Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PHP stand alone aplikacija

[es] :: PHP :: PHP stand alone aplikacija

[ Pregleda: 4245 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihajlo_Lazic
Mihajlo Lazic

Član broj: 155831
Poruke: 42
212.200.139.*



Profil

icon PHP stand alone aplikacija06.02.2008. u 10:57 - pre 197 meseci
Do sada sam radio u C-u i Javi a hteo bih da "predjem" na PHP, te imam nekoliko pitanja:
1. Da li je moguce u PHP uraditi stand alone aplikaciju koja ce korisititi bazu? (pod stand alone podrazumevam
da ima izvrsni fajl tipa windows-ovog exe-a)
2. Koje je najbolje po vasem misljenju razvojno okruzenje za PHP? (da ne bude rasprava tipa AMD vs Intel, zanima me sa
aspekta pocetnika bez mnogo naprednih opcija)
Pozz i hvala.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
79.101.130.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: PHP stand alone aplikacija06.02.2008. u 11:53 - pre 197 meseci
1. Ne. Postoji nešto što se zove bamcompile, ali čisto sumnjam da neku ozbiljniju aplikaciju možeš "iskompajlirati" sa tim a da to lepo radi. A i ne vidim poentu pravljenja standalone aplikacije u PHPu ako već znaš C / Javu.

2. Notepad++ Za malo naprednije, svakako Zend Studio, a imaš i posebnu temu namenjenu diskusiji o editorima.
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.cable-3.sattrakt.net.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: PHP stand alone aplikacija06.02.2008. u 11:56 - pre 197 meseci
Sto je rekao Nemanja + da radis na nekom Linuxu, zbog rada sa fajlovima, dozvole i to. A i 95% da ces hostovati na nekom Linux serveru, pa bolje je da odmah razvijas na slicnom, ne?
 
Odgovor na temu

Mihajlo_Lazic
Mihajlo Lazic

Član broj: 155831
Poruke: 42
212.200.139.*



Profil

icon Re: PHP stand alone aplikacija06.02.2008. u 12:51 - pre 197 meseci
Koliko sam skontao iz vasih odgovora ukoliko zelim da radim stand alone aplikacije treba da se drizim i dalje Jave, jer u principu PHP je samo skript jezik. Pogledao sam PHP-GTK, i video sam da su i oni naveli da ima boljih jezika za razvoj aplikacija.
1. Zanima me druga stvar sada, u cemu je najveca prednost PHP nad drugim skript jezicima?
2. Kao da li je moguce napraviti multi-user aplikaciju koja je povezana sa bazom a koja ce se izvrsavati iz web borwsera a da bude dobro zasticena od pokusaja upada? Okruzenje u kome bi aplikacija i baza radile bila bi klasicna LAN mreza
3. Da li je svakom PHP programeru potrebno da zna i HTML?
I slazem se sa ovim sto je receno za Linux.
Hvala na prethodnim odgovorima.
 
Odgovor na temu

kazil
Robert Bašić
Full time PHP dev :)
Bačka Topola - Novi Sad

Član broj: 120044
Poruke: 686
*.cable-3.sattrakt.net.

Jabber: robertbasic@elitesecurity.org
ICQ: 446475288
Sajt: robertbasic.com


+2 Profil

icon Re: PHP stand alone aplikacija06.02.2008. u 13:06 - pre 197 meseci
1. Najveca prednost? Najprihvaceniji, open source, dobar manual, gomila frameworkova, velik (cuj velik, ogroman) krug korisnika, svaki host ga podrzava... Da ne nabrajam...
2. Da. Sto se tice zastite, pa koliko ga zastitis, ali ako se koristi na intranetu, nemas neke velike bojazni.
3. Pa... Mislim da je pozeljno. U stvari, ja kazem da jeste.

Inace, PHP-GTK sam probao, odvratan je za rad. Barem meni.
 
Odgovor na temu

Mihajlo_Lazic
Mihajlo Lazic

Član broj: 155831
Poruke: 42
212.200.139.*



Profil

icon Re: PHP stand alone aplikacija06.02.2008. u 14:51 - pre 197 meseci
Jos jedno dodatno pitanje. Moze li PHP skript da se izvrsava ne samo na web serverima nego i na drugim tipovima servera npr. u okviru game severa (cs i slicno)?
 
Odgovor na temu

valajbeg
Student/TS
Sarajevo

Član broj: 5069
Poruke: 615
*.PPPoE-2532.sa.bih.net.ba.

