Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vitiligo kako izleciti, kamuflirati, zastiti od daljeg sirenja

[es] :: Nauka :: Vitiligo kako izleciti, kamuflirati, zastiti od daljeg sirenja
(Zaključana tema (lock), by bakara)

[ Pregleda: 17812 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Član broj: 399
Poruke: 480
80.93.249.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Vitiligo kako izleciti, kamuflirati, zastiti od daljeg sirenja26.01.2008. u 09:00 - pre 197 meseci
Ne znam zasto, ali superbaka je teme oko ove (ne)izlecive bolesti zatvorio.

Ali ja bi rado da cujem posle godinu i vise dana neka nova iskustva. Hocu da kupim sad neki preparat i da probam. Interesuju me iskustva.
Molio bi administratore da ne brisu i zakljucavaju temu ako neko ostavi sajt / mesto gde da se kupi, jer ja hocu neku vrstu pomoci jer mi je iskreno dosta da dodjem kod dermatologa i da mi kaze nema leka, a znam da ljudi neki isprobavaju razne kreme. Stoga bi voleo da znam koje su kreme probali, gde su kupili i kome da se obratim. Nemojte dati odgovor, to i to mi je pomoglo a da ne ne ostavite kontakt osobe / apoteke / firme i gde vec preparat moze da se nabavi, ako moze i cena takodje da se napise.

Ja vitiligo sam nazalost dobio sad i po rukama :( A imao sam oko ociju, sto sam nekako mogo da prezivim, ali ovo sad je vec postalo previse napeto.

Takodje interesuje me kojom kremom je najbolje da zastitim ruke od sunca kao i oci, od zracenja i daljeg sirenja, znaci da odbija sunce sta znam zbog cega mi se siri sad ovo :| Imao sam pre godinudana stres koji predpostavljam je i povod ovog sirenja po rukama. Desila se saobracajka gde su par ljudi poginuli pa me je to sjebalo.

A da posto sam poceo da radim, a iskreno mi je neprijatno malo zbog ovih fleka, da li ima neka dobra krema za kamuflazu?

1. Da li ima neko lasersko otklanjanje ovog cuda :P ili di znam nekim zracima :)
2. Novitil, ako ima da se kupi u srbiji super ako nema ne mogu se cimam sa njima
3. PLACENTAL Kakva su iskustva cujem da je dobar
4. Fitoterapeut Georgi Rangelov, Dimitrovgrad tel. 010/ 361 841, 064/ 136 23 25 <--- ovaj sam cuo da pravi neke cajeve neka cuda luda i da to deluje :) a kod nekih sam cuo da cak i on ima vitiligo i da ta njegova cuda luda ne deluju.
5. VITIX ???? WTF ? Jel deluje
6. Protopic jel deluje ?
7. http://www.leucotin.com/ <--- garantuju 100% vracanje pigmenta -.-
8. Nesto drugo ?

Jos jednom molim administratore da ostave ovu temu.
 
0

Angel_85
Ana Cesljar
nezaposlena
Bor

Član broj: 102417
Poruke: 2
79.101.197.*



Profil

icon Re: Vitiligo kako izleciti, kamuflirati, zastiti od daljeg sirenja07.02.2008. u 10:42 - pre 197 meseci
Ovde mozes naci pregrst informacija, ali prvo moras da se ulogujes pod obaveznim i idi na njihov forum
www.vitiligosupport.org

Novitil ne mozes naci u Srbiji (koliko ja znam, ni jedna apoteka ga ne dobavlja) ali ga mozes poruciti preko sajta i poslati obavezno recept (uglavnom svi na netu koji prodaju lekove ili lampe za vitiligo traze prepisan recept od strane dermatologa i overen). Ja ga imam (jedva sam ga nabavila preko http://www.e-ducan.com/, platila sam negde oko 5.ooo din i stiglo mi je za oko 2 meseca, narucili smo nas sestoro zbog popusta i poslali smo recept) ali ga jos ne koristim jer nema sunca i ne baca mi se uzalud jedva nabavljena bocica.
- Terapiju upotpuni vitaminima, svetlom (prirodnim ili lampom) svakodnevno po 2 puta (ne preteruj izlaganje, kreni od po 5 min. pa polako produzavaj do 30, tj. i sam ces videti kako na tvojoj kozi deluje, samo obrati pazanju da bele fleke ne postanu jako roze-crvene), sto manje stresa, barem 6 meseci najmanje i naravno zdrava hrana.

Protopic ili Elidel - cula sam da deluje (prvenstveno je namenjen za ekcem), moras biti obazriv prilikom nanosenja, fotosenzitivan je, jako mastan, maze se u vrlo tankom sloju. Moze se kupiti u nekoj apoteci (ne znam sada kojoj ali zna moja drugarica koja je tamo kupila) u Bg-u, porucuju po potrebi, kosta oko 4.000 din. Jos nije zvanicno odobren lek za vitiligo (zato ga i nema svuda) i stoji upozorenje zato sto od njegovog nastanka jos nije proslo 10 god. Kod coveka do sada nije doslo do kontraindikacija kao sto je kod pacova (rak koze) ali su kod njega primenjivani extremni slucajevi.
- Terapiju upotpuni vitaminima, svetlom (prirodnim ili lampom) svakodnevno po 2 puta (ne preteruj izlaganje, kreni od po 5 min. pa polako produzavaj do 30, tj. i sam ces videti kako na tvojoj kozi deluje, samo obrati pazanju da bele fleke ne postanu jako roze-crvene) - mada neko kaze da ga treba sto vise izbegavati (ja bi prvo probala da ga izbegavam pa ako ne deluje ...), sto manje stresa, barem 6 meseci najmanje koriscenja - do godinu dana (neko kaze da onda treba prestati) i naravno zdrava hrana.

