12.2008. u 09:26 - pre 186 meseci
sifarnik opstina je ono sto je mmix vec dostavio

postanski brojevi nisu azurni. Ne postoji npr. Beograd-PALILULA (11060), BEOGRAD-ZVEZDARA (11050) itd. Ali to sam nasao. Hvala ginis.

Sifarnik okruga Srbije jos uvijek nedostaje.
 
Odgovor na temu

Sadun
Zemun

Član broj: 94350
Poruke: 244
194.99.236.*



+14 Profil

icon spisak post kodova i regex za post kod23.03.2012. u 13:13 - pre 146 meseci
Znam da je stara tema ali ubio sam se trazeci spisak post kodova, regiona i gradova... Pa kada sam konacno sastavio rekoh mozda nekome pomogne, da ne luta ko ja.

Ovo je regex koji radi proveru na kontu postanskih brojeva koje sam pokupio kao validne. /((^1[^3])|(^2[1|3|4|5|6])|(^3[1|2|4|5|6|7|8]))+\d{3}/g (MrziM regex)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Spisak gradova, zanimanja, i strucne spreme

[ Pregleda: 25351 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.