ICQ: 127234502
Sajt: www.microsoft.ba


+10 Profil

icon Re: PHP stand alone aplikacija09.02.2008. u 01:01 - pre 197 meseci
ma moze brate iz konzole direktno

http://gtk.php.net/

pogledaj i to...
www.microsoft.ba
Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house.
 
Odgovor na temu

Mihajlo_Lazic
Mihajlo Lazic

Član broj: 155831
Poruke: 42
212.200.139.*



Profil

icon Re: PHP stand alone aplikacija10.02.2008. u 12:57 - pre 197 meseci
Pogledao sam to i ranije, i na samom sajtu je navedeno da stan alone php aplikacije nemaju punu funkcionlalnost.
Mozes li malo da objsnis na sta si mislio kada si rekao direktno iz konzole?
Mogu li se u php pisati skripte kao perlu koje ce sluziti za administraciju?

[Ovu poruku je menjao Mihajlo_Lazic dana 10.02.2008. u 14:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

feroc1ty

Član broj: 154894
Poruke: 90
91.150.124.*



Profil

icon Re: PHP stand alone aplikacija10.02.2008. u 18:32 - pre 197 meseci
Citat:
PHP is a powerful server-side scripting language for creating dynamic and interactive websites.

PHP is the widely-used, free, and efficient alternative to competitors such as Microsoft's ASP. PHP is perfectly suited for Web development and can be embedded directly into the HTML code.

The PHP syntax is very similar to Perl and C. PHP is often used together with Apache (web server) on various operating systems. It also supports ISAPI and can be used with Microsoft's IIS on Windows.

PHP je napisao Rasmus Leford u 1994 da bi zamenio mali set Perl skripti koje je koristio da odrzava svoju webstranicu.
Znaci php je nastao zbog pravljenja dinamickih webstranica i koristi se za to, ne znam zasto bi neko pravio stand alone app. u php-u kad za to postoje drugi jezici.

@valajbeg
:D

Citat:
Mihajlo_Lazic: Jos jedno dodatno pitanje. Moze li PHP skript da se izvrsava ne samo na web serverima nego i na drugim tipovima servera npr. u okviru game severa (cs i slicno)?

Sta ce ti php u cs-u?
Ili mozda da hoces da hostuje web stranicu na cs serveru?
 
Odgovor na temu

Mihajlo_Lazic
Mihajlo Lazic

Član broj: 155831
Poruke: 42
212.200.139.*



Profil

icon Re: PHP stand alone aplikacija10.02.2008. u 20:25 - pre 196 meseci
Sto se tice primedbe o izvrsavanju php na cs serveru mislio sam na izradu skripti za prezentovanje statistike igraca i sl.
A zasto bi neko pravio stand alone aplikacije u php-u?
Odgovor je jednostavan, php je mocan jezik ciji razvoj jos nije zavrsen, a da njegov razvoj ide u tom smeru govori i sam GTK projekat.
 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
89.216.108.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: PHP stand alone aplikacija10.02.2008. u 21:04 - pre 196 meseci
Pa da ne ulazimo sad u advokaci, razvoj nijednog "zivog" jezika jos nije zavrsen, inace jezik ne bi bio ziv... drugo, php je "PHP Hypertext Preprocessor", i kao takav mu je primarna namena da radi na web serverima sa web aplikacijama, ne kao standalone aplikacija... Mislim, mozes ti limuzinu da nabudzis i koristis je kao terenac, ali to jednostavno nije primarna namena toga...
Tako da iskreno, ne verujem da ce php ikada biti dovoljno dobar i optimizovan za rad sa standalone aplikacijama, jer jednostavno mu to nije svrha. Mislim, 99-100% developera koji unapredjuju php fokusiraju se na njegovu primarnu namenu, te stoga jezik optimizuju i razvijaju u tom pravcu, ne na globalizovanje php-a kao univerzalnog jezika. Tako da se licno ne bih oslanjao da ce php jednog dana biti koriscen za pisanje audio playera (dobrog) ili cega vec...
Tako da, ako ces se baciti na web programe, php je the best po meni, u suprotnom, drzi se c/jave ako to vec znas. Ipak je php scriptni jezik i iako je jak i raste, nije tome namenjen...
 
Odgovor na temu

Mihajlo_Lazic
Mihajlo Lazic

Član broj: 155831
Poruke: 42
212.200.139.*



Profil

icon Re: PHP stand alone aplikacija11.02.2008. u 10:39 - pre 196 meseci
Hvala na izuzetno preciznom odgovoru.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP stand alone aplikacija

[ Pregleda: 4245 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.