Placental - Cula sam da deluje samo u pocetno stadijumu bolesti. Moja drugarica se izlecila posle godinu i vise dana kontinuiranog mazanja ali i ona je bila u pocetnom stadijumu. Meni je vrlo malo pomogao i to je to, mada ja ga nisam koristila sa suncem kao sto bi trebalo non stop. I opet naravno,; vitamini, manje stresa, zdrava ishrana,...

Vitix - koliko ja znam, procenat ljudi kojima je pomogao je mizeran i oni su isto bili u pocetnom stadijumu bolesti (znaci jako je bitno reagovati na vreme, sto kod mene nije slucaj).

Georgi - ne znam bas... Ja koliko znam - prevarant je, mada ima puno ljudi koji tvrde da su se kod njega izlecili ili bar donekle. Malo je nevernovatno da niko ne zna lek koji 100 % pomaze, samo on zna... Travar koji ne znam dal blage ceze ima sta je koza... a znam da i sam ima vitiligo jer moja komsinica koja se kod njega uzaludno lecila tvrdila je da i on sam ima i kada ga je videla da je odlepila. Ni dan danas se ona nije izlecila.

Postoje razne uv lampe koje se kod nas ne mogu kupiti, uglavnom se kupuje i u instranstvu preko sajtova, cula sam da je u kombinaciji sa nekom kremom koja leci ili "kao" jako dobra stvar u zamenu za sunce.
Excimeriski laser, ni to nema kod nas.

Mnogi sajtovi reklamiraju lek za vitiligo, vecina su obicni lopovi - oprezno.

Oziljke i razne fleke najbolje prekriva puder Dermablend. Moze se kupiti u boljim parfimerijama u Bg, mislim da mu je cena oko 2-3.000 ako se ne varam.

Zamolila bi i ja administratore da ne zakljucavaju temu kao onu proslu. Hvala!

PS. Sve ostalo sto se mogu setiti, dopunicu drugom prilikom,
Pozdrav od Ane!
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Vitiligo kako izleciti, kamuflirati, zastiti od daljeg sirenja07.02.2008. u 12:48 - pre 197 meseci
ovog puta cu uciniti ustupak, ali za ubuduce da znate sledece:

- zabranjeno je ostavljati linkove ka forumima na kojima se trazi registracija!
- zabranjeno je reklamiranje (gde kupiti, po kojoj ceni i slicno); ovo posebno vazi za clanove koji imaju mali broj poruka jer ja znam koliko sam samo poruka obrisao gde se ljudi registruju samo da bi ostavili link do firme u kojoj rade i koja prodaje odredjene proizvode... ja licno sam odgovorio na veliki broj privatnih poruka u vezi proizvoda firme u kojoj sam nekad radio, ali nikad nisam ovde javno ostavio link do iste...
ako bas insistirate da nadjete gde se neki lek ili drugi proizvod moze kupiti, takve teme postavljajte u Madzone forumu (ako vam dozvole) jer se forum Nauka ne bavi ponudom i potraznjom...
svako sledece krsenje ovih pravila bice sankcionisano, ukljucujuci i diskusiju vezanu za ovu poruku, a u forumu Nauka... ukoliko imate primedbe, postavite ih u forumu 'Predlozi i pitanja'...
 
0

Vitiligo Master
student
Backi Sokolac

Član broj: 192993
Poruke: 6
*.tippnet.co.rs.



Profil

icon Re: Vitiligo kako izleciti, kamuflirati, zastiti od daljeg sirenja07.09.2008. u 09:28 - pre 190 meseci
Ja imam Vitiligo vec nekih godinu dana u predelu lica ispod brade,i poceo sam da koristim Dermalight 80 UVB lampu,prezadovoljan sam!Ukoliko zelite vise informacija o ovoj siroko primenjivanoj lampi u inostanstvu i kako da je nabavite,pozovite ********* ili pisite na *****@operamail.com Milan

edit by superbaka
korisniku do sada obrisane dve reklamne poruke... ukoliko ipak zelite kontakt, ostvarite ga iskljucivo preko privatnih poruka... ostavljanje broja telefona, mejla ili slicno nece biti tolerisano...


[Ovu poruku je menjao superbaka dana 07.09.2008. u 11:16 GMT+1]
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.126.*



+363 Profil

icon Re: Vitiligo kako izleciti, kamuflirati, zastiti od daljeg sirenja07.09.2008. u 16:24 - pre 190 meseci
Meni se sve cini da ti prodajes tu lampu i da se ovde samo reklamiras...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

Vitiligo Master
student
Backi Sokolac

Član broj: 192993
Poruke: 6
*.tippnet.co.rs.



Profil

icon Re: Vitiligo kako izleciti, kamuflirati, zastiti od daljeg sirenja07.09.2008. u 16:43 - pre 190 meseci
Lose ti se cini,a ja uopste nemam potrebu da se pravdam tebi ili bilo kome drugom.Tekst gore napisan je iskren,vodjen sa zeljom da omoguci ljudima dostupnost tog proizvoda,koji sam ja licno trazio duze vremena..Na ovaj nacin ljudi kojima je zaista potrbna pomoc,mogu vrlo jednostavno i na siguran nacin doci do zeljenog proizvoda. Ovaj odgovor nije upucen samo tebi,vec svima koji na pograsen nacin gledaju na ovu inicijativu.
 
0

[es] :: Nauka :: Vitiligo kako izleciti, kamuflirati, zastiti od daljeg sirenja
(Zaključana tema (lock), by bakara)

[ Pregleda: 17812 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.