Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

EasyPHP ili neka druga varijanta bez konfigurisanja

[es] :: PHP :: EasyPHP ili neka druga varijanta bez konfigurisanja

[ Pregleda: 2087 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tihi_20
Bojana Petrovic

Član broj: 5904
Poruke: 70
*.230.eunet.yu.



Profil

icon EasyPHP ili neka druga varijanta bez konfigurisanja02.02.2008. u 18:04 - pre 197 meseci
Imam aplikaciju u PHP-u koja radi zajedno sa EasyPHP. Hteo sam da sve to kompletno spakujem sa WinRAR-om a zatim da raspakujem na drugom računaru bez konfigurisanja servera. Međutim, kada se to raspakuje na drugom računaru uvek nešto fali. Poruka je da ne može da pronađe fsjl php4apache.dll iako se on nalazi u PHP folderu. Ima li neko ideju kako to da uradim ili sa EasyPHP ili nekom drugom varijantom.
 
Odgovor na temu

holodoc1701

Član broj: 45446
Poruke: 48
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: EasyPHP ili neka druga varijanta bez konfigurisanja02.02.2008. u 22:54 - pre 197 meseci
Bojana (ili Bojane :D)... Pomenuti fajl (php4apache.dll) služi kao podrška Apache-u u verziji 1.3.x tako da jedino što mi trenutno pada na pamet da možeš da pokušaš jeste download XAMPP Lite-a koji možeš naći ovde (http://www.apachefriends.org/en/xampp-windows.html#646). U pitanju je specijalna verzija koja je upravo namenjena tome što ti želiš da uradiš. Postoje dve verzije. Ako možeš preproučujem skidanje veće (48MB). Instaliraj (raspakuj) download-ovan fajl i nakon toga slobodno kopiraj raspakovani folder na bilo koji medijum. Trebalo bi da sve radi kako treba.
 
Odgovor na temu

tihi_20
Bojana Petrovic

Član broj: 5904
Poruke: 70
213.244.208.*



Profil

icon Re: EasyPHP ili neka druga varijanta bez konfigurisanja02.02.2008. u 23:58 - pre 197 meseci
Hvala puno. Kod kuće imam ovu verziju - XAMPP 1.5.5 devel package:

- Apache 2.2.3 (includes & libs)
- MySQL 5.0.27 (includes & libs)
- PHP 5.3.0 + PHP 4.4.4 (libs)
- OpenSSL 0.9.8d (includes & libs & bin)
- zlib 1.2.3 (libs & dll)

ali nismo znali gde da postavimo aplikaciju i kako sve to da pokrenemo. Da li možemo sa ovim da radimo i kako ili da ipak skinemo ovu verziju od 48 MB. Mi smo hteli da sve to sa aplikacijom stane na onaj mali CD formata vizit karte koji je mislim veličine 32MB.
 
Odgovor na temu

holodoc1701

Član broj: 45446
Poruke: 48
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: EasyPHP ili neka druga varijanta bez konfigurisanja03.02.2008. u 00:09 - pre 197 meseci
Ukoliko sam ja dobro razumeo vama treba nekakav vid "live servera" putem koje bi ste mogli svoje prezentacije i/ili web aplikacije da prezentujete svojim klijentima. To je već jako pipljiv posao i u suštini još uvek ne postoji neko stopostotno rešenje koje omogućava da takav CD bude potpuno nezavistan od stanja računara (ili operativnog sistema kad smo već kod toga) osim proizvodnje tzv. mini Linux distribucija. Dakle, na običnom CD-u (može i pomenuti oblika vizit karte) instalira se neka mini Linux distribucija (o tome stvarno može da se nađe dosta toga na netu) i podese se da u pozadini po podizanju rade Apache, MySQL i PHP.

Da ne grešim dušu... Lično sam pokušavao sa proizvodnjom CD-a koji na sebi imaju Apache, MySQL i PHP i koji su namenjeni Windows platformi ali se na kraju sve to ipak pokazalo kao krajnje nepraktično rešenje.

Što se tiče XAMPP-a u mini varijanti on će svakako dobro raditi ali iskreno rečeno nisam imao toliko kontakta sa njime da bih mogao da tvrdim da će raditi sve što web aplikacija koju imate zahteva od njega :)
 
Odgovor na temu

tihi_20
Bojana Petrovic

Član broj: 5904
Poruke: 70
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: EasyPHP ili neka druga varijanta bez konfigurisanja03.02.2008. u 14:09 - pre 197 meseci
Ovo mi liči kao moguće re�enje. Isprobali smo ovaj server. Aplikacija radi isto kao i na EasyPHP samo �to na�a slova č, ć, ... ne prikazuje kao treba za razliku od Easija.

Ima li za ovo neko pode�avanje?


---------------------------------
Be a better friend, newshound, and know-it-all with Yahoo! Mobile. Try it now.
--0-1871284864-1202047783=:44352
Content-Type: text/html; charset=iso-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 8bit

holodoc1701 <[email protected]> wrote: Ukoliko sam ja dobro razumeo vama treba nekakav vid "live servera" putem koje bi ste mogli svoje prezentacije i/ili web aplikacije da prezentujete svojim klijentima. To je već jako pipljiv posao i u suštini još uvek ne postoji neko stopostotno rešenje koje omogućava da takav CD bude potpuno nezavistan od stanja računara (ili operativnog sistema kad smo već kod toga) osim proizvodnje tzv. mini Linux distribucija. Dakle, na običnom CD-u (može i pomenuti oblika vizit karte) instalira se neka mini Linux distribucija (o tome stvarno može da se nađe dosta toga na netu) i podese se da u pozadini po podizanju rade Apache, MySQL i PHP.Da ne grešim dušu... Lično sam pokušavao sa proizvodnjom CD-a koji na sebi imaju Apache, MySQL i PHP i koji su namenjeni Windows platformi ali se
na kraju sve to ipak pokazalo kao krajnje nepraktično rešenje.� to se tiče XAMPP-a u mini varijanti on će svakako dobro raditi ali iskreno rečeno nisam imao toliko kontakta sa njime da bih mogao da tvrdim da će raditi sve što web aplikacija koju imate zahteva od njega :)--http://www.elitesecurity.org/poruka/1846500Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#309008Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!esauth:309008:5560d3ebb8ec83c7d46c1ea462c4cdfb
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: EasyPHP ili neka druga varijanta bez konfigurisanja

[ Pregleda: 2087 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.