Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razmotavanje spirale i citanje teksta

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Razmotavanje spirale i citanje teksta

[ Pregleda: 3759 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikolanicic
Nikola Anicic
Prva Kragujevacka Gimnazija
Srbija, Kragujevac

Član broj: 169843
Poruke: 32
77.46.254.*

Jabber: Sta je jabber?
Sajt: www.facebook.com/znaci.Ni..


Profil

icon Razmotavanje spirale i citanje teksta18.01.2008. u 23:51 - pre 198 meseci
Ljudi skorije sam se registrovao na ES forum i mogu vam reci da sam primetio mnogo zanimljivih i dobrih stvari. Ali sad imam jedan programerski problem koji nikako ne mogu da resim. Pokusavam u Deplhi-ju ali prihvatam i jezike kao sto su PHP, JAVASCRIPT itd.

E ovako, treba mi program koji ce bez problema moci da procita sva slova iz ovakve slike.



E sad, ja sam probao ABBY Fine Reader ali ni on ne moze da procita jer su neka slova naopako napisana. A program treba da cita slova u smeru kazaljke na satu, iz unutrasnjosti ka spoljasnjosti ovog kao "HYPNO" tocka.
Ako neko moze da pomogne javite se ili ovde ili na moj MSN [email protected]
Mozete napisati u PHP-u, Delphi-ju, JavaScript... Ma bilo koji jezik samo da to radi.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
91.150.96.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Razmotavanje spirale i citanje teksta19.01.2008. u 09:51 - pre 198 meseci
Teško da će to neko da ti napiše u PHP-u ili JavaScriptu... za PHP možda i postoji šansa, ali verujem da mora da se piše poseban modul za PHP za tako nešto. JavaScript otpiši.

Što se Delphija tiče, možeš da kreneš odavde: http://solair.eunet.yu/~ilicv/

Taj lik je uz pomoć neuronskih mreža napravio program koji čita ćirilicu sa slike, pa uz malo (rekao bih: malo više) truda možda može da se natera da čita tako nešto što tebi treba... a gotovo rešenje ne verujem da postoji
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Razmotavanje spirale i citanje teksta19.01.2008. u 09:59 - pre 198 meseci
A šta će ti takav program?
 
Odgovor na temu

nikolanicic
Nikola Anicic
Prva Kragujevacka Gimnazija
Srbija, Kragujevac

Član broj: 169843
Poruke: 32
91.150.110.*

Jabber: Sta je jabber?
Sajt: www.facebook.com/znaci.Ni..


Profil

icon Re: Razmotavanje spirale i citanje teksta19.01.2008. u 23:28 - pre 198 meseci
Citat:
jablan: A šta će ti takav program?

Ma experimentisem nesto pa reko' da vidim kako mogu da napisem takav program, posto jos uvek nisam ukapirao to citanje sa slike.
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
..c.cable.static.telemach.net.

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Razmotavanje spirale i citanje teksta20.01.2008. u 00:33 - pre 198 meseci
Ima vec gotovih komponenti za prepoznavanje slova iz slike. Ovde ti je problem samo to sto slova nisu napisana na uobicajenom mestu, ali to ne predstavlja velik problem. Po meni, najjednostavniji nacin je da rucno izvadis deo slike za svako slovo, da rotiras sliku tako da slovo stoji uspravni i da takvu sliku prosledis komponenti na prepoznavanje.

Ovaj pristup ce da radi samo ako tacno znas na kojim pozicijama su slova, tj. da znas na kom mestu se pojavljuje prvo slovo i po kom zakonu se generise pozicija sledeceg.

Nadam se da je bilo jasno.
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.beotel.net.



+19 Profil

icon Re: Razmotavanje spirale i citanje teksta20.01.2008. u 08:14 - pre 198 meseci
Razmotaj spiralu u dugačak niz pa ga onda pročitaj s ABBYem.

Treba ti petlja s 36 koraka u kojoj ćeš prvo odrediti ugao u odnosu na centar slike (sinus/kosinus) pa sa izračunatog mesta na canvas-u iskopiraš sličicu jednog slova na svoj canvas uz put je rotirajući da legne kako treba.
Nešto se ne sećam da delfi ima funkciju za rotaciju, možda je PHP bolje rešenje. Ovde imaš primer: http://www.physicsforums.com/archive/index.php/t-68390.html
Svaki put mu malo dodati na poluprečnik da bi dobio spiralu, pa sve unutar petlje 7 puta ponoviti.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

nikolanicic
Nikola Anicic
Prva Kragujevacka Gimnazija
Srbija, Kragujevac

Član broj: 169843
Poruke: 32
79.101.176.*

Jabber: Sta je jabber?
Sajt: www.facebook.com/znaci.Ni..


Profil

icon Re: Razmotavanje spirale i citanje teksta20.01.2008. u 10:24 - pre 198 meseci
Ma sve je to lepo, samo sta ako ja npr. imam ogranicenje od 30 sekundi??? A evo imate i skriptu na mom sajtu

http://nikolanicic.110mb.com/skripta.php

Tu imate i pozicije slova i sve sta vam treba(NARAVNO U SOURCE). Pogledajte pa vidite sta moze da se uradi i kako.


 
Odgovor na temu

Aleksandar94
Aleksandar Ivanovic
Uchenik, Prva kragujevacka gimnazija, 7
razred
Srbija, Kragujevac

Član broj: 170334
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.myspace.com/aleksanda..


Profil

icon Re: Razmotavanje spirale i citanje teksta22.01.2008. u 20:56 - pre 197 meseci
zeko brate pozzdraww... znash da ne mogu da ti pomognem jer sam ja josh gori od tebe... :) :) :) btw. meni treba pomoc... idi na moju temu ZBIRKE ZA PASCALL i vidi shta mi treba... ajde caos...
 
Odgovor na temu

nikolanicic
Nikola Anicic
Prva Kragujevacka Gimnazija
Srbija, Kragujevac

Član broj: 169843
Poruke: 32
77.46.175.*

Jabber: Sta je jabber?
Sajt: www.facebook.com/znaci.Ni..


Profil

icon Re: Razmotavanje spirale i citanje teksta12.02.2008. u 07:49 - pre 197 meseci
Ljudi samo da se pohvalim resio sam problem... Uradio sam pomocu JAVA prog jezika. U svakom slucaju veliko hvala za mVeliki-a jer mi je pomogao oko razmotavanja spirale. Hvala svima koji su uopste procitali i hteli da pomognu, a sad admin ako moze jedan lockic, mislim ako treba naravno. Pozz...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.tekostolac.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Razmotavanje spirale i citanje teksta12.02.2008. u 07:53 - pre 197 meseci
Jos da vidimo i kod ... :)
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Razmotavanje spirale i citanje teksta13.02.2008. u 02:55 - pre 197 meseci
Obzirom da u JavaScript kodu imas dostupne koordinate za crtanje, mislim da je ovo moglo da se resi njihovom analizom. Parsovanjem dokumenta izvadis ove koordinate, na svaku primenis odgovarajucu transformaciju (rotacija za n*10 stepeni + translacija) i mogao bi da generises sliku koju bi Abby lako procitao. Generisanu sliku bi mogao da crtas debljim linijama, da Abby-ju pokusas da olaksas posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Razmotavanje spirale i citanje teksta

[ Pregleda: 3759 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.