Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Seminarski PC KASA,pomoc oko racuna...

[es] :: Access :: Seminarski PC KASA,pomoc oko racuna...

[ Pregleda: 3766 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bato1986
da

Član broj: 96367
Poruke: 108
91.191.13.*



Profil

icon Seminarski PC KASA,pomoc oko racuna...20.01.2008. u 13:26 - pre 197 meseci
Za seminarski iz Access-a sam uzeo temu: PC KASA

Treba mi malo pomoci:

1: Kako da napravim tabelu da vucem Artikle i iz Tabele Artikli i da se oni sami sumiraju i onda da linkujem Report i da to odmah stampam na racun....

Nadam se da ste razumili sta hocu... Unaprijed Hvala!!!


Evo dokle sam ja stiga

http://www.filefactory.com/file/b46679
Ako ne počneš, nećeš ni završitit!!!
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Seminarski PC KASA,pomoc oko racuna...20.01.2008. u 13:46 - pre 197 meseci
Citat:
bato1986: Kako da napravim tabelu da vucem Artikle i iz Tabele Artikli i da se oni sami sumiraju i onda da linkujem Report i da to odmah stampam na racun....


Malo je konfuzno. Zašto bi pravio tabelu da vučeš iz druge tabele. Linkovanje na Report takođe ne postoji. Možeš podatke iz tabele da sumiraš na određeni način pomoću query-ja ili upita i da ti on (query) posluži kao izvor podataka za izveštaj. Takođe je moguće i direktno sumiranje na izveštaju koji bi se zasnivao direktno na tabeli, što je za neki deo sekunde brže.

E sad za sumiranje treba imati i šta sumirati. Koliko vidim nema kolone [kolicina]. Sumiranje artikala kako ti kažeš je klasično "babe i žabe".
 
Odgovor na temu

bato1986
da

Član broj: 96367
Poruke: 108
91.191.13.*



Profil

icon Re: Seminarski PC KASA,pomoc oko racuna...20.01.2008. u 15:23 - pre 197 meseci
Jel moze da mi kazes koje sve tabele treba da napravim i sta ce u njima biti? HVALA!!!


Ako ne počneš, nećeš ni završitit!!!
 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.europronet.ba.



+1 Profil

icon Re: Seminarski PC KASA,pomoc oko racuna...20.01.2008. u 16:56 - pre 197 meseci
1. tabela 'Artikli'
- ID Artikla
- Naziv Artikla
- Cijena
- Jedinica mjere

2. tabela 'Racuni'
- Broj racuna
- Darum
- Vrijeme

3. tabela 'Racuni_stavke'
- Broj racuna
- ID Artikla
- Kolicina

Hajde ako ne uspijes posalji pp pa cu ti nesto napraviti
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Seminarski PC KASA,pomoc oko racuna...20.01.2008. u 17:08 - pre 197 meseci
Dodao sam ti neke tabele. Nisam hteo tvoje da kvarim, tako da model nije nešto extra. Napravio sam ti izveštaj "StanjeZaliha" da vidiš kako se vrši sumiranje isključivo na izveštaju bez potrebe da se igde upisuju i skladište izračunate vrednosti. Dodao sam ti i tabelu TarifneGrupe koju nisam povezao da ti ne kvari podatke. Probaj da je iskoristiš umesto tvoje tabele Porez.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Seminarski PC KASA,pomoc oko racuna...

[ Pregleda: 3766 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.